Autor Tema: Kritiziram!  (Posjeta: 54883 vremena)

0 Članova i 25 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.433
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #195 u: 29.06.2017., 11:19:43 »
Da ne kontaminiram temu posjetu vojnom muzeju Pivka


Hm, samo da pitam jedno pitanjce, vezano uz ovo, a zašto preko tražilice?
Ako tražilice rade probleme, pa samo ukucaš croinfo.net, ne moraš tražiti na tražilici nešto što znaš kako se zove....

Onda se ne pojavljuje napomena o nesigurnosti web lokacije...

Pitanje bi bilo dobro kad bi namjena i svrha postojanja croinfo.net stranica, foruma bila namijenjena isključivo malom broju korisnika koji znaju za njega (možda i je, kad se problem ne rješava mjesecima, to traje poduže) i znaju web adresu za pristup. Što je sa onima koji traže neki podatak preko tražilice i ona ga uputi na croinfo.net i susretnu se sa upozorenjem da je web stranica nesigurna i da je izbjegavaju?
« Zadnja izmjena: 29.06.2017., 11:38:35 od Daluka »

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #196 u: 29.06.2017., 12:20:08 »





Treba to riješiti zbog drugih koji ne znaju, da, taj dio kužim, ali mi koji znamo gdje i šta, mi ne moramo biti izloženi tom stopiranju od strane tražilica.....




To sam mislio reći...
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #197 u: 29.06.2017., 13:41:53 »
 :o090
Slažem se s Dalukom da sve ovo traje predugo.
Admin je izgleda učinio sve što može.
Volio bih i druge da mu daju ideje i da nađemo neko rješenje za ovo!
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.433
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #198 u: 29.06.2017., 15:52:53 »
:o090
Slažem se s Dalukom da sve ovo traje predugo.
Admin je izgleda učinio sve što može.
Volio bih i druge da mu daju ideje i da nađemo neko rješenje za ovo!

Da je administrator učini sve što može to se nebi događalo!

Gledam upozorenje:
"... uključujući stranice koje:
- šalju posjetitelje na štetne web - lokacije",
na pamet mi padaju fotografije koje se preusmjeravaju na neki od servisa za pohranu istih (fotoalbumi). Ima ih ovdje na forumu koji se malo čudno ponašaju pogotovo kad se želi povećati fotografija, klikom na povećanje skrene na stranputice.
To je na onima koji su zaduženi za web da ispitaju

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #199 u: 02.07.2017., 22:57:18 »
FUJ! FUJ! FUJ!

400 dolara godišnje pa ti vidi. I to preko noći.




Kako kažu u PetaPixel-u, "Photobucket " je "odlinkao" milijarde fotki po forumima i portalima. Bez najave, preko noći. I sad ucjenjuju korisnike s 400! dolara godišnje. Ni manje ni više....
No, po meni najgori je ovaj dio koji najavljuje da će se ovim primjerom pokrenuti i ostali besplatni ponuđači prostora, tako da budite spremni i napravite si backupe gdje već šta imate....


Citat:
Since 2003, the popular photo hosting service Photobucket has been letting users upload and host images for free on their servers. They have over 10 billion images stored by 100 million registered users. But now they’re going to start charging, and that means billions of images around the Web are now broken.


Hotlinking (AKA inline linking) is when someone takes an image file hosted on a server and embeds it on a different webpage elsewhere. Since the new webpage continuously requests the file from the original source server, it saps the server owner’s bandwidth (and storage space).

Photobucket allowed hotlinking photos uploaded to and stored on its servers for a long time. This was their business model, and they made money from ads on their own site, which users would be exposed to when they went to upload content.

Unfortunately for Photobucket users, things are about to change in a big way as of June 26th. Now the service is rolling out a $399 per year subscription fee for those who want to hotlink images from Photobucket’s servers to display elsewhere. That means that billions of images across the Web now display an error message instead of the image in question.



Just look at this forum thread to see how Photobucket users are reacting to this change. The move has sparked fury from users, who have relied on the service for years and now feel “blackmailed” into paying the subscription fee.


