Povezani Događaji

  • Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada: 29.03.2012

Autor Tema: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada  (Posjeta: 4546 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada
« Odgovori #15 u: 11.04.2012., 21:15:01 »
uskogrudno ili ne, podržavam razmjenu mišljenja ...

film je dobio +30000 od Audiovizualnog centra = 60 000 za 2010.
"Audiovizualni centar obvezao sufinancirati filmove određenih korisnika navedenih u Programu javnih potreba u kulturi
Grada Rijeke za 2010. godinu, i to u istovjetnom iznosu kao i Grad Rijeka."


sad smo ipak već na 60000 za 2010.

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=13&ved=0CC8QFjACOAo&url=http%3A%2F%2Fwww.rijeka.hr%2Flgs.axd%3Ft%3D16%26id%3D44527&ei=N9eFT4fmCOHE4gSOqKWFCA&usg=AFQjCNHPgXBEZPNt-zik5sx5aZAntwsWWQ&sig2=Z3gc8RWTOp9BMuWxrCMTBw
kmnm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.557
Odg: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada
« Odgovori #16 u: 11.04.2012., 22:07:51 »
ali inzistirati na kvalitetu debitantskog filma je po meni vrlo uskogrudno.

Ovu izjavu ja doživljavam kao opravdavanje nekvalitete filma time što je autor filma debitant.   :coolwink






Offline rubio

  • Newbie
  • *
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 8
Odg: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada
« Odgovori #17 u: 11.04.2012., 22:27:11 »
Ne trudim se ništa opravdati,samo sam htio ukazati na netočnu informaciju o financiranju.
Cijela diskusija je bazirana na tome.
Prihvaćam sve konkretne ali baš konkretne opservacije o tehničkim manjkavostima filma i o njima se dade diskutirati ako smo dovoljno dokoni.U protivnom ću se usuditi ustvrditi da meni ,kao slučajnom prolazniku na ovom forumu, zvučite kao zloguke babe tračare.
Unatoč tvojim(Pelvisovim) minucioznim opservacijama činjenica je da je film,odnosno projekcija ,oborila sve rekorde gledanosti Art Kina.


Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada
« Odgovori #18 u: 11.04.2012., 22:34:03 »
rubio, ne moraš biti slučajni prolaznik, slobodno nam se pridruži  :beer2

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.557
Odg: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada
« Odgovori #19 u: 11.04.2012., 23:09:49 »
Ne trudim se ništa opravdati,samo sam htio ukazati na netočnu informaciju o financiranju.

Na način da iznoseš netočnu informaciju o financiranju.  Vedrana je spomenula informaciju o 120.000kn, na što se ti minuciozno javljaš i tvrdiš da je to neistina  jer da je jedan odjel grada Rijeka isplatio samo 30.000. Što se pokazalo kao poluistina jer je film dobio još 30.000. Vedrana ionako u tvrdnji koju je prenijela nije tvrdila da su svi novci došli iz istog izvora.

Prihvaćam sve konkretne ali baš konkretne opservacije o tehničkim manjkavostima filma i o njima se dade diskutirati ako smo dovoljno dokoni.U protivnom ću se usuditi ustvrditi da meni ,kao slučajnom prolazniku na ovom forumu, zvučite kao zloguke babe tračare.

Evo ponovo sam pregledao temu, i gle - nigdje nema  tvoje konkretne opservacije o tehničkim karakteristikama filma, sve što je došlo od tebe je poluistina o "troškovima" proizvodnje i "manipulacija" u stilu "Careva novog ruha", tj da uskogrudan svatko to traži kvalitetu u ovom filmu.

Unatoč tvojim(Pelvisovim) minucioznim opservacijama činjenica je da je film,odnosno projekcija ,oborila sve rekorde gledanosti Art Kina.


S obzirom na to da koliko čujem protagonistica filma bila i odličan pedagog u ovom gradu, to baš i nije neki parametar po kojem bi trebali suditi o kvaliteti samog filma. Po do sada iznesenom, rekordna posjećenost  govori o izuzetnim kvalitetama dr Radmile Matejčić, ne o izuzetnoj kvaliteti samog filma.


Uostalom ako je film dobar, nitko neće zamjeriti da utrošeno i 500.000kn, ako uskoro osvoji koju nagradu na nekom festivalu dokumentarnog filma slobodno navrati da se pohvališ, ali ako ostane na jednoj (?) punoj projekciji, s publikom koja u većini (?) osobno pozna glavni lik ....   :pojmanemam

Offline rubio

  • Newbie
  • *
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 8
Odg: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada
« Odgovori #20 u: 12.04.2012., 09:06:11 »
Onaj tko kritizira film treba reći " nešto konkretno o tehničkim manjkavostima filma" a ne plasirati neistine o financiranju filma.To nije kritika ili poticaj na raspravu već ........ ne znam kako bih to nazvao;probaj ti Pelvis.
Možda nemušto politiziranje?

