Autor Tema: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)  (Posjeta: 131930 vremena)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #480 u: 07.11.2014., 09:46:04 »
dovučena negdere z zapadne slavonije, standardna priča, istočnjaci vole "nemačko auto" pa ju za razmjerno mići soldi gazda prodal  da kupi "čet'r' magična kružiČa" iliti audi. naravno, slučaj je otel da baš va ten momente  neno vidi oglas a ne ja :facepalm :lol1


Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #481 u: 10.11.2014., 08:35:01 »
ovakovu je imev moj stric 80setih lit, staviv je nutar motor od fijata 850 pa je to hodilo kot šajeta, edino kaj su brzine bile zmišane
bolje biti vjetar nego list

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #482 u: 10.11.2014., 18:25:50 »
Neki dan smo jedna moja ex kolegica i ja ogovarali našeg starog znanca. Pa je ona spomenula majora. A ja znam da je on bio u Domovinskom ratu pa ću je brzo ispraviti da se danas to ne zove tako nego satnik ili tako nekako. Ma da, da kaže ona. Ti si krivo čuo. Ja sam rekla da je on imao auto reno major.
E pa sad ja pitam je li to reno major? Ovo što je Kigor uslikao.

Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #483 u: 13.11.2014., 09:12:08 »
major je bil koliko znan i kamion z kraja '80eh, ovo na slike je renault 10, znan ko i  renault 10 major

Offline Damir

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 904
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #484 u: 13.11.2014., 09:27:51 »
Jedno retoričko pitanje za Vas koji ste upućeni u oldtimere...
Već duže vremena se bavim mišlju da bih si kupio jedan oldtimerić ništa pretjerano poput Rolsa,MG ili Porsche-a već neki Renault,Peugeot ili Citroen sa početka 1970-tih.

E,sad! Zanima me da li se ti auti mogu registrirati kao oldtimeri tj. što se dobiva s tim i dali se može registrirati na taj način da uz još jedno auto kod kuće,a koji nije oldtimer tj. da se vozi na njegove tablice.
Da pojednostavim: Dakle oldtimer ima tehnički,ali uglavnom se vozi kad su neki skupovi ili druženja po drugim gradovima. Stave mu se tablice od ne-oldtimera i gas...

Offline salsoul

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 288
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #485 u: 13.11.2014., 12:16:24 »
Mora imati svoje tablice t.j. ne možeš prehićivati tablice sa auta na auto - to je krivično dijelo.

Kao oldtimera ga možeš registrirati bez problema, te s time dolaze određene pogodnosti od jeftinijeg osiguranja pa sve do jeftinijeg tehničkog pregleda, ako se odlučiš staviti PV tablice na njega...
Za ostvariti te sve pogodnosti moraš biti i član nekog oldtimer kluba...

Imati oldtimera je jedna lijepa stvar, samo zapamti, on će biti tvoj vlasnik a ne ti njegov... :smile
« Zadnja izmjena: 13.11.2014., 12:18:53 od salsoul »

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #486 u: 13.11.2014., 15:28:08 »
e, ovako.
1) saki auto stareji od 30 let spada va oldtimer kategoruju
2) da biš dobil još 50% popusta na osiguranje moraš bit član oldtimer kluba i moral biš imet još jeno vozilo va kategorije ko ni oldtimer (kategorija bi bilo ono A, B, C, znači ako je auto još jedan auto biš moral imet, ako je motor, još jrdan motor iako to se većinom osiguratelji ne pridržavaju)
3) jas ti iman oldtimer klub, pa se javi ako te neš zanima da ti objasnin na tanane
4) ako kupiš neš skuplje od oldtimera preporučan na PV tablice, tj da se ga provuče kroz procjenu kako u slučaju sudara ne dobivaš po kataloge (procjena jenega fićota po običnen kataloge CVH je 500 kn a blatobran 130€)nego po onen koliko branik, blatobran (nebitno) stvarno koštaju

Offline Damir

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 904
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #487 u: 13.11.2014., 19:20:12 »
Salsoul & Fusher hvala vam puno!
fusher-naravno da se želim čuti ili vidjeti s tobom pa da čujen priču iz prve ruke.

Ako se pitate kako mi je ova ideja naglo skočila? Ne nije naglo tinja već u meni duže vrijeme,ali prilikom posjeta ona 2 muzeja u njemačkoj sam popizdel totalno za starin makinama. :smile

Moj prvi auto je bil Renault 12 iz 1974 leta,stara ruzina ka me dobro pejala sakamo i nikad me ni zneverila. Motor i menjač su mogli nadživet još jednu karoseriju,ali ova originalna je šla vrit kobile i tako je finila na otpade pul "Mađara" 1995-ga leta.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #488 u: 13.11.2014., 20:09:35 »
prvo ti je auto kupit. a to zna bit vrli rizik ako na ćoravo greš. ako ča najdeš da ti se pijaža daj link z oglasa pa ću pronjuškat povjest bolesti dotičnega auta. i nedajti boh da kakov nemački šparget mi linkaš!! :fluch
na lagere trenutno je nekah fićoti, stojadin (makina 1,6), lada žiguli, alfa sud...itd


Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #490 u: 14.11.2014., 07:33:00 »
Fusher kakov je to 1.6 motor va Stojadinu? Mirafiorijev?

Damire ovaj GS je krasan, ako je kako piše u oglasu ja ne bin puno mislel.

Offline salsoul

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 288
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #491 u: 14.11.2014., 12:42:50 »
Hehe, znam da će Fusher zarolat očima, ali ovaj taunus bi mogao bit interesantan...

http://www.njuskalo.hr/oldtimer-auti/ford-taunus-17m-oglas-12814778

A ovo? vidio sam ga par puta uživo, auto je stvarno poseban i vrlo rijedak u našim krajevima
Uživo je dosta ljepši...
http://www.njuskalo.hr/oldtimer-auti/toyota-1976-g-oglas-8397224


Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #492 u: 14.11.2014., 13:52:04 »
možda fusher zarola očima i na ovo:  http://www.bvision.nl/2008/09/27/citroen-mehari-1968-1986/
no mislim da je to izuzetno atraktivno vozilo za povremeno korištenje, u startu je to malo veća investicija(ali i ne prevelika) no to se vrati kroz male troškove održavanja i pouzdanost vozila. Održavanja u smislu raznoraznih kvarova i rez. dijelova gotovo da i nema, jedino što je potrošnja ulja nešto veća nego kod novijih vozila oko 1l na 1000 km po prospektu.
Jedno takvo vozilo se nalazi(ako nije već prodano) na Pulcu u servisu "CITROPOLIS" ujedno je vlasnik servisa i vlasnik vozila, a rado će dati savjet i o nabavci nekog drugog vozila (oldtajmera) iz citroenove ergele :wind14
bolje biti vjetar nego list

Offline salsoul

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 288
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #493 u: 14.11.2014., 14:02:05 »
Mehari je zakon, za ljeto dušu dao, povremeno sanjarim o njemu, ali jebiga, ne možeš sve...
Kod nas ih nema često u prodaji dok vani drže neku prosječnu cijenu od 7000 eura, u odličnom stanju naravno..

Offline Damir

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 904
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #494 u: 14.11.2014., 18:49:19 »
Damire ovaj GS je krasan, ako je kako piše u oglasu ja ne bin puno mislel.

I meni se jako pijaža,ali i Renault 12 je u TOP stanju...hmmm :help2
Ni mi hitnoća nikakova,ča više skupin soldi... morda priden i do R & R... :pusiti