Autor Tema: Razno  (Posjeta: 246946 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.510
Odg: Razno
« Odgovori #1275 u: 13.04.2022., 08:07:03 »
Upravo to, Daluka!  :palacgore

Tog stopa crvenome zapravo ne bi trebalo ni biti, jer on je "lijevi skretač" i mora propustit ove koji idu zelenom strelicom, ali glavna cesta je u oštrom zavoju,  ljudi voze kao muhe bez glave, crveni ide "ravno" prema Podmurvicama i "što njega briga za one koji su na nekoj bočnoj cestici." Plavi je na sporednoj cesti + ima stop + dolazi s lijeva crvenome. Nemamo dalje što raspravljat.
Nadam se samo da nitko nedužan neće nastradat. :o090
« Zadnja izmjena: 13.04.2022., 08:08:53 od LLeon »

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.213
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #1276 u: 13.04.2022., 09:21:58 »
Evo i potvrda ovoga od instruktora vožnje.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.510
Odg: Razno
« Odgovori #1277 u: 13.04.2022., 12:00:21 »
Prihvaćam.  :palacgore

No kako pas ne laje radi sela ...

Ja sam bio plavi, došao sam do STOP, ispred crvenog je bio bijeli, propustio sam ga kako sam i trebao. Crveni je bio malo iza i još nije prošao svoj STOP znak pa sam krenuo. Crveni nije stao na STOP nego je prošao i gestikulirao prema meni. Stali smo smo i on, zapravo ona je inzistirala na pravilu desne strane. Što je , po svemu napisanom u ovoj diskusiji bilo ispravno ili bolje rečeno bilo bi ispravno da je crveni stao na STOP, a što nije.

Prihvaćam da se dva STOPa "poništavaju" i da smo zbog toga na cestama iste važnosti, ali se nije poništila obveza da se stane ispred znaka STOP. A to crveni nije poštivao. Vjerojatno bi ja lošije prošao (zakonski) da je došlo do sudara jer nemam kameru s kojom bi mogao dokazati da crveni nije stao na STOP.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.510
Odg: Razno
« Odgovori #1278 u: 07.05.2022., 20:52:45 »
Evo opet  :palacdole

Ja sam opet plavi, dolazim do raskršća, sa lijeve strane nema nikoga, vidim da se se "crveni" približava raskršću ali još ima cca 10 metara do znaka STOP pa krenem a "crveni" ne stane na STOP nego uđe u raskršće i tek onda stane prilično blizu meni (i ja sam stao) i gestikulira mi da što ja to radim  :eek

Prihvatiti ću da znakovi STOP u ovakvom rasporedu ulica/znakova znače da su ulice iste važnosti i da se onda primjenjuje pravilo desne strane.
Ali osim ako su se prometna pravila drastično promijenila od mog polaganja vozačkog, dva STOP-a se međusobno ne poništavaju!

Zar STOP više ne znači obavezno zaustavljanje?

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.510
Odg: Razno
« Odgovori #1279 u: 27.07.2022., 12:51:17 »
Sređujem neke zaostatke pa sam naletio na ove dvije fotografije iz 2020-04 , nisam se ni sjetio u međuvremenu pogledati je li ova oznaka uopće više postoji (čisto sumnjam)  ali zna li netko značenje ove poruke?

 :help2 :pojmanemam :help1 :hmm
Na jednom stupiću na ulazu u parkić ispred HNK:

LOPOVI, VRATITE VODU
KOJU STE UZELI iz .... (ne uspijevam pročitati)




Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.213
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Razno
« Odgovori #1280 u: 27.07.2022., 13:47:08 »
... this year.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.510
Odg: Razno
« Odgovori #1281 u: 28.07.2022., 11:45:41 »
 :palacgore

No što je pisac s time htio reći, koju poruku poslati?

