Autor Tema: Grobničke "alpe"  (Posjeta: 69366 vremena)

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #180 u: 25.03.2015., 19:53:28 »
Ri, koliko ima do vrha Obruča sa strane Gumanca?

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #181 u: 25.03.2015., 22:38:02 »
9,2 km od Gumanca do kružnog toka ispod Obruča

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #182 u: 25.03.2015., 23:06:48 »
Mislio sam koliko ima na noge od ceste do vrha Obruča

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #183 u: 25.03.2015., 23:58:33 »
Ovisi sa koje strane.  Ako bi skrenuo odmah nakon "tunela" desno na makadam, malo nakon one napuštene kasarne ti je odvojak za Obruč. Taj pristup je najkraći i trebat će ti sat vremena, možda mrvicu manje. Ako bi kojim slučajem išao pješke baš sa Gumanca, onda hodaš do kraja Trstenika i na njegovom kraju se odvaja put preko Železnih vrata. Za ovu varijantu trebaš neka 3 sata.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #184 u: 26.03.2015., 08:48:22 »
najbliži put do vrha Obruča je da se ode po cesti koja prolazi pored kasarne na Ž. vratima dalje sve do kraja uspona, prije kružnog toka, desno ide kolni put(ide se na noge) markacija postoji. Od tu do gore je oko 25 minuta, laganog hoda. Mislim da je to najbliži prilaz Obruču
bolje biti vjetar nego list

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #185 u: 26.03.2015., 10:44:41 »
To sam mislio kuda ide plovan gore kad je maša
Zoki me pitao za Obruč, pa da napravimo jedan krug, ako uspije kombinacija

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #186 u: 26.03.2015., 12:47:05 »
krug?
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #187 u: 26.03.2015., 14:30:53 »
U prvi mah sam pomislio da je pitanje: koliko treba pješke od Gumanca/tunela do Obruča i gledam odgovore i mislim je li ovo Lleon piše jer samo bi on (od nas ovdje) mogao tako brzo pješke prijeći tih cca 5km zračne linije ,a onda sam skužio da je pitanje koliko se najkraće mora hodati nakon što se ostavi auto.  :lol1 :greensmile

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #188 u: 26.03.2015., 17:09:35 »
krug?
Zoki me pitao za Obruč, pa mi je palo na pamet da bi mogli ići sa strane od Gumanca  po cesti do kraja i onda na vrh, pa preko Hahlića i spustit se ispod puta na cestu kuda se ide po kolcima gore
Samo trebam naći nekoga tko bi vratio auto nazad

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #189 u: 26.03.2015., 21:36:50 »
Ako želite do Obruča a još da bude kružna onda razmislite o modifikaciji ture kojom nas je proveo z355ko. Autom se dođe s "leđa" Haliću preko Suhog. Jednim putem se ide do HAlića a drugim nazad. Mi smo išli preko Paklenog, ali uz malo skretanja može se preko Obruča.

Ovo je track :

http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=2719069&code=c888ab5259c7f67e3d13facea8912f9f

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #190 u: 26.03.2015., 22:14:14 »
Ovako Sandro, od šumske ceste kuda ide i golf VII sa vozačem po imenu već smo ga spominjali (fusher) do vrha ima točno oko



500 metri i visinske oko 70m nadmorske, dakle to bi mićero dite preskočilo, a ča misliš da se meni da puno prtit po onimi hrustami? Šteta da nisu probil cestu do Haleta da moremo delat kompletne ture...

ovo žuto je putanja pješke a črno je put od Gumanca do kružnoga toka a ono drugo črno je spust na Pod Jašu ,....a ovo drugo su way points pa kada klikneš dobiješ ili slike ili ono črljeno kružno to ti je film....tako da priko
karte imaš celu situacije sa slikami i filmi....
ovi trackovi od elvisa su dobri ali mu se fale slike i filmići povezani direkt sa gps točkami i tu je svjetlosna prednost adrie topo koju mislin koristi i asterix ali nedovoljno....

nova adria topo je rutabilan i navodi samo je meni problem prelaz jer triba sve ponovo ubacivat....

evo mala reklama za adriu topo...

