Autor Tema: Razno  (Posjeta: 247030 vremena)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.510
Odg: Razno
« Odgovori #1050 u: 20.08.2016., 17:12:06 »
Vidjeti je možda prejednostavno rečeno, no na neki način ga možemo osjetiti
Dok državu ni na koji način ne možemo, te ona spada u vjerovanje ili kako kažu u deluziju

Državu ni na koji način ne možeš osjetiti? Država je deluzija? Je li to neka šala ili? :297 :pojmanemam :help1

Kad se razboliš, odeš kod doktora, je li? (ili ti ideš kod šamana, travara, babe vračare.. tko će ga znat.. ne bi me čudilo, koliko si puknut :e040 ). Tu bolnicu, ambulantu je netko trebao izgradit, tog liječnika je netko trebao školovat, netko treba platit njegov rad, netko treba platit lijekove. Još uvijek ne osjetiš državu? Činjenica je da ti osnovno zdravstveno osiguranje pokriva minimum minimuma, ali to je neka druga tema- (ne)sposobnost i (ne)efikasnost države.

Jesi li ti završio školu? Tko je izgradio školsku zgradu, organizirao školstvo, plaćao profesore.. Još uvijek ne osjetiš državu?

Idu li ti djeca u vrtić? (vrtićima upravljaju gradovi i općine, a ne država, ali nebitno, jer gradovi, općine, županije.. sve je to, kako vi kažete- deluzija :facepalm) Tko je taj vrtić ustanovio? Plaćaš li punu ekonomsku cijenu kao u privatnim vrtićima ili subvencioniranu? Isto pitanje vrijedi i za npr. javni gradski prijevoz. Još uvijek ne osjetiš državu?

Kada ti je potrebna policijska (možemo tu pričat i o vojsci) zaštita, jer si žrtva ili da ne bi postao žrtvom nekog kaznenog djela.. je li ta policija bogom dana, s neba pala ili je netko tu policiju ustrojio, netko tom policijom upravlja, zapovjeda, netko tu policiju financira. Još uvijek ne osjetiš državu?

Nadam se da nisi nikad koristio usluge vatrogasaca, HGSS-a, DUZS-a i sličnih institucija. Još uvijek ne osjetiš državu?

Tu bih mogao još satima nabrajati.

- Državna agencija za osiguranje štednih uloga
- Hrvatski registar brodova (misliš si što će mi to, ali pitao bih te kada bi se našao negdje nasred Jadrana u hladnom moru do grla, jer je netko sfušario brod, pa je brod potonuo, a nema dovoljno čamaca za spašavanje. Pretpostavljam da si gledao film Titanic.) :greensmile
- Hrvatska agencija za civilno zrakoplovstvo (slično kao i HRB, samo u zrakoplovstvu)
- Hrvatski centar za razminiranje
- Hrvatske vode (da mene pitaš, ove niškoristi bi trebalo ukinut, jer rade više štete nego koristi :palacdole (imamo negdje na forumu temu „Poplave“), ali ok, neka ih)
- Agencija za opremu pod tlakom  (ne treba mi ta agencija, sve dok me neki spremnik pod tlakom ne razlijepi po zidu, jer netko nije poštivao pravila struke, a nije bilo nikoga da taj isti spremnik pregleda i atestira)
- Agencija za zaštitu okoliša
- Hrvatski zavod za norme
- Hrvatski zavod za javno zdravstvo

Još uvijek ne osjetiš državu?

Država postoji da bi ustrojila sve ove institucije i da bi nam život učinila lakšim, ljepšim i sigurnijim.. ili obrnuto, da bi nam zagorčala život, npr. (banaliziram) kaznom za krivo parkiranje.

z355ko, pred cijelim forumskim auditorijem, ja te lijepo molim, čak te i preklinjem, DA VEĆ JEDNOM PRESTANEŠ SRAT. Ljudi ti se smiju iza leđa čovječe.. tebi i tvojim glupostima, tvojim iskrivljenim slikama stvarnosti.. ali.. odmahnu rukom.. pusti ga ća.. ili se onako zlatousto, ljigavo, uključe u raspravu, ne želeći se zamjerati nikome. Onako, diplomatski, populistički. Svaka čast, kapa dolje Elvisu i Fusheru koji se bez dlake na jeziku ne libe reći istinu. :palacgore :bravo

