Autor Tema: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)  (Posjeta: 131839 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #405 u: 31.08.2014., 09:27:01 »





Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #406 u: 31.08.2014., 09:27:47 »







 :bravo4 :palacgore
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #407 u: 31.08.2014., 13:25:03 »
hmmm...viškovo? mudri?

Offline salsoul

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 288
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #408 u: 31.08.2014., 14:17:15 »
hmmm...viškovo? mudri?

Nope, Sany..

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #409 u: 31.08.2014., 20:41:08 »
ki??

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #410 u: 01.09.2014., 21:40:26 »
Svaki dan me u oko bodu ova dva duuuugo nevožena automobila pred mojim domom.
Prvi "Sabinin" opelić corsa RI 922 GB



Drugi ovaj matiz  RI 896 HM



Tko su vlasnici, jesu li auti registrirani, šta  bi bilo najbolje učiniti s njima, jasno u legalnim okvirima?

 
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Kigor

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.046
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #411 u: 01.09.2014., 22:43:24 »
Auti nisu vise registrirani


Igor.kramarsic.com

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #412 u: 01.09.2014., 22:53:35 »
Treba prijaviti u komunalno redarstvo da oni ureduju. Obično ostave ceduljicu s rokom do kada auto treba maknuti ili će ga o trošku vlasnika pauk odnijeti zavavik. Ponekad budu efikasni.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.511
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #413 u: 02.09.2014., 06:50:18 »
Kako bi svijet bio ljepše mjesto kada bi ljudi gledali svoja posla i ne bi zabadali nos tamo kamo mu nije mjesto. Kome ovi auti smetaju? Je li imaju tablice? Imaju. Vlasnici ih nisu registrirali zbog nekog svog razloga. Da li besparice, bolesti, ili imaju drugi auto, pa im ovaj trenutno nije potreban, a računaju da će se to uskoro promijenit...
Neka pravna država radi svoj posao i MUP pošalje kaznu i zahtjev za povratom tablica, a nakon toga komunalni redari obave svoj dio posla. Nisu potrebni "savjesni građani", špije i tužibabe koje će provjeravat što je sa tim autima, tim više što ih se to apsolutno ne tiče.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #414 u: 02.09.2014., 08:08:37 »
Situacija kod aglomeracije na Donjoj Vežici nije baš takva da bi se toleriralo zauzimanje parkinga godinama od auta koji ne voze, jednostavno zauzimaju prostor drugima. Neka ih parkiraju na svoj ili tuđi privatni teren i tamo nek trunu dok žele. Ovo je isto kao da dopremiš 10 m drva i pustiš ih stajati godinama. Neka špija dok ima ovakvih kojih godinama boli briga za njihov auto, gume na podu, itd itd Nek im ga maknu, 99% tih ionako nece nikad u promet više. Mene više ljuti mentalni sklop vlasnika kojih boli briga za sve druge koji obilaze okolo tražeći udaljeni parking, a znamo da ih ima sve više starijih kojima je auto jedina prilika da se malo maknu dalje od kuće, i nije im jednostavno hodat do njega predaleko.
Ovdje ti ne dajem za pravo ni za jotu, Lleon! Ja bih prijavio, jer ni MUP ni komunalni redari se baš ne trgaju od posla, a godine prolaze. Kod mene od dva dugogodišnja parkiranca jedan je sam maknuo auto, a drugi je poderao onaj papirić od komunalnog. Sad se čeka pauk.
PS Lada koju mi je sin vozio je uredno odjavljena i parkirana na Strmici na privatnom terenu. Do daljnjeg. Iako znam da je to kraj sin još čeka, Godoa.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.511
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #415 u: 02.09.2014., 09:05:49 »
Većina vlasnika nije ostavila svoje aute ovako na cesti jer im se ćefnulo i da bi drugima zauzimali mjesto, nego zbog toga što ih je zadesila kakva nevolja (obično financijska) i sada čekaju bolja vremena, a očito nemaju svoj privatni teren gdje bi ih deponirali. Ako idu prodat auto, neće za njega dobit ništa, jer ove kante ne vrijede šaku kikirikija, a valjda se nadaju da će ga sutra opet moć registrirat i vozit. Zanimljivo, sve se javlja ekipa koja nema svoj auto, ne zna koliko košta registracija i održavanje istoga i boli ih kurac kolika je cijena benzina kad ga ne toče ili toče, a plaćaju drugi.

