Autor Tema: Razno  (Posjeta: 247071 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Razno
« Odgovori #1005 u: 23.05.2016., 14:24:37 »
U postu #8 kalendara za rujan postoji zanimljiv dio posvećen Gjuri Cattiju:
Citat:
10.05.1923.   U Begunju (Slovenija) umro Gjuro Catti, hrvatski liječnik laringolog i internist. God. 1879–1919. predstojnik Internog odjela Gradske bolnice sv. Duha u Rijeci. Posebno se bavio karcinomom I tuberkulozom grkljana te oboljenjima grkljana, ždrijela i nosa pri akutnim zaraznim bolestima. Konstruirao je originalnu hvataljku za vađenje adenoidnih vegetacija pod kontrolom oka. Pokopan na groblju Kozala u Rijeci. Rođen u Rijeci 23.05.1849.

Ostaje jedino nejasno zašto je u temi za Rujan, mada ne dvojim da griješim u nečemu.

PS. rođen je ispravno, u Svibnju. A ja sam, ustvari, tražio oca.
« Zadnja izmjena: 23.05.2016., 14:28:02 od kobler »

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.600
Odg: Razno
« Odgovori #1006 u: 23.05.2016., 17:09:42 »
U postu #8 kalendara za rujan postoji zanimljiv dio posvećen Gjuri Cattiju:
Citat:
10.05.1923.   U Begunju (Slovenija) umro Gjuro Catti, hrvatski liječnik laringolog i internist. God. 1879–1919. predstojnik Internog odjela Gradske bolnice sv. Duha u Rijeci. Posebno se bavio karcinomom I tuberkulozom grkljana te oboljenjima grkljana, ždrijela i nosa pri akutnim zaraznim bolestima. Konstruirao je originalnu hvataljku za vađenje adenoidnih vegetacija pod kontrolom oka. Pokopan na groblju Kozala u Rijeci. Rođen u Rijeci 23.05.1849.

Ostaje jedino nejasno zašto je u temi za Rujan, mada ne dvojim da griješim u nečemu.

PS. rođen je ispravno, u Svibnju. A ja sam, ustvari, tražio oca.

Krivo upisano. Prebacio sam. Jel ostalo ok?
« Zadnja izmjena: 23.05.2016., 17:12:35 od ilirija »

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno
« Odgovori #1007 u: 23.05.2016., 21:00:10 »

Krivo upisano. Prebacio sam. Jel ostalo ok?
Po meni nije.
Begunje - mjesto u Sloveniji
pa je umro u Begunjama.
Nešto slično kao Škurinje - Škurinjama, a ne Škurinju.
Barem tako je mislim! :icare
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.600
Odg: Razno
« Odgovori #1008 u: 23.05.2016., 21:16:00 »

Krivo upisano. Prebacio sam. Jel ostalo ok?
Po meni nije.
Begunje - mjesto u Sloveniji
pa je umro u Begunjama.
Nešto slično kao Škurinje - Škurinjama, a ne Škurinju.
Barem tako je mislim! :icare

Krivi mjesec. svibanj u rujnu

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno
« Odgovori #1009 u: 08.06.2016., 21:05:18 »
Danas prođoh put Trsata i imam što vidjeti. U nekadašnjoj pekarnici opet će biti kruha. :p015
PIK otvara svoju x PIko butigu u ul. Slavka Krautzeka, pokraj zadnje autobusne stanice linije 2.

Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno
« Odgovori #1010 u: 10.06.2016., 18:11:52 »
Išao sam u trsatsku knjižnicu pa svratio i do novootvorene PIK-ove prodavaone Piko Trsat (obično daju neki broj uz Piko, ali ovdje ga nisam opazio, a i u propagandnom letku nije naveden).
To mi liči na nekadašnje butige. Ono, trgovac za pultom, a kupac ispred istog  :p015
Asortiman je puno širi nego u gradskim Pikićima. Ima i toaletnog papira, alkohola, voća, povrća...Ma svega, za najnužnije snabdijevanje domaćinstva.
Iskreno, sviđa mi se! :palacgore
 Možda je to dobar koncept kako probati rasturiti velemagazine tipo Lidl, Kaufland i meni najmiliji Konzum. A niti Mlinar mi nije daleko od Konzuma. :k050
Prodavačice simpatične, umorne jer su sinoć radile do 23 sata, a jutros bile u butigi u 5,30. Tako one govore.
Simpatična je cijena do 30. lipnja miješanog 650 gramskog kruha + Novi list za 9,99 kuna.
Ja sam im poželio sretan početak i odličan nastavak rada, za što su me prodavačice nagradile uštipkom ili, bimo rekli, fritulicama.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Razno
« Odgovori #1011 u: 10.06.2016., 21:23:04 »
Miliću gdje je točno ovaj dućan? Je to tamo gdje je davno davno bio?