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Razno
« Odgovori #1051 u: 20.08.2016., 18:29:53 »
Ja je itekako osjetim kada me npr preko svojih redarstvenih organa opali po džepu  :97

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #1052 u: 21.08.2016., 00:54:25 »
Dragi moj Lleone, hvala ti na ovako opširnom odgovoru, očito je da si dobro upoznat sa dogmama svoje vjere. Naime ljude koji vjeruju u državu nazivaju u Americi imenom stejteri ili državisti. Ispričavam se ako sam ti povrijedio vjeru u nešto i razočarao te, no ipak bi te molio da se suzdržiš od vrijeđanja, jer neka bude to razgovor argumentima ,  a ne psovkama i uvredama.
Nadalje, u cijelom svom odgovoru nijednom nisi naveo nijedan argument o postojanju države, da postoje ljudi koji gase vatru, zovemo ih vatrogascima, da postoje ljudi koji grade građevine, npr škole, da postoje ljudi koji u tim školama podučavaju druge ljude, da postoje ljudi koji liječe druge ljude, da postoje bolnice, postoje ljudi koji spašavaju, da postoje i građevine i ljudi, pače postoji i zemlja po kojoj hodamo, ali država ne postoji
nisam još nikad čuo da je nekog država pregledala, da mu je prepisala lijek, ti jesi? bilo bi onda dobro da promjeniš šamana koji ti daje te lijekove ,....
nisam nikad čuo da je država neku vatru ugasila, da je naučila nekog pisati(mene je naučila drugarica učiteljica, a tebe?)
da je država spasila nekog na moru ili u planini, volio bi to viditi, kako nešto što nema ni ruke, ni noge , pa ni pamet, kako bi išta mogla učinit, to je tek ideja, zapis na papiru i postoji jedino u domeni vjerovanja i ovisi o našoj energiji hoće li postojati i da li ćemo toj ideji dati svoju energiju.vjeru.
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #1053 u: 21.08.2016., 00:59:05 »
:help2
A ja sam toj deluziji i lani i jučer morao platiti pola plaće za povrat poreza. Malo sam im uplatio, pa treba još.  :facepalm
državni proračun
uplatio si porez u proračun REPUBLIKE HRVATSKE,  a ne u državni proračun, postoji fina razlika u tome
bolje biti vjetar nego list

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Razno
« Odgovori #1054 u: 21.08.2016., 01:21:47 »
imel san jedan plug na traktore....jako je brazdil pa san ga ća hitil.... :greensmile

a rad bin znat te fine razliki va proračuneh..

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.510
Odg: Razno
« Odgovori #1055 u: 21.08.2016., 06:21:08 »
Ispričavam se ako sam ti povrijedio vjeru u nešto i razočarao te, no ipak bi te molio da se suzdržiš od vrijeđanja, jer neka bude to razgovor argumentima ,  a ne psovkama i uvredama.
Nisi povrijedio moju vjeru, nego si mi samo dobro dignuo tlak. :skartoc Ispričavam se ako sam bio neugodan. :shake2

kako nešto što nema ni ruke, ni noge , pa ni pamet, kako bi išta mogla učinit, to je tek ideja, zapis na papiru i postoji jedino u domeni vjerovanja i ovisi o našoj energiji hoće li postojati i da li ćemo toj ideji dati svoju energiju.vjeru.
Tako već da. :palacgore Nisam ja ni rekao da država postoji kao nešto materijalno, da to možeš vidjet, opipat, nego je država imaginarna tvorevina, vrsta institucije ili može i vjerovanje kako ti kažeš. Nego smo počeli sa propuhom kojeg ne možeš vidjet, ali ga možeš osjetit i možeš vidjet rezultate njegovog djelovanja. Nakon čega si ti počeo sa deluzijama (deluzija (lat.), psih bolesno umišljanje odn. vjerovanje koje se opire svim protuargumentima; česta pojava u psihozama) i kako državu ne možemo ni na koji način osjetiti:

