Autor Tema: Nogomet: Razno  (Posjeta: 24444 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Nogomet: Razno
« Odgovori #30 u: 25.06.2014., 17:15:25 »
Njihov je glavni problem IMHO, što se ne natječu u stadionskim sportovima. Naši stadioni nisu baš primjer ali sasvim je nešto drugo kada navijaš zajedno sa još desetak tisuća ljudi nego li kada stojiš uz neku cestu/rijeku i vas nekoliko svakih nekoliko minuta (u najboljem slučaju)  vidite nekog natjecatelja ili vam u par minuta prođu svi i ... to je to ...
Slažem se. Ali za promociju u medijima, za reportažu na tv-u, za novinski članak nije važno je li sport dvoranski, stadionski ili cestovni. Kako SPTV (a i ona je propala) može imat na programu sve ove "male" sportove. Postavlja se krivi sustav vrijednosti. Samo nogomet i nogometaši vrijede, a vi ostala boranijo, zašto trenirate, zašto se znojite? Izuzetak je još rukomet, ali samo kad je svjetsko prvenstvo u pitanju. I za vrijeme Kostelića, kada je skijanje postalo takoreći nacionalni sport. Onda ako nisi išao na Cronplatz, nisi IN. Nema veze ako si zadnji tudum za skijanje, važno je da tamo pokažeš svoje novo fensi šmensi skijaško odijelo. Nema veze što si gologuzan bez kune u džepu. Tih tjedan dana ćeš lako na kreditnoj kartici otplaćivat tamo negdje, do Vele gospe. A onda ide novi kredit- za ljetovanje. :facepalm

Sport nije jeftino pivo iz plastične boce, grickalice i vikat "za dom spremni" ispred tv-a. Sportom se treba bavit. Nije ni čudno da Hrvati spadaju među najdeblje nacije na svijetu. Razni izvori daju različiti poredak, ali uvijek smo tu negdje, pri vrhu. U Sloveniji npr. si čudak ako se ne baviš nekim sportom. Ovdje si čudak ako se baviš. Što trčiš kad te niko ne goni? Iako, zadnjih godina se situacija dosta popravlja. Evo, npr. kad su već Fusher i Elvis to spomenuli: cestovni sportovi. Sudjelovao sam na Zagrebačkom i na Ljubljanskom maratonu kao natjecatelj. Zagreb i Ljubljana, ajmo reć slični gradovi, osim što je Zagreb skoro 3 puta veći, utrke u isto doba godine, 2 tjedna razlike. U Ljubljani preko 10000 trkača, u Zagrebu niti 2000 (da sad ne vadim točne brojke, ovo je okvirno). Koliko god se organizatori vole hvalit međunarodnim karakterom utrke i trkačkim zvijezdama na stratnoj listi, gro trkača čini lokalna ekipa "iz kvarta", stotinjak km u krug. U Zagrebu (da ne bi bilo zabune, nije ni na Riječkom polumaratonu ništa bolje) uz rub staze uglavnom slučajni prolaznici koji te blijedo gledaju ili mrko, jer su ljuti što im je zbog tebe i tvog faking trčanja zatvorena cesta pa ne mogu autom do kladione ili busom na placu itd.. Čast izuzecima, ima ih, u velikoj manjini oni koji plješću i bodre trkače. Nakon 2 tjedna dođem u Ljubljanu, uz cijelu stazu (osim onog malog dijela staze, 3-4 km koji ide kroz šumu) stoje gledaoci, puuuuno brojniji nego u Zagrebu (pitajte Asterix) i velika većina njih navijaju, plješću, trube... Kako onome prvom crncu koji trči kao da ga krdo gladnih lavova goni, tako i onom zadnjem dedeku koji se jedva vuče po stazi. Ostao sam PAF  :eek evo, i sad se sav naježim kad se sjetim tog navijanja. U nekim trenucima ti čak bude neugodno, pogotovo pri kraju utrke, na 35+ km, kad se ta maratonska kolona prilično razvuče, desetak metara ispred i iza nemaš nikoga od trkača i onda vidiš da ljudi plješću i bodre baš TEBE. MENE!?!? a ne tamo nekog svog prijatelja, susjeda ili kolegu s posla. Htio sam im reć, hvala ljudi, ali ne morate mi pljeskat, pa nisam ja nikakva zvijezda, samo obični rekreativac koji se svakim korakom sve više pita: što mi je ovo trebalo :greensmile i samo čekam dovuć dupe do cilja. Ali ti navijači u Ljubljani CIJENE moj trud i znaju koliko znoja, treninga i odricanja stoji iza te moje utrke. Navijači u Hrvatskoj cijene samo pobjedu nogometaša i cijene samo zlato u rukometu, jer ako se nedajbože osvoji bronca na SP, to je propast svijeta. To je ono što želim reći, naš iskrivljeni odnos prema sportu. Sport nije samo nogomet i nije samo pobjeda. Sport je i onaj zadnji dedek na utrci koji je možda i odustao na pola staze. I zato mu treba zapljeskat, barem je pokušao. Završit će utrku slijedeći put.