Sent ...

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno
« Odgovori #1012 u: 11.06.2016., 08:52:25 »
Ne. preko puta istoga. Tamo je nekad bio Kutjevački podrun ili tako nekako.
 Zadnja kuća do prve/zadnje stanice busa br. 2 s desne strane, kad ideš prema Gradini.
E jesam objasnio... :m055
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #1013 u: 11.06.2016., 09:28:28 »
Ma to je bar lako za objasnit
Prva livo ne
Druga livo ne
Treća livo,  ne desno
I onda kod treće fatamorgane skreni desno
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.520
Odg: Razno
« Odgovori #1014 u: 11.06.2016., 15:11:17 »
Išao sam u trsatsku knjižnicu pa svratio i do novootvorene PIK-ove prodavaone Piko Trsat (obično daju neki broj uz Piko, ali ovdje ga nisam opazio, a i u propagandnom letku nije naveden).
To mi liči na nekadašnje butige. Ono, trgovac za pultom, a kupac ispred istog  :p015

Po tvojim fotografijama - samo liči na nekadašnje trgovine. Nekada je svu robu davao trgovac, a ovdje vidim da dosta (većinu?) robe nosi do blagajne sam kupac. Zapravo samo tvornički nezapakiranu robu ( vjerojatno i onu koja se lako ukrade a ima vrijednost) "servira" prodavač/ica.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno
« Odgovori #1015 u: 11.06.2016., 18:16:34 »
Išao sam u trsatsku knjižnicu pa svratio i do novootvorene PIK-ove prodavaone Piko Trsat (obično daju neki broj uz Piko, ali ovdje ga nisam opazio, a i u propagandnom letku nije naveden).
To mi liči na nekadašnje butige. Ono, trgovac za pultom, a kupac ispred istog  :p015

Po tvojim fotografijama - samo liči na nekadašnje trgovine. Nekada je svu robu davao trgovac, a ovdje vidim da dosta (većinu?) robe nosi do blagajne sam kupac. Zapravo samo tvornički nezapakiranu robu ( vjerojatno i onu koja se lako ukrade a ima vrijednost) "servira" prodavač/ica.
Da, u pravu si.
Nekad je roba bila nedohvatna kupcu. Sad su kupci evoluirali pa neće krasti robu. ;)
 Kažem još jednom koncept mi se sviđa jer može ponuditi domaće proizvode (mislim stvarno domaće, kvalitetne) koje veliki lanci ne mogu. Problem je cijene koju je teško postići a da bude privlačana kupcima.
Međutim ako je razlika nekih 10% ja sam spreman toliko odvojiti za domaći proizvod >( tu mislim na proizvod u krugu Rijeke cca 100 km).
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.520
Odg: Razno
« Odgovori #1016 u: 12.06.2016., 01:27:38 »
Nekad je roba bila nedohvatna kupcu. Sad su kupci evoluirali pa neće krasti robu. ;)

;)  ali ipak mislim da je razlog ušteda ... kao što u supermarketima sami nosimo robu, na "bezinskim" sami točimo gorivo, na bufetima/švedskim stolovima, sami "serviramo" hranu, ... još ako ubace RFID u sve proizvode, sami ćemo si i naplaćivati (što i radimo na "samoposlužnim" blagajnama, koje su ipak rijetke za sada) ....


 
Kažem još jednom koncept mi se sviđa jer može ponuditi domaće proizvode (mislim stvarno domaće, kvalitetne) koje veliki lanci ne mogu. Problem je cijene koju je teško postići a da bude privlačana kupcima.
Međutim ako je razlika nekih 10% ja sam spreman toliko odvojiti za domaći proizvod >( tu mislim na proizvod u krugu Rijeke cca 100 km).

10% je OK  :palacgore nažalost u lokalnoj butigi Tonka svježe mlijeko je cca 7kn, a u Lidla nekih 4.7 (ili nešto preko 5 kada nije na akciji) :(

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Razno
« Odgovori #1017 u: 12.06.2016., 07:33:05 »
Nekad je roba bila nedohvatna kupcu. Sad su kupci evoluirali pa neće krasti robu. ;)

;)  ali ipak mislim da je razlog ušteda ... kao što u supermarketima sami nosimo robu, na "bezinskim" sami točimo gorivo, na bufetima/švedskim stolovima, sami "serviramo" hranu, ... još ako ubace RFID u sve proizvode, sami ćemo si i naplaćivati (što i radimo na "samoposlužnim" blagajnama, koje su ipak rijetke za sada) ....


