Autor Tema: Razno  (Posjeta: 251476 vremena)

0 Članova i 13 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Razno
« Odgovori #315 u: 03.02.2013., 11:08:07 »
Ja sam se referirao na ono da djeca ne mogu u školu pješice,već ih glupi roditelji voze u školu,nisam se parkirao na cesti,već na nogostup ispred Honde,isto nije za pohvalu,ali eto uvjek je to područje zakrčeno autima.Prvo polugodiššte sam djete vodio do ispred škole,jebi ga ipak su mala,dok sam je drugo iskrcao kod arene,i sama nastavila u školu,a ja ća.I opet sve ispočetka na kraju nastave.
Puno je djece bilo s drugih područja grada koja su išla u kumičića,valjda neka elitna škola,ali su godinu poslije promjenili pravila i svako je djete moralo ići u onu školu kojoj pripada

A pola ovih parkiranih je u pekari Arena,jedna od najbolje posječenijih u gradu sigurno

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Razno
« Odgovori #316 u: 03.02.2013., 14:33:51 »
Normalno da nećeš voziti dijete ako ti je škola pod nosom.  :rollin2

I ja sam u školu išao od prvog razreda kurijerun, i to ujutro iz mog sela a u poslijepodnevnu smjenu iz susjednog cca 500m zračne linije. I još par godina nije vozila cijelim putem jer se gradio vodovod pa smo pješačili  i po par kilometara.
Naglasak je na smo jer smo svi išli u isti smjenu, a dosta nas i u isti razred.
Zbog svog iskustva i ja sam htio da mala ide "pješke" , odnosno autobusom u školu kao i sva druga djeca. Odustao sam kada mi je žena objasnila da bi bila jedina prvašica (ili evenutalna druga i to ne svaki put) koju roditelji ne bi vozili u školu. Naravno da se to rastegnulo na sve niže razrede ali po tome nije bila izuzetak, izuzetak bi bila da je išla uvijek autobusom.

A kada već ideš autom - pa nećeš parkirat 500m od škole - staneš što je bliže moguće ulaznim vratima od škole  :rollin2

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #317 u: 03.02.2013., 17:44:11 »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Jean

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 266
Odg: Razno
« Odgovori #318 u: 03.02.2013., 23:36:38 »
Normalno da nećeš voziti dijete ako ti je škola pod nosom.  :rollin2

I ja sam u školu išao od prvog razreda kurijerun, i to ujutro iz mog sela a u poslijepodnevnu smjenu iz susjednog cca 500m zračne linije. I još par godina nije vozila cijelim putem jer se gradio vodovod pa smo pješačili  i po par kilometara.
Naglasak je na smo jer smo svi išli u isti smjenu, a dosta nas i u isti razred.
Zbog svog iskustva i ja sam htio da mala ide "pješke" , odnosno autobusom u školu kao i sva druga djeca. Odustao sam kada mi je žena objasnila da bi bila jedina prvašica (ili evenutalna druga i to ne svaki put) koju roditelji ne bi vozili u školu. Naravno da se to rastegnulo na sve niže razrede ali po tome nije bila izuzetak, izuzetak bi bila da je išla uvijek autobusom.

A kada već ideš autom - pa nećeš parkirat 500m od škole - staneš što je bliže moguće ulaznim vratima od škole  :rollin2

Da se nadoštukam na ovu raspravu sa vlastitim iskustvom:

Živio sam na velikoj tržnici. Krenuo u Teslu, prva dva razreda u cjelodnevni, kasnije normalno - u smjenama. Prvih tjedan-dva u školu me vodila mama, a pred školom me najčešće čekala baka za kući. Kasnije, kad sam se upoznao par prijatelja koji su također živjeli na placi, i nakon prvog roditeljskog sastanka (kad su se roditelji upoznali), izmjenjivali su se roditelji koji su dolazili po nas pred školu i vodili nas doma - jedan dan je nas trojicu vodila moja stara, drugi dan Damirov tata, treći Denisova mama, kako se već dogovore. Naravno, pješačilo se. Pored kosog tornja, pa kroz tunel kod "Dva lava", na semafor kod Kraša i kroz pothodnik do place.

