Autor Tema: Razno  (Posjeta: 246999 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Razno
« Odgovori #1095 u: 24.11.2016., 15:09:18 »
Da, Zeko je to tako dobro složio, da tijelo za koje traži dokaz postojanja zove "tvrtkom", mada mu u zaglavlju lijepo stoji: Republika Hrvatska, Ministarstvo kulture ...!? "Tvrtka" u ovom kontekstu, osim što je svadljivo, nije ni šaljivo.
Nadalje ne stoji ni tvrdnja o "neograničenom vlasniku" - pokušaj samo navući smeća na to svoje vlasništvo i otvoriti "privatno odlagalište" pa ćeš vidjeti šta ti na to imaju reći sanitarci, vatrogasci, mjesno odbor, susjedi ... i sl.
« Zadnja izmjena: 24.11.2016., 17:56:29 od kobler »

Offline lappino

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.140
Odg: Razno
« Odgovori #1096 u: 24.11.2016., 15:30:25 »
I tako, suvereni građani imaju pristalice i u Hrvatskoj, kako vidim...  :greensmile

https://en.wikipedia.org/wiki/Sovereign_citizen_movement

A sve zbog želje za muktaklukom.

Doduše, eto im sada Trumpa, na veselje. Jednako su ludi.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Razno
« Odgovori #1097 u: 24.11.2016., 18:41:36 »
a je ta kamik od tega zida čemu il je niš koristi? i ši se more z kamjonon do tamo?


ovo pitan da vidite kako van je so to pisanje i van i države  od vele koristi.. :a045

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.510
Odg: Razno
« Odgovori #1098 u: 24.11.2016., 20:48:52 »
A na sve ovo ja ću se samo gromko nasmijati  :lol1  i povaljati (sam sebe se) :lol3
Ili drugim riječima: "Zeko, prestani više srat, ništa te nisam razumio."  :lol1 :lol3  :a045

Da, Zeko je to tako dobro složio, da tijelo za koje traži dokaz postojanja zove "tvrtkom", mada mu u zaglavlju lijepo stoji: Republika Hrvatska, Ministarstvo kulture ...!? "Tvrtka" u ovom kontekstu, osim što je svadljivo, nije ni šaljivo.
Nadalje ne stoji ni tvrdnja o "neograničenom vlasniku" - pokušaj samo navući smeća na to svoje vlasništvo i otvoriti "privatno odlagalište" pa ćeš vidjeti šta ti na to imaju reći sanitarci, vatrogasci, mjesno odbor, susjedi ... i sl.
A ti ne znaš citirat tekst, nego moraš boldat u mojemu ono na što se referiraš?  :ruka  :e040
Nisam zagledao u detalje jer sam čitao i pisao na brzinu, ali htio sam reć da podržavam ideju ako se neko "kulturno dobro", " zaštićeni spomenik" ili kako ćemo već nazvat tu hrpu kamenja, nalazi na mojem PRIVATNOM posjedu i ako znatiželjnici koriste moj PRIVATNI posjed da bi se čudili hrpi kamenja i ako je meni ograničeno uživanje mojeg vlastitog posjeda, imam pravo tražit da me se novčano obešteti. I sa te strane sam rekao da je zahtjev dobro složen.
Ni meni baš nije jasno ovo "vlasništvo nad osobom". Jel mogu ja prodat to svoje vlasništvo nad svojom osobom, a kupit nečije drugo, npr. kupim vlasništvo nad osobom Milića, a razliku love spremim džep. :pusiti Jel bi sa vlasničkim listom nad osobom Milića dobio u vlasništvo i zid, pa Fusheru prodam kamenje? I još par detalja mi nije jasno, ali kako su stari judi užali reć: " Ča više va drek pačaš, to on više smrdi." Zato ja ne pačan. :liz

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Razno
« Odgovori #1099 u: 24.11.2016., 21:28:45 »
na sudu, uzima se da je ona tvrdnja koja je neosporena , jednostavno postala činjenicom.
[...]
što se tiče tvrdnje da se Trstenikom šeta obitelj medvjeda , ona postaje činjenicom nakon javne objave i neosporavanja u roku od 8 dana, ukoliko tu tvoju tvrdnju ntiko ne opovrgne slijedećih 8 radnih dana, ostaje činjenica da se u četvrtak 24.11.2016. obitelj medvjeda šetala Trstenikom i nikakvim pravnim sredstvima to neće biti moguće promijeniti.

