Autor Tema: Kritiziram!  (Posjeta: 54868 vremena)

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #285 u: 01.06.2021., 20:49:44 »
Moram priznati da se ovaj put slažem sa Daluka

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.351
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #286 u: 01.06.2021., 22:22:42 »
Za javnost je samo chat bio zatvoren
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #287 u: 02.06.2021., 06:47:57 »
Daluka je u pravu 100%, ali rezultat je kao gluhome dobar dan. Valjda je vodstvu foruma lakše pravit se grbavi i mantrat o registraciji, nego vidjet stvarni problem. :pojmanemam

Probat ću nacrtat o čemu se radi:
Dakle, ako dođem na forum kao gost, mogu otvorit portalsku verziju foruma (označena brojem 1). Ta verzija mi ne znači puno jer ne mogu pogledati koje sve teme postoje i što se uopće na forumu nalazi.

Ako želim forumsku verziju foruma (ispravite me ako sam se krivo izrazio) označenu brojem 2 pojavi mi se bijeli ekran. :97






Uspio sam nekim čudom preko Google tražilice otvoriti temu o riječkim skloništima i sad želim pogledati što postoji od ostalih tema ili otvoriti glavnu stranicu foruma, ali: pušing rođo. :k050

Ako kliknem na Forum Croinfo051 1 ili Povijesne teme 2 pojavi mi se bijeli ekran!!!

Nekog suvislog rezultata ima jedino ako kliknem na Vojnu povijest 3
Riječka skloništa 4 su mi ionako već otvorena.



Taj problem se nije pojavljivao prije 1. mjeseca ove godine i "oporavka foruma"

« Zadnja izmjena: 02.06.2021., 06:51:26 od LLeon »

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #288 u: 02.06.2021., 09:40:25 »
Daluka je u pravu 100%, ali rezultat je kao gluhome dobar dan. Valjda je vodstvu foruma lakše pravit se grbavi i mantrat o registraciji, nego vidjet stvarni problem. :pojmanemam

Probat ću nacrtat o čemu se radi:
Dakle, ako dođem na forum kao gost, mogu otvorit portalsku verziju foruma (označena brojem 1). Ta verzija mi ne znači puno jer ne mogu pogledati koje sve teme postoje i što se uopće na forumu nalazi.

Ako želim forumsku verziju foruma (ispravite me ako sam se krivo izrazio) označenu brojem 2 pojavi mi se bijeli ekran. :97


Uspio sam nekim čudom preko Google tražilice otvoriti temu o riječkim skloništima i sad želim pogledati što postoji od ostalih tema ili otvoriti glavnu stranicu foruma, ali: pušing rođo. :k050

Ako kliknem na Forum Croinfo051 1 ili Povijesne teme 2 pojavi mi se bijeli ekran!!!

Nekog suvislog rezultata ima jedino ako kliknem na Vojnu povijest 3
Riječka skloništa 4 su mi ionako već otvorena.


Taj problem se nije pojavljivao prije 1. mjeseca ove godine i "oporavka foruma"


Menio se mantra o dobitku na lotu pa isto ne ide. Da sad ja objasnim kao djetetu.

Problem je još uvijek isti i zahtijeva malo opsežniji posao koji zahtjeva dosta truda, živaca i problema vezanih uz rad foruma kao takav.

"oporavak foruma" je rađen da bi se forum uopće pojavio.

Treba dići portal nanovo, novu verziju, ali prvo treba izbrisati staru...
To znači na svakoj datoteci foruma od kojih je sastavljen treba ručno mijenjati stvari u kodu. A treba ručno jer automatika ne radi. Automatika ne radi zbog velike količine izmjena u raznim inačicama foruma te samog OS-a servera, portala i drugih dodataka koji su te datoteke mijenjali.

Da, problem je. Problem je jer nitko ne želi mijenjanjem koda napraviti da foruma više nema tj. da ne radi.

Može se i zaposliti nekoga profesionalca programera da to napravi i da mu se lijepo i dobro plati. Jer će on znati što će ako naleti na problem. Ja sam tu kalvariju prošao kod sebe i znam kako to izgleda.

Da li sad shvaćate (napokon) bit problema? Problem je što se to treba napraviti zbog gostiju. I da ovako radi smo izgubili jako puno vremena i živaca.