 
Kažem još jednom koncept mi se sviđa jer može ponuditi domaće proizvode (mislim stvarno domaće, kvalitetne) koje veliki lanci ne mogu. Problem je cijene koju je teško postići a da bude privlačana kupcima.
Međutim ako je razlika nekih 10% ja sam spreman toliko odvojiti za domaći proizvod >( tu mislim na proizvod u krugu Rijeke cca 100 km).

10% je OK  :palacgore nažalost u lokalnoj butigi Tonka svježe mlijeko je cca 7kn, a u Lidla nekih 4.7 (ili nešto preko 5 kada nije na akciji) :(
Ma jasno da se zezam po pitanju krađe u ''ono'' doba. Ma tko bi ukrao, npr. u Studeni kad se svi znaju?! Uštede su te koje diktiraju način prodaje. Čim jeftinije, a čim bolje bi trebala bit paroka trgovaca.
Kažeš za Tonku svježe mlijeko...Ja nikad nebih kupovao to mlijeko da ga moj sinko ne voli. U BK, gdje ja pretežno kupujem dnevne namirnice, je 6,50 kn.  Mnogo puno...
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #1018 u: 08.07.2016., 09:35:03 »
drug te jutro obukal. :greensmile

kako niman 15 let dobro se pametin teh vašeh kemtrejlsi z druge polovice '80 let. nebi čovek veroval i onda su sumorali nebo z avioni. no dobro, bilo ih je i va 2sv rate...bar je slik bombarderi ki šaraju nebo.
kako danas imamo na internete stranice ke prate avioni brodi itd onega keg je voja lepo sede z laptopom na travu na kakoven brege  i gleda vajer da mu naleti avion z temi štrikami zad sobun. onda taka faking internet stranicu i vidi ki avion je u pitanju, od kuda gre i kamo gre. onda lepo zove prijatelja ki dela na krke da mu vidi kad zleti avion natla ako će poć judi vanka. saki put gredu judi vanka. a avion je priletel recimo z frankfurta ki je cca 700 km. ja za poškropit dva reda ruž va dužine 30ak metar podimin okole 10ak litar kuperblaua...tako majku koliki imaju tanki ti avioni i kako se jenoj lufthanse, ryanairu,gernanwingsu,iberie itd to splati da dimi a ne prevozi judi ki i onako malo plate. a za njihovemi avioni dimi. i saki put judi gredu vanka z aviona. i dimi 700 kilometar.. :a075



nadalje teško je nekemu objasnit če se gre vanka z škarika od auta a kamoli z škarika od aviona kad je balin :greensmile. onaj drugi način nastajanja je lagtje za objasnit, gledaj F1 i šumaheru je znalo dimet zadnje krilo.
a ča ćemo z distrejlsi? :89 ono kad avion proleti preko oblaka pa namesto beleh štrik ostane štrika čistega? z čen to špricaju?


ča se tiče redestilirane vodi, reči mi z čen ti teta va ljekarne nameša npr antibiotik tipa sumamed?
i kako to da jedan del teoričari piju samo destiliranu vodu? čak je jena firma v'Reke ka prodava nekakovi destilatori za vodu ten lumenon ča misle da ih NWO truje z vodun.

kako špjegat slepemu da je gluh? :o090

da ne bi ostalo na tome da je sve teorija, govori i ovaj patent, gdje je točno opisano što je i čemu služi:
http://zvono-istine.org/wp-content/uploads/2016/07/SLIKA-1-Air-Force-2025_patent.jpg
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.520
Odg: Razno
« Odgovori #1019 u: 08.07.2016., 10:46:06 »
Neću tvrditi da nikada nitko nije nešto stavio u avion i onda to raspršivao iz visine, ali da bi "chemtrailsi" bili efikasni to bi bila operacija tako velikih razmjera i učestvovalo bi more ljudi da bi se do sada to moralo otkriti.

Pa samo sredstvo, koje bi raspršeno na visini 10.000+m i koje bi vjetrovi raspršili na sve strane, bi moralo biti turbo ekstra injekšn koncentirano ... a sasvim bezazlene namirnice kada se "skoncentriraju" postanu opasni otrovi i traže posebno baratnje. S ovim bi se trebalo rukovati kao sa nuklearnim materijalima. Tko bi to uspio sakriti? I to iz godine u godinu, na desecima, stotinama aerodroma, država , avio prijevoznika , ......