Danas sam opet ostao PAF.  :eek Ovi naši tudumi su svaki dobili po 140.000€ za 15 dana ljetovanja u Brazilu. Sramota ili ne, Ilirija ti mlati more, godinama za te pare. Prosječni radnik (među njima i onaj Milićev najbolji zavarivač iz 3. maja) u Hrvatskoj mora radit 15 godina za te novce. I sad da se ja sekiram zato što smo ispali u prvom kolu prvenstva. Ma ne pada mi napamet.

Ja u nastavku navijam za oranje  :bravo4 ...
Ja za Urugvaj. Jer su jučer izbacili žabare sa prvenstva. A je mi drago... :happydancing



Ma šta leć na cestu? Polit benzinom cijelu državu i užgat. I to čim prije, dok opet nije poskupio. Koliko je trula, vjerojatno ne bi ni gorila. O bem ti državu i ovaj glupavi narod... :facepalm :facepalm :facepalm :skartoc

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Nogomet: Razno
« Odgovori #31 u: 25.06.2014., 17:33:19 »
Puno toga stoji, ali da tebi netko da 140000 ojra i ti bi ih uzeo - to je lova koju je Fifa dala HNSu za plasman na SP.  Nogometaši su pogodili sport kojim se treba baviti, u kojem se vrti lova. Svaka čast svima koji se bave nečim drugim, ali oni su imali nos. Tko je drugi sport izabrao, može samo za svoj gušt to raditi, i pomiriti se s time.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Nogomet: Razno
« Odgovori #32 u: 25.06.2014., 18:20:58 »
Ja, jasno iz zajebancije, kažem da se drugim sportovima bave oni koji nisu uspjeli u nogometu.
Ja vam uopće, nakon što je Hrvatska ispala, nemam favorita. Još jedino me malo reprezentacija može zapaliti. Sve drugo sam već odavno prožvakao.
A i ovo u vezi Orijenta 1919 i Pomorca..., ne znam koju će oni godinu staviti, zabole me. Koji se likovi šuljaju u nogometu, pa i sportu općenito.
Eto, da nije samo nogomet u pitanju, pričao mi jedan vrhunski rukometaš kako mu je gazda hr. kluba iz vanjskog džepa jakete izvadio i tutnuo u ruke10.000 eura ili maraka, ne sjećam se više.
Ma, sve će to narod poMlatiti. :vahidrk
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Nogomet: Razno
« Odgovori #33 u: 25.06.2014., 18:36:11 »
nebi oni dobili 140,000€ da ni ovac kemi je to se va živote.

pazi ti, uživet se toliko da se poistovjetiš sa zelenen ekranon i jenun polovicun terena, da pofin tega divjlaš, zijaš, jadiš se, potučeš se z konkurencijun, ...ne, ne...to zame ni normalno :301

lleon, kako bi pokojna nona rekla: "ti si za va našu kuću"
gren benzini parićat....

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Nogomet: Razno
« Odgovori #34 u: 25.06.2014., 18:57:46 »
Slažem se. Ali za promociju u medijima, za reportažu na tv-u, za novinski članak nije važno je li sport dvoranski, stadionski ili cestovni. Kako SPTV (a i ona je propala) može imat na programu sve ove "male" sportove. Postavlja se krivi sustav vrijednosti. Samo nogomet i nogometaši vrijede,

Salažem se 100% da je postavljen krivi sustav vrijednosti .  :-[

I sam kažeš da je TV koja je prikazivala (doduše IMHO ne iz svoje volje već zbog nedostatka novca) "male" sportove faktički propala.

Pa se vrtimo u krug, ako se baviš "malim" sportovima nitko te ne gleda i propadneš a ako se samo (ili pretežno) baviš "velikim" mali nikada neće postati popularni i nikada neće privući sponzore (čitaj reklame) i nikome neće biti u interesu da ih prati i. .. petlja, vidi petlja.
Da li trebamo išta više reći kada se zna da su najčitanije "novine" i mislim jedne o rijetkih koje su u plusu - 24h  :facepalm

Nogometaši su pogodili sport kojim se treba baviti, u kojem se vrti lova. Svaka čast svima koji se bave nečim drugim, ali oni su imali nos.