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.510
Odg: Razno
« Odgovori #1282 u: 12.09.2022., 14:07:14 »
Ono, kada samo gledaš da odradiš svoje  :facepalm




Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.510
Odg: Razno
« Odgovori #1283 u: 18.03.2023., 19:14:33 »

Na gradilištu ceste D 403 ispod ZTC-a pronađena aviobomba: “Staju svi radovi, sve što proizvodi vibracije”

Sasvim moguće da je riječ o jednoj  od bombi iz ove ture, ne nužno iz ovog bombardera.




https://www.novilist.hr/novosti/crna-kronika/na-gradilistu-ceste-d-403-ispod-ztc-a-pronadena-aviobomba-staju-svi-radovi-sve-sto-proizvodi-vibracije/?meta_refresh=true

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.410
Odg: Razno
« Odgovori #1284 u: 19.03.2023., 15:52:27 »
... pronađena aviobomba...
Sasvim moguće da je riječ o jednoj  od bombi ... ne nužno iz ovog bombardera.

Svi pričaju i prenose vijest o bombi iz Luke, svi ponavljaju kao papagaji da se radi o protubrodskoj mini, prema objavljenim fotografijama MUP-a radi se avionskoj bombi. Onako na brzaka bih rekao da se radi o aviobombi od cca 700++ kg eksploziva i zato takve mjere predostrožnosti.
Kad je objavljena vijest bilo mi je čudno da bi se protubrodska mina našla iza lukobrana, to je premali prostor i nije bilo razloga da bi se postavila takva mina.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.510
Odg: Razno
« Odgovori #1285 u: 19.03.2023., 20:18:09 »
Svi pričaju i prenose vijest o bombi iz Luke, svi ponavljaju kao papagaji da se radi o protubrodskoj mini, prema objavljenim fotografijama MUP-a radi se avionskoj bombi.

To je i meni prvo palo na pamet kada sam vidio fotografije jer što će protubrodskoj mini krilca.  :89

No na konferenciji za novinare su to ponovili te rekli točan model, nisam pozorno slušao pa sam ulovio samo LMB neki broj.
Guglanjem sam pronašao da je to zbilja protubrodska mina no koja se "dostavlja" avionski tzv  "Padobranska mina/Parachute mine".
Naravno ne mora je se baciti iz aviona a niti ne vjerujem da je na taj način dostavljena u riječku luku.


Luftwaffe
During the Second World War, the Luftwaffe used a number of different kinds of parachute mines. The Luftmine A (LMA) and Luftmine B (LMB) weighed 500 kg (1,100 lb) and 1,000 kg (2,200 lb) respectively. The LMA was 5 ft 8 in (1.73 m) in length and the LMB 8 ft 8 in (2.64 m).


Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.201
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Razno
« Odgovori #1286 u: 20.03.2023., 07:34:06 »
Bitno da je ona otišla :-)

Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.410
Odg: Razno
« Odgovori #1287 u: 20.03.2023., 09:21:49 »

Guglanjem sam pronašao da je to zbilja protubrodska mina no koja se "dostavlja" avionski

U cijeloj priči imam dojam da je samo taj dio točan.
Nameće se pitanje kako je ta bomba dospjela iza lukobrana?
Jedini koji su ispuštali bombe iz zraka nad Rijekom su bili Saveznici i jedino je iz zraka mogla dospjeti na to mjesto zbog višestrukih upaljača koja posjeduje, dubinski, kemijski, magnetni, kontaktni. Jedan od upaljača koji je bio na tim bombama je kemijski koji se u doticaju sa vodom uslijed kemijske reakcije raspada, armira bombu i ona nakon nekoliko sekundi eksplodira.
"Ručno" iz blizine, potapanje te bombe u vodu nije moguće.

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.410
Odg: Razno
« Odgovori #1288 u: 20.03.2023., 09:42:52 »
Koincidencija, ili ne, tu u blizini je potopljen Kiebitz.
Savezničke letačke misije PGŽ
« Zadnja izmjena: 20.03.2023., 09:52:48 od Daluka »

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.510
Odg: Razno
« Odgovori #1289 u: 20.03.2023., 11:32:04 »
Nameće se pitanje kako je ta bomba dospjela iza lukobrana?
"Ručno" iz blizine, potapanje te bombe u vodu nije moguće.

Imao stvarno mnoštvo mogućnosti, po meni najjednostavnija , 45-te kada su se povlačili jednostavno su je bacili u more.
To bi objasnilo kako je niti jedan brod u zadnjih 78 godina nije aktivirao.

Malo kompliciranije - pokušali su je osposobiti za djelovanje ali bez da je bace iz aviona i opet nisu uspjeli iz razloga koje si naveo.