Mislim da ti fali kontekst. Ovo što si opisao mi zvuči sasvim prihvatljivo kod npr sudskog spora. Netko kaže da je nešto njegovo, i ako to nitko ne ospori ili barem ne dovoljno dobro, sud to proglašava točnim. I nakon toga imamo činjenicu da je sud proglasio vlasnika nečega tog i tog.
Ali ako nitko ne ospori moju tvrdnju o medvjedima na Trsteniku to ne postaje automatski činjenica.Jedina činjenica u ovom primjeru je da sam ja rekao da se medvjedi šetaju po Trsteniku.

Ovakvom logikom, ja bi mogao objaviti da sam dobio Eurojackpot i i ako nitko ne bi reagirao u roku od 8 dana odšetati do Lutrije i tražiti isplatu  :yes

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Razno
« Odgovori #1100 u: 24.11.2016., 22:29:53 »
A na sve ovo ja ću se samo gromko nasmijati  :lol1  i povaljati (sam sebe se) :lol3
Ili drugim riječima: "Zeko, prestani više srat, ništa te nisam razumio."  :lol1 :lol3  :a045

Da, Zeko je to tako dobro složio, da tijelo za koje traži dokaz postojanja zove "tvrtkom", mada mu u zaglavlju lijepo stoji: Republika Hrvatska, Ministarstvo kulture ...!? "Tvrtka" u ovom kontekstu, osim što je svadljivo, nije ni šaljivo.
Nadalje ne stoji ni tvrdnja o "neograničenom vlasniku" - pokušaj samo navući smeća na to svoje vlasništvo i otvoriti "privatno odlagalište" pa ćeš vidjeti šta ti na to imaju reći sanitarci, vatrogasci, mjesno odbor, susjedi ... i sl.
A ti ne znaš citirat tekst, nego moraš boldat u mojemu ono na što se referiraš?  :ruka  :e040
Nisam zagledao u detalje jer sam čitao i pisao na brzinu, ali htio sam reć da podržavam ideju ako se neko "kulturno dobro", " zaštićeni spomenik" ili kako ćemo već nazvat tu hrpu kamenja, nalazi na mojem PRIVATNOM posjedu i ako znatiželjnici koriste moj PRIVATNI posjed da bi se čudili hrpi kamenja i ako je meni ograničeno uživanje mojeg vlastitog posjeda, imam pravo tražit da me se novčano obešteti. I sa te strane sam rekao da je zahtjev dobro složen.
Ni meni baš nije jasno ovo "vlasništvo nad osobom". Jel mogu ja prodat to svoje vlasništvo nad svojom osobom, a kupit nečije drugo, npr. kupim vlasništvo nad osobom Milića, a razliku love spremim džep. :pusiti Jel bi sa vlasničkim listom nad osobom Milića dobio u vlasništvo i zid, pa Fusheru prodam kamenje? I još par detalja mi nije jasno, ali kako su stari judi užali reć: " Ča više va drek pačaš, to on više smrdi." Zato ja ne pačan. :liz