« Zadnja izmjena: 26.03.2015., 22:19:35 od RI898RR »

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #191 u: 26.03.2015., 22:44:00 »
Ako želite do Obruča a još da bude kružna onda razmislite o modifikaciji ture kojom nas je proveo z355ko. Autom se dođe s "leđa" Haliću preko Suhog. Jednim putem se ide do HAlića a drugim nazad. Mi smo išli preko Paklenog, ali uz malo skretanja može se preko Obruča.
Zoki me pitao za Obruč, da idemo sa autom do Hahlića i onda na noge do Obruča, pa je meni palo na pamet da dođemo ispod Obruča i na noge do Hahlića

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #192 u: 26.03.2015., 22:51:25 »
500 metri i visinske oko 70m nadmorske, dakle to bi mićero dite preskočilo, a ča misliš da se meni da puno prtit po onimi hrustami? Šteta da nisu probil cestu do Haleta da moremo delat kompletne ture...
Ima tragovi ceste u Paklenomu, ali je zarašćeno...

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #193 u: 27.03.2015., 08:56:14 »
Sandro
postoji jedan kolni put kojim se možeš vratiti do vozila ispod Obruča, lagan je i nije ništa duži od onog po kolcima. Odmah,poslije skretanja za Obruč od strane Hahlića,  kad se ide onom stazom prema Suhom, skrene se lijevo na kolni put, i on dovede nazad na cestu kojom se došlo, samo parsto metara naprijed. Dakle treba još poslije izbijanja na cestu , krenuti lijevo i ishodati još taj dio do auta.

A ovo što predlaže Elvis bi bilo nešto duže, ali svakako zanimljivije. U tom slučaju auto bi se parkirao na Previjku i onda vlakom prema okretištu "Malo pakleno", markiranom stazom do "nape" i prije nape je skretanje za H8 pa preko njega na Obruč. Povratak bi u tom slučaju išao preko Hahlića pa ispod ili iznad Dnića (već na što se gleda na vrtaču ili vrh), pa dalje prema Gorničkom. Na jednom mjestu, prije Gorničkog,  je skretanje lijevo za Previjak i onda lijepo lagano širokom vlakom do auta. Sve je markirano tako da se ne može pogriješiti.
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #194 u: 27.09.2015., 18:55:34 »
Ri, pisalo se već na forumu da je nastavak Živenjskog puta nula bodova za 4x4

Nakon današnjeg spusta niz Živenjski put, mogu potvrditi - nula bodova za 4 kotača ... možda bi quad mogao proći ali sumnjam.

Sam put je toliko oštećen da ga više ni ljudi ne koriste - planinarski put vodi sada pored Živenjskog puta.

Ujedno, ovo mi je zadnji put da sam prošao tuda motorom, ni dole ni gore, nema više  :k050 (do sada dvaput gore i jedanput dole) ..osim ako kupim pravi kroser s pravim gumama :greensmile

BTW tko je od vas dvojice pitao za put prema Kripnju preko Živenjskog puta? Danas sam vidio da je netko otišao nečim na 4 kotača tim smjerom. Dobro se vide tragovi na kamenju, bilo je šlajfanja ali je prošao, pratio sam put nekih 100-200 metara i koliko vidim išao je i dalje. Do kuda i da li se i kako okrenuo nemam pojma.  :pojmanemam
Taj put bi se trebao račvati na jednom mjestu, jedan odvojak vozi direktno na Kripanj, a drugi  na mali "prijevoj"  između Bile i Husa. Jedan i drugi su mi u sjećanj ostali kao loši, ali ja sam ih gledao kao puteve za motor. Možda džipu ne bi bili (veliki) problem. Isplati se otić i pogledat.