A svatko tko želi svoje živce, trud, slobodno vrijeme i pljuvanje ovako trpit ako se nešto zezne, slobodno neka izvoli. Ovo je sve na volonterskoj osnovi te ako ću već izgubiti tjedan-dva vremena, moram biti siguran da će ovo i dalje raditi kako se ne bih grizao cijelo vrijeme zašto ovo ne radi više.

Eto. Činimo što se i koliko može u ovom trenutku. Da, greška je u forumu/portalu i to je to. Nije do održavanja, do programiranja je foruma i portala. To ne rade iste osobe.

Zahvaljujem na pažnji.

Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #289 u: 03.06.2021., 06:53:29 »
Magnume, na forumu se dogodio neki kurcšlus i ti si to pokrpao najbolje kako si mogao i znao, kodovi, serveri, datoteke.... pojmovi koji su meni teški SF i u koje se kužim "ko Mare u krivi... " Sve 5 i svaka čast na tome. :bravo :bravo2

Nego, uopće se ne radi o tome, nego u odgovoru koji se daje. Koliko se sjećam, u zadnja 4 mjeseca i Elvis, i Ilirija i Daluka su primjetili da se u određenim uvjetima forum pojavljuje kao bijeli ekran (objasnio sam detaljno u svom prethodnom postu). Ilirija je primjetio i da je (vjerojatno zbog toga) pala posjećenost forumu.  I? Što je odgovor? "Neka se gosti registriraju" Ili još bolji: "Za javnost je samo chat bio zatvoren"  :lol1 :ruka Nije bio, nego je i tko uopće priča o chatu i tome koje su teme otvorene i zatvorene za javnost. Priča se o tome da forum u određenim uvjetima ne radi kako treba.

IMHO odgovor je trebao biti: dogodilo se to i to, admin je napravio to i to, ali forum i dalje ne radi  100% kako treba zbog toga i toga (riskantno je dirati te kodove, potrebno više vremena, znanja, financija...). Upravo ovako kako si meni objasnio u svom prethodnom postu. :palacgore


Zahvaljujem na odgovoru i na pažnji


Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #290 u: 03.06.2021., 09:59:07 »
Ali to smo već bili rekli da link za goste ne radi i da je taj bijeli ekran (samo se kod stranice krivo generira) tu kao takav. To se sve dešavalo još tada kad je sve stalo.

Ne kriziram nego upozoravam da link na forum za stranice croinfo ne radi, barem meni ne već nekoliko puta.
Kada kliknem na ikonu za forum pošalje me na :
http://croinfo.net/forum051novi/index.php?action=forum

I ... ništa, dobijem potpuno praznu stranicu bez ikakve poruke o grešci.
Kada izbrišem sve iza ? dovede me na početnu stranicu foruma, dakle ovo radi:
http://croinfo.net/forum051novi/index.php
Nije da često koristim taj način za doći do foruma  :computer2

Stvar je stvarno komplicirana... Ovo nije nikakvo izvlačenje ili "ne da mi se, dobro je i ovako". Osobno sam svjestan problema, svjestan sam da ovo ne radi kako treba i da bi bilo lijepo da radi, da svi mogu pristupiti informacijama, i gosti i registrirani i članovi Udruge...

A sad malo duži post (nije toliko dug koliko slova ima  ^-^ ).

Bez imalo za*ebancije, ovo je stvarno veliki problem. Žao mi je, ali to je jednostavno tako.

Znači tri su mogućnosti:

  • Probati maknuti portal pa da ostane samo forum , a onda neće biti dobro jer su svi navikli na ovakav izgled i način rada),
  • Deinstalirati stari portal i dignuti novu verziju (nije sigurno da će sve raditi kako treba zbog dugogodišnjih promjena u kodu foruma i novoj verziji elemenata servera). Prvo treba maknuti stari portal (što je u biti najveći problem), maknuti ovo iz datoteka kao što je prikazano ovdje: (https://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=parse). Onda editirati sve opet i unesti ručno promjene vezane uz najnoviju verziju koja ima ispravljene bugove u te iste datoteke... Dio gdje se to događa automatski ne radi, većinu stvari se desi da dobiješ samo bijeli ekran i /ili poruku greške.
  • Treba probati (pokušavam to i kod sebe izvest) cijeli forum maknuti i staviti najnoviju verziju, Ako to radi, a nakon što se i dijelovi bitni za rad foruma te fotografije vrate tu, (a ima ih jaaaako puno i ne znam kako će to server podnijeti, zadnji puta nije htio prebaciti datoteke....), vratiti staru bazu podataka i nadati se najboljem. Znači maknuti SVE dodatke na forumu koji su bili i startati ispočetka. Forum više neće biti isti, neki dodatci će se ipak morati vratiti zbog spama i takvih stvari, a onda smo opet u problemu čim izađe nova verzija nečega, ali to je tako....

