Autor Tema: Grobničke "alpe"  (Posjeta: 69376 vremena)

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #165 u: 16.02.2015., 21:32:31 »
Pa ko nije riječ samo o odmorištu, npr domari bili više gore pa ih spustili od ovdje i prebacili na sanjke, pitam se zašto se nisu mogli spustiti? Nešto fali u cijeloj priči, kada Čehi zapnu na Biokovu skoro da im ne objave adresu kamo im se mogu poslati uvredljive poruke,a  oko ovog slučaju su bili vrlo doborstivi u opisu događaja.  :hmm

Pleteš, elvis, pleteš. :p015
Na kraju će ispasti da sam bio u pravu kad sam dao onaj zločesti komentar da HGSS Ispostava Ri malo napuhuje stvari kako bi bilo više šoldi va takujinu. A to ni dobro, za službu i njene pripadnike, mislim. Ja ponekad ne volim biti u pravu.  :s050
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #166 u: 16.02.2015., 23:44:32 »
HGSS Ispostava Ri malo napuhuje stvari kako bi bilo više šoldi va takujinu.

Ne razumijem ovaj komentar  :pojmanemam
Usluge HGSS-a su besplatne a rad u toj organizaciji je isključivo volonterski i ja im zbog toga kapu skidam.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #167 u: 17.02.2015., 06:38:28 »
Milić misli na lovu koja se izdvaja za njihovu opremu, odjeću, aute itd
A nisam siguran da su svi tamo volonterski? Zaista? Zar i oni što se vozaju terencima okolo? Stvarno nisam znao.
GSS su potrebni i neka ih. I treba da su opremljeni maksimalno. Drugo je pitanje da li Dom na Hahliću mora biti otvoren baš svaki vikend, za svakakva vremena, pa se ljude tjera u mećavu! To je pravo pitanje. A onim krekhedsima koji avanturistički krenu gore po takvim uvjetima, a da im nije o glavu, e tim ljudima bih zakonom propisao da plate svaku lipu potrošenu za intervenciju njihovog spašavanja! Uključujući bratju Čehe!
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #168 u: 17.02.2015., 06:56:47 »
Evo, zokxy je odgovorio. Sve udruge građana dobivaju donacije iz raznoraznih izvora. I treba to potrošiti. Kako? Postoje razni načini. U opremu, izobrazbu, seminare...I sve je to ok. Ali postoji i potrebna i nepotrebna(ili manje potrebna ) oprema, izobrazba u ispijanju long drinkova i short(c) drinkova, seminar u Opatiji ili u Kuala Lumpuru...Eto, o tome ja pričam. A ako je netko samozatajan i samo radi, tko će ga uopće zamijetiti. Zato je svaka reklama dobrodošla. (A sumnjam i da se dežurstva ili intervencije ne plaćaju. Ali ja sam stari grintavac i meni ni za vjerovati. Svugdje vidim ruzinu, a ne sjaj.   :shame )
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #169 u: 17.02.2015., 09:28:16 »

A nisam siguran da su svi tamo volonterski? Zaista? Zar i oni što se vozaju terencima okolo?

Svi do jednog, GSS je dobrovoljna organizacija a rad u njoj isključivo volonterski. Ne naplaćuju se ni dežurstva ni najteže akcije spašavanja. Zato vas i molim da se tu suzdržite bilo kakvih jalnih komentara o financiranju i donacijama. Ne treba baš u svaku temu sipati dozice otrova.

Citat:
Drugo je pitanje da li Dom na Hahliću mora biti otvoren baš svaki vikend, za svakakva vremena, pa se ljude tjera u mećavu! To je pravo pitanje.

Ne znam, možda im je takva politika, mada se slažem s tvojim pitanjem.

Citat:
A onim krekhedsima koji avanturistički krenu gore po takvim uvjetima, a da im nije o glavu, e tim ljudima bih zakonom propisao da plate svaku lipu potrošenu za intervenciju njihovog spašavanja! Uključujući bratju Čehe!

S ovim se apsolutno slažem. U Sloveniji, ako imate nesreću u planini spašavanje je besplatno. Ali ako je uzrok te nesreće loša ili nedovoljna oprema, onda će vam tu akciju masno naplatiti. Po meni, tako bi trebalo i kod nas (pa bi možda i bilo manje jala na temu financiranja).

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #170 u: 23.02.2015., 17:47:00 »
To je bilo ispod sedla, na raskršću putova, lijevi ide za Obruč, a desni za Hahlić

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #171 u: 23.02.2015., 17:59:51 »
To je bilo ispod sedla, na raskršću putova, lijevi ide za Obruč, a desni za Hahlić

Ispod sedla lijevi ide za Studenu/Klanu a desni za Hahlić/Obruč, a na sedlu lijevi ide za Obruč a desni za Hahlić.  :hmm

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #172 u: 23.02.2015., 18:09:38 »
To je bilo ispod sedla, na raskršću putova, lijevi ide za Obruč, a desni za Hahlić
Postao si gori od Lleona :bravo4
Na raskršću ispod sedla, gore ravno  ide za Obruč, a desno za Hahlić, lijevo ide Pod jašu i prema Studeni

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #173 u: 23.02.2015., 20:29:35 »
Ovako ćemo imati istu "sliku pred očima"  :)


Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #174 u: 17.03.2015., 12:54:28 »
Evo je konačno porušen mit o življenskome putu koji se već dugo ovdi vrti....
na žalost jako malo slikic, bez gps*a jer je bil plan samo ga istražit no ispalo je da je otkriven u cjelosti....