It’s not a huge surprise to see a decision like this. Advertising revenues are declining for publishers, and the costs of servers to host 10 billion images are surely incredibly high (especially when requests are made for them from all over the Web). While other free services remain, it seems fairly likely that others will follow suit and start charging for hosting files too.


https://petapixel.com/2017/07/01/photobucket-just-broke-billions-photos-embedded-web/
« Zadnja izmjena: 02.07.2017., 23:04:06 od Magnum »
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #200 u: 02.07.2017., 23:41:57 »
Ja sam se preporodila sa kupnjom kućnog clouda


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #201 u: 03.07.2017., 00:02:23 »
Ja sam se preporodila sa kupnjom kućnog clouda


Mislim da im nisu iste namjene  :hmm

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #202 u: 03.07.2017., 00:20:00 »
Ja sam se preporodila sa kupnjom kućnog clouda

Mislim da im nisu iste namjene  :hmm


Točno, jedna stvar je doma, ovi sistemi su dobri da se ne troši bandwith Croinfa....

Mislim, dalo bi se i od doma linkat stvari, ali mi onda sve mora biti baš stalno upaljeno, ovako se ipak odmori 2-3 sata noću ;-)


Hm, u svakome slučaju, nitko ne očekuje ništa besplatno, ali odmah te zabiju s 400 dolara. Cijeli svijet se pobunio i sad im gledam poruke da im žele da propadnu.... Hehehe


Šteta svih fotki linkanih, tko će sad sve to ispočetka negdje dizat i linkat... Bah....
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #203 u: 03.07.2017., 01:39:45 »
Ja sam to riješila sa googleom još pred par godina i plaćam nekih 20ak eur godišnje za 100gb. To mi je više nego dovoljno za fotke

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #204 u: 03.07.2017., 02:14:29 »
A ja to koristim samo za Croinfo. Za ostalo (čisti backup) imam okolo i to je besplatno jer naplaćuju samo linkanje na van, a za backup mi to be treba.

Poslano sa mog HTC One max koristeći Tapatalk

Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #205 u: 03.07.2017., 06:25:27 »
Jučer stigao ovaj mail:

"Uspješan pregled web-lokacije http://croinfo[.]net/

Prima: webmaster web-lokacije http://croinfo[.]net/,

Google je primio i obradio vaš zahtjev za sigurnosni pregled. Googleovi sustavi navode da http://croinfo[.]net/ više ne sadrži veze sa štetnim web-lokacijama ili preuzimanjima. Upozorenja vidljiva korisnicima trenutačno se uklanjaju s vaše web-lokacije. To može potrajati nekoliko sati."

Javite ako ima promjene. :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #206 u: 03.07.2017., 08:29:05 »
Ja sam to riješila sa googleom još pred par godina i plaćam nekih 20ak eur godišnje za 100gb. To mi je više nego dovoljno za fotke

Ako ti ne smeta rekompresija, onda možeš na Google staviti "beskonačno" puno fotografija. No ni ako platiš, ne dobivaš mogućnost da linkaš svoje fotografije na drugim sajtovima, a samo za to je služio ovaj servis.

Offline ja moren

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2015
  • Postova: 1.515
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #207 u: 03.07.2017., 08:30:31 »
Jučer stigao ovaj mail:

"Uspješan pregled web-lokacije http://croinfo[.]net/

Prima: webmaster web-lokacije http://croinfo[.]net/,

Google je primio i obradio vaš zahtjev za sigurnosni pregled. Googleovi sustavi navode da http://croinfo[.]net/ više ne sadrži veze sa štetnim web-lokacijama ili preuzimanjima. Upozorenja vidljiva korisnicima trenutačno se uklanjaju s vaše web-lokacije. To može potrajati nekoliko sati."

Javite ako ima promjene. :wavey

-jutro

pali od prve bez greške.. :bravo
ki more-more...

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #208 u: 03.07.2017., 08:36:50 »
Uf! Izgleda da je sad ok.  :k045
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #209 u: 03.07.2017., 09:48:42 »
Bilo je i vrijeme