jbs, ja ću kamene ukrast. :a015

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno
« Odgovori #1101 u: 24.11.2016., 23:01:51 »
:hello Da to ča vaja već bi partilo. 
Kot ča su finila dva (2) stuba granična va štale, tako bi i ti kamiki, ne boj se. :p015
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #1102 u: 25.11.2016., 08:53:50 »
Da, Zeko je to tako dobro složio, da tijelo za koje traži dokaz postojanja zove "tvrtkom", mada mu u zaglavlju lijepo stoji: Republika Hrvatska, Ministarstvo kulture ...!? "Tvrtka" u ovom kontekstu, osim što je svadljivo, nije ni šaljivo.
Nadalje ne stoji ni tvrdnja o "neograničenom vlasniku" - pokušaj samo navući smeća na to svoje vlasništvo i otvoriti "privatno odlagalište" pa ćeš vidjeti šta ti na to imaju reći sanitarci, vatrogasci, mjesno odbor, susjedi ... i sl.
poštovani kobler!
svejedno mi je na koji način percipiraš činjenice(svadljivo), no kad netko hoda kao konj, izgleda kao konj, glasa se kao konj tada je zasigurno....., dakle da objasnim i ostalima ovo tvrtka
u poslovnom svijetu postoje tražilice poslovnih subjekata, tvrtki koje služe radi boljeg upoznavanja poslovnih partnera, na tim se tražilicama nalaze ISKLJUČIVO tvrtke . potraži na internetu neku od tih tražilica i utipkaj naziv koji te zanima, ako je tvrtka postojeća dobiješ podatke o njoj, najprije naj osnovnije,  a ako si pretplatnik i neke detaljnije.(tvrtka je to i trguje podacima)
ja jesam i evo rezultata:     http://search.bisnode.hr/dnb/hr-hr/hr/45623949794f374c4e724e6e62766d424575513372413d3d/?q=ministarstvo%20kulture%20republike%20hrvatske
dakle ova institucija kako je vjerojatno ti nazivaš je ništa drugo nego tvrtka kao i podravka, pevec ili pak vodogradnja. Ima sve atribute tvrtke, oib, matični broj, duns broj, izvršnog direktora, račun, porezni je obveznik, u registru je ........
što se tiče druge tvrdnje o vlasništvu, tu je stvar malo komplicirana, jer vlasništvo osobe se odnosi na iluzorni svijet, gdje si ti neograničeni vlasnik ideje, zapisa na papiru, dok je gospodar onaj kod koga je taj papir registriran, riječ je o jednom zapetljanom pravnom sustavu trusta u kojem je bitno dokazati poziciju(čija je zadnja tvrdnja postala činjenicom) kao što sam napomenuo registrirat znači pokloniti kralju, nakon čega ti kralj izdaje potvrdu o vlasništvu i imenuje nadzornika koji će pratiti kako paziš na njegov posjed.
Pa si u ovom slučaju u pravu, vlasnik si samo dokumenta kojim dokazuješ pravo korištenja tog posjeda, ali u skladu s pravilima koje je odredio gospodar, ako ne poštuješ ta pravila gospodar može poduzeti mjere koje su propisane statutom tvrtke koju je kralj ovlastio da prati primjenu njegovih pravila, znam , zapetljano je, no takav je pravni sustav, tako to izgleda iz zastora iluzije
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #1103 u: 25.11.2016., 09:50:51 »
na sudu, uzima se da je ona tvrdnja koja je neosporena , jednostavno postala činjenicom.
[...]
što se tiče tvrdnje da se Trstenikom šeta obitelj medvjeda , ona postaje činjenicom nakon javne objave i neosporavanja u roku od 8 dana, ukoliko tu tvoju tvrdnju ntiko ne opovrgne slijedećih 8 radnih dana, ostaje činjenica da se u četvrtak 24.11.2016. obitelj medvjeda šetala Trstenikom i nikakvim pravnim sredstvima to neće biti moguće promijeniti.

Mislim da ti fali kontekst. Ovo što si opisao mi zvuči sasvim prihvatljivo kod npr sudskog spora. Netko kaže da je nešto njegovo, i ako to nitko ne ospori ili barem ne dovoljno dobro, sud to proglašava točnim. I nakon toga imamo činjenicu da je sud proglasio vlasnika nečega tog i tog.
Ali ako nitko ne ospori moju tvrdnju o medvjedima na Trsteniku to ne postaje automatski činjenica.Jedina činjenica u ovom primjeru je da sam ja rekao da se medvjedi šetaju po Trsteniku.