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.557
Odg: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada
« Odgovori #21 u: 12.04.2012., 10:32:12 »
Onaj tko kritizira film treba reći " nešto konkretno o tehničkim manjkavostima filma" a ne plasirati neistine o financiranju filma.To nije kritika ili poticaj na raspravu već ........ ne znam kako bih to nazvao;probaj ti Pelvis.
Možda nemušto politiziranje?

Pogledala sam film i, uz sve hvale za nesumnjivi emocionalni naboj autorice, ostala sam zatečena. Scenarij je ostao nepoznati pojam, naracija je na razini željezničkog kolodvora, zanatski dio (montaža, špice, glazba) zakazao do crvenila. Meni je bilo nelagodno. Film o jedinstvenoj Radmili Matejčić zbilja sam zamišljala puno drugačije.

Dragi Rubio, drago mi je da imamo barem jednog člana koji se ne bavi "nemuštim politiziranjem"  te je konkretnim i argumentiranim mišljenjem pokazao da je ova citirana izjava u cijelosti i dijelovima netočna i pogrešna i nadasve uskogrudna u traženju kvalitete tamo gdje je , po tebi, niti ne treba biti.

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada
« Odgovori #22 u: 12.04.2012., 10:38:43 »
Ne znam i ne mogu suditi o kvaliteti filma, jer nisam stigla na premijeru.
Ali vjerujem Vedrani....recite vi drugi koji ste gledali svoj sud.....
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline rubio

  • Newbie
  • *
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 8
Odg: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada
« Odgovori #23 u: 12.04.2012., 10:57:32 »
Nameće se zaključak:
Scenarij je ostao nepoznati pojam, naracija je na razini željezničkog kolodvora, zanatski dio (montaža, špice, glazba) zakazao do crvenila. Plus film je financiran sa 120 000kn.


Srdačan pozdrav od mene.

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada
« Odgovori #24 u: 12.04.2012., 11:00:35 »
koji se vrag ljutiš Rubio?
ima žena pravo reć svoje mišljenje. osim toga, Modrić joj je dao krivi info o lovi. nije namjerno krivo ispalila cifru.
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline rubio

  • Newbie
  • *
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 8
Odg: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada
« Odgovori #25 u: 12.04.2012., 11:08:31 »
Ne ljutim se , samo mi je neugodno.
Ne bih se više izjašnjavao.
Srdačan pozdrav svima.

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada
« Odgovori #26 u: 12.04.2012., 11:28:35 »
 :help2  što reći - preferiram da se sačuva objektivnost i kritičnost. Npr. izjava da je kino bilo puno stoji samo za prvi dan, slijedećeg je projekcija okončana u polupraznom kinu, bez ikakvog aplauza. Pa budimo fer rubio - da je film bio iole OK, ljudi bi nagovorili svoje da idu pogledati (ja sam nagovorila 2 da vide jesam li ja toliko zabrijala - ali ni oni nisu imali puno blaže kritike)...

Ponekad se jednostavno traži da čovjek poznaje svoje limite i osnove zanata u koji ulazi.
kmnm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.557
Odg: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada
« Odgovori #27 u: 12.04.2012., 11:33:54 »
Ne bih se više izjašnjavao.

Mislim da bi bilo u redu da se ipak izjasniš o 60.000kn. Je li i to poluinformacija?

Offline rubio

  • Newbie
  • *
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 8
Odg: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada
« Odgovori #28 u: 12.04.2012., 11:56:13 »
Elvis , kao moderatora  zamolio sam da me izostaviš iz daljnje rasprave.Nisam odvjetnik autorice filma.Mene je informacija o 120 000kn ponukala da potražim podatke jer se slažem da je to izuzetno puno novaca.To je mogla napraviti i Vedrana.
U konačnici smatram da se dobar dokumentarac može napraviti i sa 1000 kn.

Finalni apsurd je da je za film dotirano 60 000kn a da su autori glazbe (poznam ih) za snimanje pjesama platili 60 000kn vlastitog novca u vrhunskom studiju u Berlinu.Tako da eto,valjda se + i - u konačnici tvore -  :)
A vjerojatno će vrijeme pokazati vrijednost filma (bez obzira na tehničke manjkavosti).
Uostalom što je život kina i filma?Na stotinjak projekcija ,na koliko sam bio u zadnjih godinu ipol u Art-Kinu bilo je u prosjeku 9 ljudi po projekciji.

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: Art kino Croatia 20:00 h, premijera dok. filma Čitanje grada
« Odgovori #29 u: 12.04.2012., 11:58:15 »
jesi vidio Bosanogu?
šteta da je ne daju opet, premijera i dan poslije bilo kino puno ODUŠEVLJENIH gledatelja. sa razlogom. a dobili su i nagradu na Dox festu.
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get