Nitko ne prigovara njima, problem je za društvo kada se sve svede na par "monokultura". A i kada im već FIFA daje pare zašto ne prestanu cuclat i od ove države.

pazi ti, uživet se toliko da se poistovjetiš sa zelenen ekranon i jenun polovicun terena, da pofin tega divjlaš, zijaš, jadiš se, potučeš se z konkurencijun, ...ne, ne...to zame ni normalno :301

Takvo ponašanje je sasvim normalno i može ga se pratiti još od starog Rima ... ako ne i ranije, ako normalno definiramo kao nešto što dosta ljudi upražnjava  :301

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Nogomet: Razno
« Odgovori #35 u: 25.06.2014., 19:45:37 »
mešaš babe i žabe...jedno je kladit se na gladiatori i konji a drugo je bit konj :greensmile

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Nogomet: Razno
« Odgovori #36 u: 25.06.2014., 19:59:07 »
Puno toga stoji, ali da tebi netko da 140000 ojra i ti bi ih uzeo - to je lova koju je Fifa dala HNSu za plasman na SP.  Nogometaši su pogodili sport kojim se treba baviti, u kojem se vrti lova. Svaka čast svima koji se bave nečim drugim, ali oni su imali nos. Tko je drugi sport izabrao, može samo za svoj gušt to raditi, i pomiriti se s time.
Naravno da bih uzeo novce. Nitko njima ne predbacuje što su uzeli novce, nego na krivo postavljene vrijednosti. Oni za osrednje loš nastup na SP-u dobiju silnu lovu, koju većina ostalih sportaša mogu samo sanjat u cijeloj svojoj karijeri + medijska pozornost. Samo što iz paštete ne iskaču.  Fusher je sve rekao; da nema ovaca koje dreče i skaču, dobili bi onu kitu, a ne tolike €ure.

pazi ti, uživet se toliko da se poistovjetiš sa zelenen ekranon i jenun polovicun terena, da pofin tega divjlaš, zijaš, jadiš se, potučeš se z konkurencijun, ...ne, ne...to zame ni normalno :301

Takvo ponašanje je sasvim normalno i može ga se pratiti još od starog Rima ... ako ne i ranije, ako normalno definiramo kao nešto što dosta ljudi upražnjava  :301

Ludim se smatra onaj čija se ludost razlikuje od ludosti većine. Dakle, ispada da je ovo sasvim normalno. :greensmile 

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Nogomet: Razno
« Odgovori #37 u: 25.06.2014., 20:48:45 »
nego ča će novega zmislet vlastodršci za mazat ofcan oče? :help2
brazil je finil prej vremena, a još dugo do godišnjeh...

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Nogomet: Razno
« Odgovori #38 u: 28.06.2014., 14:37:46 »
Na fotografiji je posada engleskog ratnog broda razarača HMS Tumult koji je kao dio međusavezničkih snaga boravio u Rijeci 1919. A 1. lipnja je odigrana nogometna utakmica sa J.S.K. Orijentom... rezultat nepoznat ... u kolovozu iste godine brod je bio u Odesi kao dio Savezničke potpore Bijelima protiv Crvenih ...  (by Saša Dmitrović, Fb)





E sad. Pitanje vam se rađa zasigurno!  :greensmile
Vjerojatno su prije riječke epizode bili stacionirani u Indiji gdje su postali ljubitelji svastike. Naime, Svasti (sreća) prati hrabre ...  :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Nogomet: Razno
« Odgovori #39 u: 16.08.2014., 09:22:24 »


Ronaldo Ronaldo ...   :greensmile   Palente si trebo jesti ...   :lol1
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Nogomet: Razno
« Odgovori #40 u: 16.08.2014., 20:46:02 »
Haha, ni Napoleon nije bio visok, ali je bio velik. To su neki drugi rekli, ne ja. :e050 Nekako mi se ovaj smajlić sviđa (dok ne dojadi - piči Mileva).
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Nogomet: Razno
« Odgovori #41 u: 16.08.2014., 23:11:17 »
Haha, ni Napoleon nije bio visok, ali je bio velik.

Nije bio ni mali.

 Confusion about his height also results from the difference between the French pouce and British inch—2.71 cm and 2.54 cm, respectively; he was 1.68 metres (5 ft 6 in) tall, average height for the period

Napoleon's height was 5 ft 2 in in French measure according to Antommarchi at Napoleon's autopsy, whereas British sources put his height at 5 ft 6 in in imperial measure: both equivalent to 1.68 m.[189] Napoleon surrounded himself with tall bodyguards and had a nickname of le petit caporal which was an affectionate term that reflected his reported camaraderie with his soldiers rather than his height.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Nogomet: Razno
« Odgovori #42 u: 13.11.2014., 06:42:19 »
Jučer fakat nije bilo loše gledati "B" Hrvacku protiv "A" Argentine.
Dečki su odigrali baš borbeno i dosta njih bih prije od onih koje su čuvali za subotu stavio protiv Italije! Zaista su me iznenadili i to vrlo pozitivno!
Čestitke!  :cool2 :palacgore :bravo3
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Nogomet: Razno
« Odgovori #43 u: 29.12.2014., 20:33:42 »
Jedna stara fotka naše Kantride  :wavey

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: Nogomet: Razno
« Odgovori #44 u: 15.11.2015., 13:42:24 »
A di su tribine ?