Ovakvom logikom, ja bi mogao objaviti da sam dobio Eurojackpot i i ako nitko ne bi reagirao u roku od 8 dana odšetati do Lutrije i tražiti isplatu  :yes
tako je bitan je kontekst, ako bi se ta tvrdnja izgovorila(ili zapisala) na sudu i niko je ne ospori bila bi činjenica
npr.
vlada donese zakon i napomene da stupa na snagu za 8 dana, ako nitko taj zakon ne ospori za tih 8 dana on postaje punovažan
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Razno
« Odgovori #1104 u: 25.11.2016., 11:31:49 »
vlada donese zakon i napomene da stupa na snagu za 8 dana, ako nitko taj zakon ne ospori za tih 8 dana on postaje punovažan

Ma ne postaje zakon punovažan zato što je prošlo 8 dana (rok za žalbu), nego samo zato i jedino zato što vlada ima moć da ga provodi. Ako  nema, onda nikome ništa dok ne dobije moć ili donese novi.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.510
Odg: Razno
« Odgovori #1105 u: 25.11.2016., 11:35:24 »
jbs, ja ću kamene ukrast. :a015

Moreš provat, ma ću ti onda ja regalat jenega- nadgrobnega. :pop :d020

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #1106 u: 25.11.2016., 12:29:31 »
vlada donese zakon i napomene da stupa na snagu za 8 dana, ako nitko taj zakon ne ospori za tih 8 dana on postaje punovažan

Ma ne postaje zakon punovažan zato što je prošlo 8 dana (rok za žalbu), nego samo zato i jedino zato što vlada ima moć da ga provodi. Ako  nema, onda nikome ništa dok ne dobije moć ili donese novi.
:bravo
da bi riječ rekao
bolje biti vjetar nego list

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Razno
« Odgovori #1107 u: 25.11.2016., 16:46:11 »
poštovani kobler!
..., dakle da objasnim i ostalima ovo tvrtka
u poslovnom svijetu postoje tražilice poslovnih subjekata, tvrtki koje služe radi boljeg upoznavanja poslovnih partnera, na tim se tražilicama nalaze ISKLJUČIVO tvrtke . potraži na internetu neku od tih tražilica i utipkaj naziv koji te zanima, ako je tvrtka postojeća dobiješ podatke o njoj, najprije naj osnovnije,  a ako si pretplatnik i neke detaljnije.(tvrtka je to i trguje podacima)
... Ima sve atribute tvrtke, oib, matični broj, duns broj, izvršnog direktora, račun, porezni je obveznik, u registru je ........
To što ti ne uspiješ razlikovati državu od tvrtke ... a Ministarstvo kulture je organ tj. dio države, što ću ti ja!?
Citat:
... što se tiče druge tvrdnje o vlasništvu, tu je stvar malo komplicirana, jer vlasništvo osobe se odnosi na iluzorni svijet, gdje si ti neograničeni vlasnik ideje, zapisa na papiru, dok je gospodar onaj kod koga je taj papir registriran, riječ je o jednom zapetljanom pravnom sustavu trusta u kojem je bitno dokazati poziciju(čija je zadnja tvrdnja postala činjenicom) kao što sam napomenuo registrirat znači pokloniti kralju, nakon čega ti kralj izdaje potvrdu o vlasništvu i imenuje nadzornika koji će pratiti kako paziš na njegov posjed.
Iluzoran sad valjda koristiš kao engl. "illusive" ili "make-believe", dakle varljiv, ili možda ipak kao "illusory" dakle "prividan" ... sve u svemu malo previše poklanjaš vjeru u djelotvornost i efikasnost poluga "Onih" koji svima nam vladaju tj. naših gospodara koje nazivaš "kraljevima". Sve u svemu mislim da si romantičarskim iluzijama o pravu na vlastitu samobitnost dobrano pobrkao otimačinu i sustav.
Citat:
Pa si u ovom slučaju u pravu, vlasnik si samo dokumenta kojim dokazuješ pravo korištenja tog posjeda, ali u skladu s pravilima koje je odredio gospodar, ako ne poštuješ ta pravila gospodar može poduzeti mjere koje su propisane statutom tvrtke koju je kralj ovlastio da prati primjenu njegovih pravila, znam , zapetljano je, no takav je pravni sustav, tako to izgleda iz zastora iluzije
To je Lappino već prokometirao u postu gore.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Razno
« Odgovori #1108 u: 25.11.2016., 23:34:19 »
a ja plaćan 400 kun par grami marihFani.... :ruka