Ali što ako to ne bude radilo kako treba? možda ništa, možda se uspije, a možda će sve trebat vratiti natrag opet. To je dosta posla i uspjeh nije zagarantiran. Iskreno, mene je strah da se svi podatci(fotke i tako to) ne "zagube". Server je tamo gdje je, pristup serveru je takav kakav je jer je daleko, to traje ubitačno dugo i da, problem je što sve te (jeftine/besplatne) stvari imaju svoja ograničenja.

Kažem, prošao sam kroz tu kalvariju, ostao sam bez preko 8000 fotki brodova koje smo ručno morali vraćati natrag. Znači naći po postovima koje nedostaju, naći ih na kompu na kompu gdje su i onda ih vratiti u svaki post posebno. Ručno. Preko 8000 postova editirati i nanovo staviti attachment u njih. Pa sad da se to desi ovdje bilo bi veselo. A pazio sam na sve. Ja jesam, ali mi je server negdje "štucnuo" i mislio sam da je odradio prijenos, ali nije do kraja, negdje ga je zbog nečega prekinuo.  Ne možeš znati jer tko će iskontrolirati toliku količinu podataka.

Da se razumijemo, sve je to neki Unix, linux, meni je CentOS... A i to je za nas Windows usere malo problem, treba biti u glavi čist jer nije svakodnevnica kopat baš po tome.

Gledajući sve kao takvo, treba sjest i dogovorit se što i kako te što ako se nešto desi... Tu je jako puno posla, zahtjeva puno slobodnog vremena i živaca, a uspjeh baš i nije 100% zagarantiran. Mislim da se može, ali jedan je probo prdnut pa se *****.

Žao mi je da je to tako, ali s ovim zastarjelim tehnologijama to je jednostavno tako. Danas je najlakše prebaciti sve u grupe na FB i to je to. Isto radi pretraživanje isto radi sve, odgovori po postovima i tako to. Nije to kao forum, ali svijet se mijenja, a mi pokušavamo tehnologiju iz 80-tih godina prošlog stoljeća održati na životu uz što manje troškova...





Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #291 u: 03.06.2021., 14:11:39 »
Danas je najlakše prebaciti sve u grupe na FB i to je to. Isto radi pretraživanje isto radi sve, odgovori po postovima i tako to. Nije to kao forum, ali svijet se mijenja, a mi pokušavamo tehnologiju iz 80-tih godina prošlog stoljeća održati na životu uz što manje troškova...


80-tih?  :lol1 Tada su bili u modi, odnosno jedino što je postojalo - BBSovi , IIRC bila su tri u Rijeci, TvRi BBS, Chaos BBS i trećeg se ne mogu sjetiti, možda nije ni postojao treći. Vrhunac ima je bio negdje do ~95-te. Otprilike dok HT nije otvorio gomilu (za ono doba) modemskih ulaza. Sa širenjem Interneta šire se i Usnet grupe. Portali nastupaju tek nakon toga, rekao bi od ~2005 nadalje. I u početku sam ih "mrzio" , smatrao sam "newse" boljima ... otprilike kao što danas smatram portale boljim od FB-a  :lol1

BTW za bonus na sve probleme koje si naveo - CentOS je na određeni način mrtav jer je RedHat odlučio potpuno promijeniti životni ciklus istog te ga od faktički besplatne verzije RHEL-a pretvoriti u DevOps OS koji samo dijeli neke značajke sa RHEL-om. EOL ovakvog Centos 8 je 31.12.2021.


Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #292 u: 03.06.2021., 20:42:48 »
Iako sam svoj radni staž počeo kao programer, potrajalo je to nekih 7 godina, završio sam ga 1995. Od onda sam neki prosječan priučeni korisnik, programiranje je davno nadišlo moje mogućnosti, kao i količina vremena koju imam zadnjih par godina. Podosta aktivnosti koje me i danas vesele danas nemam vremena obavljati.

