Autor Tema: VENEZIA - slavi 21. studenoga  (Posjeta: 6199 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: VENEZIA - slavi 21. studenoga
« Odgovori #15 u: 12.11.2014., 08:09:48 »
Ma da. I ja sam sinoć gledao malo te cijene. Doduše nije ni onda bilo 100 kn nego 120-150. I ne sjećam se je li vaporetto bio uključen. :pojmanemam
Trenutno je slaba ponuda za Veneciju pa možda da pričekaš proljeće? :wavey
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline lappino

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.161
Odg: VENEZIA - slavi 21. studenoga
« Odgovori #16 u: 12.11.2014., 09:17:11 »
Ajde da i ja napišem koju riječ, uz par slikica...



Stanica vaporetta, gužvovitog prijevoznog sredstva za pregledati Canal Grande i par drugih venecijanskih kanala...

...



A ovo je pak taksi, za ležerniji (i skuplji) razgled...

...



...jerbo vaporetto ne može po manjim kanalima.

...



Ovakvi veći brodići taksiraju po laguni, npr. do Murana/Burana, ili Punte Sabbioni...

...


Offline lappino

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.161
Odg: VENEZIA - slavi 21. studenoga
« Odgovori #17 u: 12.11.2014., 09:22:06 »
Sad par slika venecijanskih palazza. Nekoć davno sam napamet znao imena/nazive skoro svih A-class palazza na Canalu Grande, ali sam se sada uglavnom morao služiti guglom ne bi li se prisjetio. Elem:



Ca Rezzonico

...



Palazzo Grassi

...



Palazzo Stern

...



Za ovu kuću u sredini sam lagao turistima da se tu rodio stanoviti G. G. Casanova...  :greensmile

...



Palazzo Cavalli Franchetti

...

Offline lappino

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.161
Odg: VENEZIA - slavi 21. studenoga
« Odgovori #18 u: 12.11.2014., 09:24:47 »


Plutajući panduri

...



Palazzo Barbarigo

...



Palazzo Corner della Ca Granda, olitiga Prefettura

...



Palazzo Salviati

...



Hotel Gritti Palace

Offline lappino

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.161
Odg: VENEZIA - slavi 21. studenoga
« Odgovori #19 u: 12.11.2014., 09:29:34 »
Obvezatni Rusi na vožnji gondolom.



...



Santa Maria della Salute, već predstavljena na temi...

...



Piazetta San Marco, s pogledom na najpoznatiju palaču Venecije, uz jedan od stupova s brončanim krilatim lavom..."vidimo se ispod repa!"

...



Gradska ura

...



Campo Santa Maria Formosa

...


Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: VENEZIA - slavi 21. studenoga
« Odgovori #20 u: 12.11.2014., 09:39:32 »
mi si čak razmišljamo otić u Veneciju na Vogalongu, veslačku regatu koja ide kroz grad


Jest da bude totalni kaos, ali pretpostavljam da mora bit jako fora upoznati Veneciju na ovaj način. Mada si ja mislim, čak sam i poprilično sigurna, da je kajak pandam biciklu u normalnom gradu, te da bi u biti mogla s njim kroz kanale kroz cijelu godinu.




Offline lappino

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.161
Odg: VENEZIA - slavi 21. studenoga
« Odgovori #21 u: 12.11.2014., 10:24:48 »


Uobičajena živost na jednom od kanala...

...



Minare...ups, zvonik crkve, ime joj znate.

...



I za kraj, novi most kod Piazzale Roma.

...

Eto. Bio sam u životu osamdesetak puta u Veneciji, krajem devedesetih mi je bila skoro pa osnovnim izvorom prihoda. Meni je grad apsolutno neponovljiv, i jedan od najljepših na svijetu. Ove su slike od ovog ljeta, kad sam bio tamo i nasjeo apsolutno na svaku "foru za turiste" na koje sam upozoravao goste dok sam bio vodič - što ti je karma...  :greensmile

E, komentar za brodove za Veneciju. Cijena jednodnevnog brodskog izleta sračunata je na "take the money and run", budući da se vodi filozofijom "vidjeti Veneciju i umrijeti". Ili, što bi apsolutno najveća vodička zvijer u biznisu "Poreč preko Gevgelije za Veneciju" rekao, "gostu treba pružiti malo više od polovine onoga što si mu obećao"...Primjer. "Prodao sam previše karata za gondole, izgubi par gostiju!" Ja ih uredno izgubim, sve super, ovi se nešto bune, ovaj im plati par cugi, a ostale pare podijelimo...
Ali, to je bila digresija. Uglavnom, cijena obiteljskog izleta iz Rijeke brodom daleko nadilazi cijenu istog, automobilom npr.
Da ne spominjemo i to, da je cestom dosta brže nego brodom.
Najbrži brod za Veneciju je tip "suknjaša", olitiga malteški San Pawl ili San Frangisk, koji realno poteže do 44 čvora.
"Santa Eleonora" je još bila devedesetih, malo veća od maltežana, također tipa katamaran s upuhivanjem zraka između trupova i "suknjom" sprijeda i straga. Bila je dovoljno brza da vozi dvije ture dnevno, jednu "dnevnu" i jednu "noćnu". Ono, ujutro odveze prvu za Veneciju, vrati se prazna po drugu turu, odmah po ponovnom dolasku u Ve odveze ove prve doma, a navečer se vrati po "noćne". Sa nekim suludim "pogodnostima" za goste, tipa šprehe: "Ako se želite od S. Marca vratiti na brod, morate kupiti karte za gondolu, inače ne garantiramo da ćete stići!" - i ekipa je kupovala, što bi im drugo preostalo... :skartoc
Najsporija (i najneudobnija) je "Dora", bivši kvarnerekspresovski "Iris", privremeno potopljen osiguranja radi 1999. godine kod Rovinja.  :greensmile
"Princess of Dubrovnik" mi je bila glavnim radnim mjestom, uz još par Atlasovih hidroglisera.
Nikad nisam plovio na "Princu Venecije", ali znam da je San Frangisk bio sposoban rutu Ve-Po prijeći sat vremena brže nego "Princ".
...
Mogao bih još gomilu toga drobiti o osobitostima brodskih izleta za Veneciju... Ah, mladost - ludost... :greensmile