Ne podržavam ovakvo odlaganje otpada po parkiralištima, ali sa ljudske strane gledajući, najmanje što vlasnicima u ovom trenutku treba su lokalni dušebrižnici koji bi ubrzali reakciju nadležnih službi.

Kao što rekoh; neka institucije pravne države rade svoj posao.  C:-) :wavey

Offline Eugen

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Kol 2013
  • Postova: 183
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #416 u: 02.09.2014., 09:26:38 »
Evo, ja živim na Vežici, sam plaćam benzin i slično te također smatram da treba prijaviti aute koji tako stoje na parkiralištima kojih je zbilja malo...ok je tjedan, mjesec, možda i malo dulje...ali u jednom trenutku to postaje previše te je u potpunosti u redu prijaviti takve automobile...i budimo realni, većina ovih automobila ne stoji tamo zbog financijskih problem nego isključivo zbog njihove lijenosti i bahatosti. Tako da se mene pita, prijavi Miliću. Da je tvoj post nekim slučajem bio o tvojem automobilu i da si pitao jel ikome smeta, vjerojatno bi se LLeon javio i opet bio protiv tebe jer treba prigovarati, inače je dosadno.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #417 u: 02.09.2014., 09:27:58 »
 :)
Imam 2 (dva) privatna auta, i parkiranu Ladu, znam jako dobro koliko košta gorivo (10,74kn/l, sad sam tankao 30 l), i registracija i sve ostalo, jer rastežem na rate mjesecima, Milić također ima auto kojeg vozi sin jer on nažalost ne može, zbog zdravlja, stari mi ima auto i smetaju mu parkirane kante jer hoda sa štapom i želi biti blizu portuna. Pitaš nekog frenda na Grobniku ili negdje da ti pusti parkirati na ledini i boli te briga više. Tvoja je inače dužnost vratit tablice. Mup reagira, ali to traje.
Shvaćam ja financijske nevolje i to, ali dvije ili tri godine ne micati auto je zaista previše. Pa i ako si u njemu prvi put ... Jelte.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.277
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #418 u: 02.09.2014., 09:47:47 »
Evo, ja živim na Vežici, sam plaćam benzin i slično te također smatram da treba prijaviti aute koji tako stoje na parkiralištima kojih je zbilja malo...ok je tjedan, mjesec, možda i malo dulje...ali u jednom trenutku to postaje previše te je u potpunosti u redu prijaviti takve automobile...i budimo realni, većina ovih automobila ne stoji tamo zbog financijskih problem nego isključivo zbog njihove lijenosti i bahatosti. Tako da se mene pita, prijavi Miliću. Da je tvoj post nekim slučajem bio o tvojem automobilu i da si pitao jel ikome smeta, vjerojatno bi se LLeon javio i opet bio protiv tebe jer treba prigovarati, inače je dosadno.
[/b]

slažem se
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Automobilska arheologija (Oldtimer's corner)
« Odgovori #419 u: 02.09.2014., 09:49:43 »
Inače Lleon ima sasvim legitimno pravo na svoje mišljenje, ne smatram da je uvijek antiprotivan, ali i mi imamo pravo na svoje viđenje.
Stoji da mi se čini da komunalni redari otaljavaju svoj posao kako bi im prošlo radno vrijeme, jer ih baš ne vidim na terenu. Inače da prođu svakih mjesec dana bar vidjeli bi po neregistracijama ili naljepnicama na šoferšajbi da li je auto vozan ili nije, te koliko zauzima javnu površinu. Izgleda da funkcioniraju samo po principu dojava. Kad je moj stari imao tri tjedna drva na sušenju i zauzeo jedno parkirno mjesto digla se mini buna u zgradi. A minimalno dva auta stoje tamo godinama. Sad su i oni kolateralna žrtva.
A i MUP bi mogao biti ažurniji, ipak je to baza podataka, neš ti muke izlistati registracije koje nakon mjesec dana npr. nisu odjavljene ili produžena registracija, i poslati im kaznu, što Lleon kaže. Slažem se. I oni izgleda otaljavaju svoj posao.
Ne moraš imat svoj privatan teren, ima ti sigurno prijatelj od prijatelja ili poznanik neku ledinu. Pa vozi tamo. Ili na parking od Lenca.   :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!