Ili kako bi naša Riječanka rekla, pričajte po ženski! Dosta ne razumijem, ali Magnum nam je sve prilično pojasnio. Sad je da stanemo na loptu i razmislimo.
« Zadnja izmjena: 05.06.2021., 10:04:14 od zokxy »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #293 u: 04.06.2021., 22:00:23 »
Danas je najlakše prebaciti sve u grupe na FB i to je to. Isto radi pretraživanje isto radi sve, odgovori po postovima i tako to. Nije to kao forum, ali svijet se mijenja, a mi pokušavamo tehnologiju iz 80-tih godina prošlog stoljeća održati na životu uz što manje troškova...


80-tih?  :lol1 Tada su bili u modi, odnosno jedino što je postojalo - BBSovi , IIRC bila su tri u Rijeci, TvRi BBS, Chaos BBS i trećeg se ne mogu sjetiti, možda nije ni postojao treći. Vrhunac ima je bio negdje do ~95-te. Otprilike dok HT nije otvorio gomilu (za ono doba) modemskih ulaza. Sa širenjem Interneta šire se i Usnet grupe. Portali nastupaju tek nakon toga, rekao bi od ~2005 nadalje. I u početku sam ih "mrzio" , smatrao sam "newse" boljima ... otprilike kao što danas smatram portale boljim od FB-a  :lol1

BTW za bonus na sve probleme koje si naveo - CentOS je na određeni način mrtav jer je RedHat odlučio potpuno promijeniti životni ciklus istog te ga od faktički besplatne verzije RHEL-a pretvoriti u DevOps OS koji samo dijeli neke značajke sa RHEL-om. EOL ovakvog Centos 8 je 31.12.2021.

Ma, dobro, "malo" sam pretjerao, ali da, to sam htio reći.... Relikt prošlosti.
Na BBS-ove sam potrošio dobar dio života, vremena i novaca za impulse :-)

A za CentOS sve me strah što će biti kad će biti....
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #294 u: 14.03.2022., 10:16:49 »
 :g050
kritiziram neaktivnost u vezi izleta i događanja!
covid je splasnuo, što sada smeta? :d035
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #295 u: 20.08.2022., 10:46:31 »
Opet čitam da je nekima forum nedostupan.

"Nisam mogao otvoriti link s objašnjenjima. Tko je njemački vojnik i kakve veze ima s Rijekom?"

"Da ni ja nisam mogla link otvoriti..."

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.433
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #296 u: 20.08.2022., 12:16:11 »
Stanje od 19.08 popodne.
Crnilo sa porukom:
"Stranica ne funkcionira Host croinfo.net trenutačno ne može obraditi zahtjev.
HTTP ERROR 500"

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #297 u: 20.08.2022., 13:27:32 »
Povremeno valjda hosting ima ažuriranja ili nešto slično.  Admin?
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #298 u: 25.08.2022., 01:20:34 »
Povremeno valjda hosting ima ažuriranja ili nešto slično.  Admin?

Nevrijeme u Sloveniji? Nestašica plina u Njemačkoj?
Vrag će ga znati. Tu i tamo se internet i zblesira, kao i promet cestom.... Ne skačite odmah na prvu, nije od životne važnosti ;-)
Kad se spojim i primjetim nešto, pogledam, ako se ne spojim ne znam...

Malo popratitie vijesti iz svijeta informatike i primjetićete trend rušenja servera po Europi... Tu i tamo. Desi se. Ako se ne vrati u roku nekoliko onda ćemo reagirati tako da ćemo pogledati da li se i nama otvara. Ako ne, nemamo baš neke mogućnosti na ovom hostingu (kao i na većini drugih).

Stoga, strpljenje i sve će biti ok...

Usput, sorry, toliko sam zauzet zadnjih mjesec dana da ne znam gdje mi je glava, iskreno ne pratim baš nešto situaciju...
Sad će jesen, kraj sezone pa će biti više vremena za obilaske servera....

 :pop

EDIT:
Povremeno valjda hosting ima ažuriranja ili nešto slično. 

I to je istina.
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #299 u: 18.10.2022., 16:24:42 »
Forum se jako sporo, koji put nikako ne učitava. Glavna stranica