Autor Tema: Nick Vujičić gostovao u Osnovnoj školi "Gornja Vežica"  (Posjeta: 1026 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Nick Vujičić gostovao u Osnovnoj školi "Gornja Vežica"


Svjetski priznati motivacijski govornik Nick Vujičić koji se obraća ljudima svih uzrasta, profesija i društvenih slojeva gostovao je u Osnovnoj školi "Gornja Vežica", gdje ga je dočekalo više od 500 djece iz riječkih osnovnih škola. Nick Vujičić rođen je bez ruku i nogu, ali unatoč invaliditetu, svoj optimizam i vjeru dijeli s mnogima diljem svijeta.




Gromoglasan pljesak i uzvici oduševljenja odjekivali su dvoranom riječke Osnovne škole "Gornja Vežica" kada se u njoj pojavio Nick Vujičić. Osnovnoškolci nisu skrivali divljenje prema čovjeku koji je 1982. godine, u Brisbaneu u Australiji, na svijet došao bez ruku i nogu, s poremećajem poznatim kao sindrom tetra-amelia. U njegovoj pratnji bili su i roditelji; majka, po zanimanju medicinska sestra Duška Vujičić i njezin suprug, pastor Boris Vujičić. U tom trenutku nedvojbeno nisu ni slutili da će upravo njihov sin jednoga dana postati netko tko će nadahnuti i potaknuti mnoge ljude.

"Još uvijek mi ljudi često prilaze i pitaju što mi se dogodilo i uvijek iznova pričam svoju priču. Moji roditelji najzaslužniji su što sam danas ovakav kakav jesam, jer mi cijeli život govore da sam predivan. Ljubav mojih roditelja je najbitnije što me provuklo kroz život. Oni su me naučili da mogu postići sve što želim. Iako su liječnici tvrdili da neću moći ni hodati, a kamoli nešto drugo, kao što vidite, ja danas hodam, tipkam, surfam, plivam,... a nedavno sam prvi put skočio padobranom. Bilo je strašno! Dlanovi su mi se znojili", kroz smijeh je pričao Vujičić riječkim osnovnoškolcima koji su u potpunoj tišini pomno slušali svaku njegovu riječ.




"I vi zacijelo imate ciljeve i možete ih ostvariti, iako možda ljudi oko vas trenutačno tvrde suprotno. Podsjetit ću vas da nitko ne zna što treba učiniti, dok to sam ne isproba. Nekad ćete uspjeti, nekad ne. Što radite kad padnete? Ustanete se, zar ne, pa opet padnete,... i tako puno puta. Ono što vam ja mogu poručiti je - nikada, baš nikada ne odustajte!", kazao je Vujičić. Pri tom je djecu upitao mislite li da je on "cool", na što je dobio potvrdan odgovor.




"Ako mislite da sam ja "cool" i da je potpuno nebitno kako izgledam, zašto se onda međusobno zadirkujete i izrugujete jedni drugima? Govorio sam u 402 škole u 24 zemlje i znate li da su se djeca, nakon susreta sa mnom, prestala vrijeđati i rugati se jedni drugima samo u jednoj školi? U toj školi punih osam mjeseci nitko nikoga nije uvrijedio, a to nam govori kako je moguće živjeti skladno i širiti što više ljubavi. Sve je moguće. Eto, s vama želim podijeliti još jednu vijest. Oženjen sam, a uskoro ću postati otac, dobit ću sina", sa smiješkom na licu govorio je Vujčić, dok su mu riječki osnovnoškolci glasno pljeskali, uzvikujući "bravo".




"Sad ću biti u potpuno drugoj poziciji. Bit ću roditelj, a to je velika odgovornost. Nekada su vaše mame i tate najbolje na svijetu, ali ne zaboravite da i oni nekada imaju težak dan. Nitko nije savršen. Niti ja nisam savršen, ali nastojim biti najbolji što mogu. Puno puta vaši prijatelji ne znaju da niste dobro i da plačete kad ste sami. Ali, nikada niste sami. Uzmite koji dan i pomolite se Bogu za vaše prijatelje, roditelje i sve ljude koje volite", poručio je Vujčić Riječanima.

 

Riječki osnovnoškolci imali su priliku Vujčiću postavljati pitanja, pa ih je zanimalo kako pere zube, kako pliva i kako je upoznao svoju suprugu. Svog gosta koji je cijelu dvoranu ispunio pozitivnom energijom Riječani su prigodno darivali, a nisu pripustili ni priliku za fotografiranje. 

Zamislite da ste rođeni bez ruku. Bez ruku kojima možete zagrliti one koje volite, bez prstiju kojima možete osjetiti dodir, bez načina da podignete ili nosite stvari. Koliko bi vam život bio teži da živite bez ruku? No, što je s nogama? Zamislite da umjesto ruku nemate noge. Ne možete plesati, hodati, trčati ili čak stajati. Sada spojite te dvije priče... nemate ruke i nemate noge. Što biste učinili? Kako bi to utjecalo na vaš svakodnevni život? Danas, kao dvadesetosmogodišnjak, ovaj mladić je postigao više no što ljudi postignu čitavog svog života. Od svojega prvoga govora s devetnaest godina, Nick je proputovao čitav svijet iznoseći svoju priču milijunima ljudi, a o svojem iskustvu života napisao je i knjigu koja je prevedena na hrvatski jezik “Živjeti život bez ograničenja”.

U svojoj autobiografiji iskreno progovara o svim poteškoćama s kojima su se morali suočiti on i njegova obitelj, te kako je, unatoč svoj boli i poniženjima, uspio nadići svoj hendikep i ostvariti ne samo samostalan nego i ispunjen život. Kao propovjednik i motivacijski govornik ljudima diljem svijeta prenosi svoju glavnu poruku utkanu i u ovu knjigu - najvažniji cilj svakog čovjeka je pronaći svrhu života usprkos svim poteškoćama ili izazovima. Sa sedamnaest je godina osnovao neprofitnu organizaciju Life Without Limbs (Život bez ekstremiteta), ima diplomu iz računovodstva i financijskog planiranja i živi život bez ograničenja.

(rijeka.hr)






 :bravo2 :palacgore
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline KarlaRi

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 456
Odg: Nick Vujičić gostovao u Osnovnoj školi "Gornja Vežica"
« Odgovori #1 u: 24.09.2012., 21:31:32 »
kapa dolje  :bravo2 :bravo2

ne znam tko je bio organizator, no svakako su izabrali dobru školu, u toj školi ima dosta djece sa posebnim potrebama i neka im ovo buve veliki motiv za dalje.

 :bravo3