Vidjeti je možda prejednostavno rečeno, no na neki način ga možemo osjetiti
Dok državu ni na koji način ne možemo, te ona spada u vjerovanje ili kako kažu u deluziju
Pa sam ti naveo primjere da državu itekako možemo osjetiti i kako je osjećamo. Naravno da država neće gasit vatru, to će radit ljudi unutar sustava koji su za to zaduženi i obučeni i koje je ta ista država, institucija, vjerovanje, kako god.. okupila i organizirala da gase vatru. :wavey

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Razno
« Odgovori #1056 u: 21.08.2016., 07:31:11 »
da je država spasila nekog na moru ili u planini, volio bi to viditi, kako nešto što nema ni ruke, ni noge , pa ni pamet, kako bi išta mogla učinit, to je tek ideja, zapis na papiru i postoji jedino u domeni vjerovanja i ovisi o našoj energiji hoće li postojati i da li ćemo toj ideji dati svoju energiju.vjeru.

Po toj logici ni Udruga 051 ne postoji  :greensmile

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno
« Odgovori #1057 u: 21.08.2016., 08:28:48 »
Mali Princ je rekao:

- Najljepše stvari se ne mogu opipati: ljubav, sreća, država, Udruga 051...
Tako nekako. :k055

(Eve / tako je govoril jedan stari Grmošćan/ našao citate:
- "..oči su slijepe. Treba tražiti srcem."
- "Čovjek samo srcem dobro vidi. Ono bitno, očima je nevidljivo") :dftt
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.207
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Razno
« Odgovori #1058 u: 21.08.2016., 13:19:20 »
Pitanje.
Veli vrh
Je li otvorena cesta za gore?

Da li ju je država obnovila?
(Nisam izdržao, morao sam, hahahaha)


No, usput da se nadovežem na priču.

Državu čine teritorij, ljudi, institucije i zakoni. Granica države je zamišljena crta koja označava rub teritirija države.
Postoji li granica, onda postoji i teritorij države na kojoj žive građani te iste države. I nekih drugih, ali to je već neka druga priča.

Neda mi se više filozofirati, idem nahranit familiju.

Cesta, gotova?

Poslano sa mog HTC One max koristeći Tapatalk
« Zadnja izmjena: 21.08.2016., 13:28:31 od magnum.cro »
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Razno
« Odgovori #1059 u: 22.08.2016., 09:50:47 »
Pitanje.
Veli vrh
Je li otvorena cesta za gore?

Da li ju je država obnovila?

Mislim da nije država nego grad.   


Nisam izdržao  :pusiti

P.S. ne znam da li je gotova.

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.207
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Razno
« Odgovori #1060 u: 22.08.2016., 09:54:35 »
Pitanje.
Veli vrh
Je li otvorena cesta za gore?

Da li ju je država obnovila?

Mislim da nije država nego grad.   


Nisam izdržao  :pusiti

P.S. ne znam da li je gotova.
Rijeka = država ;)

Poslano sa mog HTC One max koristeći Tapatalk

Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Razno
« Odgovori #1061 u: 24.08.2016., 22:01:13 »
Veli vrh
Je li otvorena cesta za gore?

Cesta, gotova?

Cesta ko nova  :palacgore




Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.207
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Razno
« Odgovori #1062 u: 25.08.2016., 00:53:46 »
Odlično. Tnx :)

Poslano sa mog HTC One max koristeći Tapatalk

Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno
« Odgovori #1063 u: 25.08.2016., 07:27:33 »
Magnume, ovo što je Elvis slikao nije Veli Vrh nego grad Grobnik. Znači naveo te na krivo da ne reknem obmanuo.
(Ma znam da je ovo slikano s Velog Vrha prema Grobniku gradu. Ali malo jutarnjeg papra ne škodi, dapače! I mače!  :k045 )
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Razno
« Odgovori #1064 u: 25.08.2016., 09:11:37 »
Magnume, ovo što je Elvis slikao nije Veli Vrh nego grad Grobnik. Znači naveo te na krivo da ne reknem obmanuo.

A u pozadini se vide bunkeri  :bravo5