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #1109 u: 26.11.2016., 00:21:06 »
poštovani kobler!
..., dakle da objasnim i ostalima ovo tvrtka
u poslovnom svijetu postoje tražilice poslovnih subjekata, tvrtki koje služe radi boljeg upoznavanja poslovnih partnera, na tim se tražilicama nalaze ISKLJUČIVO tvrtke . potraži na internetu neku od tih tražilica i utipkaj naziv koji te zanima, ako je tvrtka postojeća dobiješ podatke o njoj, najprije naj osnovnije,  a ako si pretplatnik i neke detaljnije.(tvrtka je to i trguje podacima)
... Ima sve atribute tvrtke, oib, matični broj, duns broj, izvršnog direktora, račun, porezni je obveznik, u registru je ........
To što ti ne uspiješ razlikovati državu od tvrtke ... a Ministarstvo kulture je organ tj. dio države, što ću ti ja!?
Citat:
... što se tiče druge tvrdnje o vlasništvu, tu je stvar malo komplicirana, jer vlasništvo osobe se odnosi na iluzorni svijet, gdje si ti neograničeni vlasnik ideje, zapisa na papiru, dok je gospodar onaj kod koga je taj papir registriran, riječ je o jednom zapetljanom pravnom sustavu trusta u kojem je bitno dokazati poziciju(čija je zadnja tvrdnja postala činjenicom) kao što sam napomenuo registrirat znači pokloniti kralju, nakon čega ti kralj izdaje potvrdu o vlasništvu i imenuje nadzornika koji će pratiti kako paziš na njegov posjed.
Iluzoran sad valjda koristiš kao engl. "illusive" ili "make-believe", dakle varljiv, ili možda ipak kao "illusory" dakle "prividan" ... sve u svemu malo previše poklanjaš vjeru u djelotvornost i efikasnost poluga "Onih" koji svima nam vladaju tj. naših gospodara koje nazivaš "kraljevima". Sve u svemu mislim da si romantičarskim iluzijama o pravu na vlastitu samobitnost dobrano pobrkao otimačinu i sustav.
Citat:
Pa si u ovom slučaju u pravu, vlasnik si samo dokumenta kojim dokazuješ pravo korištenja tog posjeda, ali u skladu s pravilima koje je odredio gospodar, ako ne poštuješ ta pravila gospodar može poduzeti mjere koje su propisane statutom tvrtke koju je kralj ovlastio da prati primjenu njegovih pravila, znam , zapetljano je, no takav je pravni sustav, tako to izgleda iz zastora iluzije
To je Lappino već prokometirao u postu gore.
ministarstvo kulture je tvrtka čija je jedina svrha profit, uostalom provjeri u registru tvrtki , potpuno ima isti smisao kao i coca cola, nije organ jer nije živa, kao što nije živa ni REPUBLIKA HRVATSKA već je to samo ideja, zapis na papiru, iluzija, :-) tvrtka, da državna, ali svejedno tvrtka, možda je malo teško za prihvatiti jer i ja radim u jednoj takvoj i kad je dolazilo do transformacije u tvrtku objašnjavli su mi da zapad ne poznaje taj oblik postojanja, te da će se sve institucije preoblikovati.
tako se i dogodilo(nažalost svih nas) e, a sad možemo s njima i poslovat na način kako se posluje sa trgovačkim društvima, po trgovačkim zakonima(ucc)
sve što su komunisti pričali o komunizmu bila je laž, no ono što su pričali o kapitalizmu nažalost bila je istina
a opet kažem svima, nemojte mi ništa vjerovati na riječ, svaku moju tvrdnju provjerite, volio bi da sam u krivu.
bolje biti vjetar nego list