Na polugodištu smo se preselili na Krnjevo. Imali smo auto, ali mama je odlazak autom u grad smatrala nepotrebnim troškom (svi smo ionako imali pokazne, pa je trošenje benzina i plaćanje parkinga zbilja i bio prilično nepotreban trošak) i vozila je samo ako bi kasnila na posao ili ako bi poslije posla trebalo nešto veće dovesti doma (svinjsku polovicu ili smržnjene piliće preko sindikata, karnišu, buket cvijeća, registratore ako se posao ne bi stizao obaviti...) ili na posao (kolače za rođendan, one iste registratore iz prošle zagrade natrag u firmu...). Dakle, vozili smo se autobusom. Dok sam išao u cjelodnevni, išao sam zajedno sa mamom u grad i iz grada, s time što bi ona ujutro sišla kod kazališta, a ja bi sam produžio do Mrtvog kanala i pješke dalje do škole, a poslije škole me najčešće čekala na autobusnoj stanici na Mrtvom kanalu. Kad sam prestao ići u cjelodnevni (početak III. razreda), počeo sam putovati busom sam. Mama je radila od 7 do 15, a meni je škola trajala od 8 do 12:30 ili od 14 do 18:30. Stari grad je oduvijek bio osebujan u sociološkom smislu, ali svi oni koje su i u trećem razredu roditelji vodili u školu imali su među djecom u školi status papaka i maminih sinova, bez obzira koliko daleko od škole stanuju. Takvim su roditeljima čak i učiteljice znale savjetovati da malo porade na samostalnosti djece. Znalo se desiti da ispred škole ostanem bez love za marendu, flomastera ili ključeva od strane "škurih", ali to je sve išlo u staž odrastanja i čeličenja u Starom gradu.

Dakle, prihvaćam da roditelji vode svoju djecu u školu neki početni period, dok se djeca ne socijaliziraju i donekle osamostale u prometu i uozbilje zbog vlastite sigurnosti. Ali treba znati kada je dosta.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Razno
« Odgovori #319 u: 03.02.2013., 23:48:06 »
Ja sam negdje u 3 ili 4 razredu osnovne jedno kraće vrijeme (zboh kopanja za vodovod) išao gotovo 4km pješke do škole, uzbrdo u oba smjera  :rollin2

BTW zbilja uzbrdo u oba smjera jer su i moja kuća i škola bile na dva različita brda između kojih je dolina.

Offline Kazinjo

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Kol 2012
  • Postova: 405
Odg: Razno
« Odgovori #320 u: 05.02.2013., 16:24:26 »
Potpisujem LLeona. Nisam roditelj, još, ali i meni se čini da roditelji djecu navikavaju na gotovo.... Ja sam nekada isao sa Krnjeva na Turnic u skolu, jer smo se iz , tadasnje, dubrovačke 2 preselili na krnjevo. Te dvije skole su "ratovale" i nije bilo lako meni i ostalima proci pjesice pored V. Vlahovića i izbjeci sukob, ali imalo je svoju čar... A inetko je napisao da se islo u skupinama u skolu, i to je istina, nekako mi se cini kao da i toga ima sve manje... S druge strane, razumijem ove koji zive dalje od skole pa voze djecu...
Nema predaje!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #321 u: 05.02.2013., 22:01:57 »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #322 u: 08.02.2013., 20:53:02 »
Za Aster:





 :wavey :greensmile
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #323 u: 08.02.2013., 20:54:27 »



 8)
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Razno
« Odgovori #324 u: 08.02.2013., 21:29:04 »
Zox, a vidi ovo, na žalost nije se išlo dalje od eksperimentalne prodaje (mislim u usa)

[/img]

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #325 u: 12.02.2013., 22:29:20 »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #326 u: 12.02.2013., 22:32:57 »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Razno
« Odgovori #327 u: 13.02.2013., 08:56:22 »

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #328 u: 13.02.2013., 22:14:31 »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline lappino

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.160
Odg: Razno
« Odgovori #329 u: 14.02.2013., 01:42:47 »
Je li tko gledao ovaj film odakle je zadnji gif, "Postal"?

Sama početna scena je suluda: