Autor Tema: Kritiziram!  (Posjeta: 54923 vremena)

0 Članova i 45 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #105 u: 21.10.2014., 21:49:14 »
Je ovo u redu?


Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #106 u: 21.10.2014., 22:00:28 »
Valjda je. Gledas neprocitane teme, tako se prikazuju ... Ili mislis na nesto drugo?
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #107 u: 21.10.2014., 22:18:48 »
Valjda je. Gledas neprocitane teme, tako se prikazuju ... Ili mislis na nesto drugo?
Ma znam ja šta gledam. Nekako se to sve (mensečini) stislo u stranu. Ili me to nešto udrilo nakon silnog čekanja da se stranica otvori. Onda gledaš svaku sitnicu.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #108 u: 22.10.2014., 07:43:56 »
sti'slo se u pranju :greensmile

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #109 u: 18.01.2015., 13:26:01 »
Kritiziram sam sebe, jer niti nakon godinu dana postojanja Udruge 051 meni i dalje nije jasna svrha udruge. :297 :skartoc Može li netko meni, a i ostalim potencijalnim članovima objasnit: Kog vraga će vam udruga i što je Udruga 051 napravila u ovih godinu dana da bi opravdala svoje postojanje?

Pozivam se na statut Udruge. Imam pravo javno komentirat djelovanje i rad javne Udruge
Citat:  Statut Udruge
Rad Udruge i svih njezinih tijela je javan.


1.Nemoj da mi netko kaže: bili smo na pizzi u Maslini, na pivi kod Bosanca ili na travapartiju. Da bih sa frendovima otišao na cugu ili klopu, okrenem par brojeva telefona, pošaljem poruku na društvenim mrežama i idemo. Ne moram zbog toga osnivat udrugu.

2.Nemoj da mi netko kaže: bili smo na izletu na Hahliću, raznoraznim skloništima, bazenu na Školjiću, perilu Brajda, Kobaridu..... Ako želim sa frendovima otić na neki izlet, okrenem par brojeva telefona, pošaljem poruku na društvenim mrežama dogovorimo se i idemo. Ne moram zbog toga osnivat udrugu. (vidi točku 1.)

3.Nemoj da mi netko kaže: za organizirat neku posjetu je bolje imat udrugu. I REF-ovci svako toliko imaju neki obilazak nekih službenih, široj javnosti nedostupnih mjesta, pa nemaju nikakvu udrugu. Emajl: "Poštovani! Javljam se u ime REF-a, Croinfo portala, Pi2de jokine.... naši članovi su zainetesirani za posjet vašem poduzeću, objektu..."

Osnovana Udruga da bi naša druženja dobila na težini. :lol3 Ma dajte, molim vas, uozbiljite se. Nismo djeca. :a045


Što je Udruga napravila u ovih godinu dana iz popisa svojih djelatnosti?

Citat:  Statut Udruge
-proučavanje i istraživanje starih predmeta i lokacija te upoznavanje šire javnosti o tome,
-promicanje i informiranje (kroz sredstva javnog priopćavanja, internetski portal i forum)
o temama iz našega kraja

OK, slažem se. To se jednako uspješno radilo i prije osnivanja Udruge.  Koja je razlika od prije i sada? :pojmanemam

Citat:  Statut Udruge
-očuvanje lokalnih narječja i poticanje literarnog stvaralaštva na lokalnim narječjima
Ako je očuvanje lokalnog narječja: "možda nedovršen, a možda i finjen" onda bolje nemojte. :lol3 Od ostalih jedino Fusher piše na lokalnom narječju, a za njega nisam siguran zna li uopće hrvatski književni jezik. :greensmile Milićev studenjski ionako ne razumijem, pa ne znam je li to očuvanje lokalnog narječja ili nekakav gemišt.

 
Citat:  Statut Udruge
-promicanje prava manjina i proučavanje njihova utjecaja na naš kraj
Tu spada tema o četnicima na Kastavštini 1945? :lol3


Citat:  Statut Udruge
-poticanje na aktivno upoznavanje našeg kraja kroz poučne izlete
Kao što već rekoh na početku za otić na izlet ću okrenut par telefonskih brojeva... a da ste izletima privukli neki broj vanjskih članova... jok... osim kad treba popunit autobus za Kobarid... BTW, stvarno, koliko uopće Udruga ima članova i koliko je članova "izvana", kasnije došlo, da nisu članovi foruma? Imam pravo na tu informaciju, zar ne?
Citat:  Statut Udruge
Rad Udruge i svih njezinih tijela je javan.


Citat:  Statut Udruge
-poticanje na fizičku aktivnost članova u smislu kretanja i aktivnog proučavanja
Ovo mi je jedna od omiljenih stavki. :lol1 4 x 4 fizička aktivnost :lol3


Citat:  Statut Udruge
-organizacija ekoloških aktivnosti kao što su organizirane akcije čišćenja
Sve se sjaji od akcija čišćenja. I onaj jedan pokušaj na perilu Brajda je neslavno propao zbog lošeg odaziva, pa je organiziran samo dobroposjećeni obilazak u društvu sa REF-om.


Citat:  Statut Udruge
-organizacija predavanja i tiskanje publikacija članova
Ne mogu stić na sva predavanja, a police mi pune raznih publikacija. :lol3
Lappinova knjiga se tu ne računa. Izdana je puno prije.

Citat:  Statut Udruge
-promicanje tradicionalne domaće gastro i eno ponude, od čuvanja recepata naših nona
do degustacija i predstavljanja istih na organiziranim druženjima
Ako je tema o milićevoj kuhinji "promicanje tradicionalne domaće gastro i eno ponude..."  :lol3 a i on je tu malo popustio u zadnje vrijeme.
Ćevapi na Gumancu iligdjeonoveć ne spadaju baš u recepte naših nona, a ni kad netko na roštilj donese tortu po receptu sa coolinarike.

Citat:  Statut Udruge
-jačanje suradnje sa srodnim organizacijama u Hrvatskoj i izvan nje
Suradnja sa srodnim organizacijama je kad PD Viškovo ide na izlet, pa im treba dvadesetak grla da im popuni autobus? :89 :lol3 :a045
Nije to? Ok, znači da nema nikakve suradnje sa nikim.

Jedino što je vrijedno pažnje u Udruzi u ovih godinu dana su one usporedne fotografije od FiumeRi. :palacgore A tu imam osjećaj da se nije koristila Udruga da se te usporedne fotografije promoviraju, nego se fotografijama promovirala Udruga.


Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #110 u: 18.01.2015., 13:59:05 »
jebeš ča ovi dani?
 :kiss1  :a015

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #111 u: 18.01.2015., 15:39:43 »
Kritiziram sam sebe,

Da sigurno, kritiziraš sebe  :a045


jebeš ča ovi dani?

 :palacgore :bravo5 :thankyou

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #112 u: 18.01.2015., 16:34:23 »
LLeon opet pa te puca?
Bar ti imaš pametnijih ideja za nedjeljne aktivnosti od proučavanja statuta udruge:reading

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #113 u: 18.01.2015., 18:19:50 »
jebeš ča ovi dani?
 :kiss1  :a015
Moje građansko pravo da dobijem informaciju o radu i djelovanju javne udruge građana nema veze sa mojim seksualnim životom. Ali kad već pitaš: stanje uredno. :djavo

Kritiziram sam sebe,

Da sigurno, kritiziraš sebe  :a045
Ozbiljno ti kažem. To me grize već danima, jer nemogu shvatit jednu tako jednostavnu i očitu stvar.

LLeon opet pa te puca?
Bar ti imaš pametnijih ideja za nedjeljne aktivnosti od proučavanja statuta udruge:reading
Obavio sam nedjeljnojutarnje aktivnosti, pa rekoh, prije ručka i nedjeljnopopodnevnih aktivnosti da malo proučim materiju. :knjizevnost :computer1

Dečki, vas trojica, 3 puta u ništa. Ja i svi ostali potencijalni članovi smo ostali bez odgovora na pitanje o smislu i svrsi postojanja Udruge. :o090 Čemu Udruga uopće postoji i kako bismo u sklopu Udruge mi ostvarili svoje ciljeve i interese, jer ako se sve svodi na pizzu, pivo, ćevape i raznorazne više ili manje zanimljive ili nezanimljive izlete koje ćemo zatim prezentirat u sklopu foruma, REF-a i ostalih fb grupa, onda nam tu Udruga ne treba. Na taj način možemo djelovat kao neformalna ekipa prijatelja, poznanika, članova foruma, Croinfo teama... nazovimo se kako hoćemo... Zar nisam u pravu? :hmm

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #114 u: 18.01.2015., 23:03:42 »
Nakon što sam još jednom pomno i detaljno pročitao tvoj post u kojem analiziraš statut udruge i rad iste koji je samo formalno u suglasju sa statutom, mogu samo skrušeno priznat da si u pravi.
Predlažem da se obratiš nadležnim tijelima da se izbrše udruga iz registra jer se ne drži ciljeva i statuta. Naročito treba obratiti pažnju na bezobraznicu koja je donijela rabsku tortu, skinutu sa coolinarke, ne obazirući se na autorsko pravo.
Molim te obavijesti potencijalne članove da smo bili zavedeni pivsko-roštiljskom propagandom od strane predsjednika udruge (inače provaljenog manipulatora).

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #115 u: 18.01.2015., 23:12:38 »
Moje građansko pravo da dobijem informaciju o radu i djelovanju javne udruge građana nema veze sa mojim seksualnim životom. Ali kad već pitaš: stanje uredno. :djavo

Je li to znači prošle godine jedanput a ove rjeđe?  :lol1 :d020


Dečki, vas trojica, 3 puta u ništa. Ja i svi ostali potencijalni članovi smo ostali bez odgovora na pitanje o smislu i svrsi postojanja Udruge. :o090 Čemu Udruga uopće postoji i kako bismo u sklopu Udruge mi ostvarili svoje ciljeve i interese

Nisi valjda ti jedan od onih (rijetkih) koji zbilja vjeruje u misije i vizije ? :help2

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #116 u: 18.01.2015., 23:18:24 »
Da nadodam ovome da se uskoro svatko tko je član udruge može kandidirati na moje mjesto precjednika. Ali mora i platit članarinu.
Glede navoda gore ne da mi se razglabat. Oš bit član ili neš svejedno mi je. Većina članova zna zašto je u udruzi. Jedno 5-6 članova udruge nisu na forumu. Mi se volimo družiti sami sa sobom i u tome uživamo. U čemu ti uživaš?
Živi sam i uživaj. Valjda ti je cilj i duševno zadovoljstvo pokušat razjedinit svaku zajednicu koja funkcionira.
Toliko za sada. Kasno je, a dan je bio prekrasan.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline rijeka53

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.060
    • rijeka-apartmani
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #117 u: 19.01.2015., 01:11:33 »
Nakon što sam još jednom pomno i detaljno pročitao tvoj post u kojem analiziraš statut udruge i rad iste koji je samo formalno u suglasju sa statutom, mogu samo skrušeno priznat da si u pravi.
Predlažem da se obratiš nadležnim tijelima da se izbrše udruga iz registra jer se ne drži ciljeva i statuta. Naročito treba obratiti pažnju na bezobraznicu koja je donijela rabsku tortu, skinutu sa coolinarke, ne obazirući se na autorsko pravo.
Molim te obavijesti potencijalne članove da smo bili zavedeni pivsko-roštiljskom propagandom od strane predsjednika udruge (inače provaljenog manipulatora).


 :bravo  :bravo3  :palacgore  :999

  :k045... musca za preCjenika   :cool2







jebeš ča ovi dani?
 :kiss1  :a015

  :k050... mmmmm mane se vidi da mu neka ni dala pa je jalan  :pet



 :wines :g025 :beer2



...Ja i svi ostali potencijalni članovi smo ostali bez odgovora na pitanje o smislu i svrsi postojanja Udruge. :o090 Čemu Udruga uopće postoji i kako bismo u sklopu Udruge mi ostvarili svoje ciljeve i interese, jer ako se sve svodi na pizzu, pivo, ćevape i raznorazne više ili manje zanimljive ili nezanimljive izlete koje ćemo zatim prezentirat u sklopu foruma, REF-a i ostalih fb grupa, onda nam tu Udruga ne treba. Na taj način možemo djelovat kao neformalna ekipa prijatelja, poznanika, članova foruma, Croinfo teama... nazovimo se kako hoćemo... Zar nisam u pravu? :hmm

...  smisao i svrhu postojanje Udruge nasli su ju oni koji su ju osmislili i svi ostali koji su joj se dobrovoljno
pridruzili jer svatko slobodno  u jos slobodnoj demokraciji bira svoj smisao i svrhu svog slobodnog vremena.
Neformalna grupa ima limit djelovanja, danas sutra kad se jos bolje organziramo, bas i usprkos Udruzi mozemo
djelovati na vise frontova. Npr. mozemo neki fond dotaknuti, donaciju, odstamapti neku brosuru pa prodavati
i nesto zaraditi za jos bolje izlete, organizirati organizirane pohode po Rijeci i jos svastanesto. Turisticki gledano,
jer to je moja bransa, ima puno prostora za djelovati. Stici ce vremenom ideje, samo se trebamo malo boje
organzirati i osmisliti te neke nase pohode i ponuditi  ih, kako gradanima tako turistima. Uostalom, strpi se malo,
mladi smo, razvit cemo se, pozitivno mislimo i djelujemo, gradimo se. U ovom sivilu i gubljenju osnovnih
vrijednosti i etike i morala,  ma samo ta druzenja imaju svoju toplu ljudsku komponentu sto nije zanemarivo.
Mozda Udruga za sve to nije trebala, ok, ali niti ne smeta, ako nan je gust biti djeca i igrati se, neka nam je.
A zasto ne ? 
Uostalom nazvali i organzirali smo se kako hocemo, jer smo u pravu ?
« Zadnja izmjena: 19.01.2015., 02:18:26 od rijeka53 »

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #118 u: 19.01.2015., 06:26:24 »
Osim što ste me omalovažavali niste mi ponudili niti jedan konkretan odgovor na moje pitanje. Vrijeđanjem protiv argumenata. :skartoc


Ovo je najbliže konkretnom odgovoru, a i to se svodi na "danas sutra" "možemo" "stići će s vremenom"...

Neformalna grupa ima limit djelovanja, danas sutra kad se jos bolje organziramo, bas i usprkos Udruzi mozemo
djelovati na vise frontova. Npr. mozemo neki fond dotaknuti, donaciju, odstamapti neku brosuru pa prodavati
i nesto zaraditi za jos bolje izlete, organizirati organizirane pohode po Rijeci i jos svastanesto. Turisticki gledano,
jer to je moja bransa, ima puno prostora za djelovati. Stici ce vremenom ideje, samo se trebamo malo boje
organzirati i osmisliti te neke nase pohode i ponuditi  ih, kako gradanima tako turistima. Uostalom, strpi se malo,
mladi smo, razvit cemo se, pozitivno mislimo i djelujemo, gradimo se. U ovom sivilu i gubljenju osnovnih
vrijednosti i etike i morala,  ma samo ta druzenja imaju svoju toplu ljudsku komponentu sto nije zanemarivo.
Mozda Udruga za sve to nije trebala, ok, ali niti ne smeta, ako nan je gust biti djeca i igrati se, neka nam je.

Hvala na odgovoru. :thankyou

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #119 u: 19.01.2015., 06:39:59 »
nisan omalovažaval, samo san pital :greensmile