Svaka čast našim planinarima na trudu i trackovima ali ča ce meni track kada san va Potkilavcu na onome mostiću?????
apsolutno niš jer mi triba slika....aš san bedačina kome triba do u detalj prikazat....

pa sada pomalo korak po korak...

dakle krenul san ono ča je leon pokazal tj cestom kuda gremo za dom za Hahlić pa san onda autom skrenul va onu šumu kroz ono borići...i tamo naletel na jednu poljanu te cesti koja vodi prema gori...reko gremo tuda da to ispitamo, no naletel na nekoliko vikendic kružni tok ki me vetil nazada prem grobnišćini dakle promašaj....markirani pardon-planinari tuda idu uz te kuce...

tu san sal onda prema doli ali jednom malom drugom cesticom i naletel na jedan loš šumski put koji se spaja na nju...sa kojime san došal na put za mutnu dol???????? niš mi nije bilo jasno no skužil san da san još vavik prezapadno i da je življenski put sa druge strane brda,,,,prema google maps...


tu san se vratil po putu kuda san i došal... i produžil dalje istočno na grobnišcinu i prošal uz čobane koji imaju Autoprometovu prikolicu kao kontejner...dakle druga strana i produživamo dalje prema polju i automotodromu....
tada nailazim na dvi ceste koje se križaju i gren livo ravno zgorun.....slike niman ....

uglavnom skužil san zbog čega naši planinari pojma nemaju kadi življenski put izlazi ....
jer se oni na njega spajaju na ovoj točki i to već jako visoko...on je van njihovih šetnic...a ča ni markirano tuda ne zalaze...a ja baš tuda zalazin ....kuda nije markirano...



onda san sal dalje po njemu i naletel na ovu cestu koja skreće desno u nadi da cu doć na kripanj ali je slipo pa san samo vrime zgubil...


pogled na planinarske izazove....no naši 4x4 su sasvim istocnije..
.
i evo konacno spoj sa putem koji izgleda vodi na kripanj...


prema gori put ovako izgleda


a dalje kada se ide zivljenskim se naleti na ovo, skalin...porušena bukva....dosta posla za probijat se autom...


kako su se učka i sunce poceli žvalit moral san obrnut nazada jer me već noć počela gori lovit a kada san došal kod kasarne i žice već je bilo tuliko škuro da slika nema,

u biti za 4x4 se objašnjenje življenskoga puta svodi na cestu koja ide do one kasarne uz automotodrom sa jedne ili se more doć prvom cestom uz benzinsku va dražicah i piči se samo ravno prema gori ...tuda smo se nekada švercali na VN jugoslavije....dakle od automotoroma ili dražic cestom do žice ali sa zapadne strane kasarne se skrene prema gori i piči po življenskome putu....ima raskrsnic ali je bilo škuro a svitla iman ko i onaj žižak ča na groblji stavljaju pa san jedva videl kuda vozin....uglavnim to je to ....za 4x4 se bitno razlikuje objašnjenje....

i jako je loš kada se ide dalje od ove tocke kadi san slikal----traktori da ali auti.....samo specijale....uz su mogucu opremu i puno dobre volje....
morat cu pjeske dalje da ispitan da li moren sa autom ili ne....a to zahtjeva još jedan put poć gori....pa onda još jedamput ako idem sa autom va proboj na cestu klek - kripanj-lujzijana....

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #175 u: 17.03.2015., 14:39:40 »
dakle krenul san ono ča je leon pokazal tj cestom kuda gremo za dom za Hahlić pa san onda autom skrenul va onu šumu kroz ono borići...i tamo naletel na jednu poljanu te cesti koja vodi prema gori...reko gremo tuda da to ispitamo, no naletel na nekoliko vikendic kružni tok ki me vetil nazada prem grobnišćini dakle promašaj....markirani pardon-planinari tuda idu uz te kuce...

tu san sal onda prema doli ali jednom malom drugom cesticom i naletel na jedan loš šumski put koji se spaja na nju...sa kojime san došal na put za mutnu dol???????? niš mi nije bilo jasno no skužil san da san još vavik prezapadno i da je življenski put sa druge strane brda,,,,prema google maps...

tu san se vratil po putu kuda san i došal... i produžil dalje istočno na grobnišcinu i prošal uz čobane koji imaju Autoprometovu prikolicu kao kontejner...dakle druga strana i produživamo dalje prema polju i automotodromu....
tada nailazim na dvi ceste koje se križaju i gren livo ravno zgorun.....slike niman ....

uglavnom skužil san zbog čega naši planinari pojma nemaju kadi življenski put izlazi ....

Ironično ali prvi put sam tuda prošao totalno na sreću, pogledal sam na Google Earthu otprilike kuda bi trebalo i nekako san pogodil. Slijedeći put, nakon leto ili dva san ga totalno promašil  :facepalm i na kraju otišal na sasvim drugu lokaciju ... Puno puteva prolazi tim dijelom i lako je skrenuti ili produžiti krivim.

BTW najavi slijedeći pokušaj, rado bi otišao ponovo  :palacgore

onda san sal dalje po njemu i naletel na ovu cestu koja skreće desno u nadi da cu doć na kripanj ali je slipo pa san samo vrime zgubil...

A što je najgore fali samo par desetaka metara da se spoji na put kvalitete prva liga, po kojem se može i autom, na ovoj fotografiji se vidi taj put - http://www.panoramio.com/photo/97087591 . Na jednoj strani završava "u bunkerima" a drugim na cesti za Kripanj tamo kod prvih vikendica.


i jako je loš kada se ide dalje od ove tocke kadi san slikal----traktori da ali auti.....samo specijale....uz su mogucu opremu i puno dobre volje....
morat cu pjeske dalje da ispitan da li moren sa autom ili ne....a to zahtjeva još jedan put poć gori....pa onda još jedamput ako idem sa autom va proboj na cestu klek - kripanj-lujzijana....

Nisam skužil kamo to želiš proći, dali ovim lošim putem koji ide pod 90 u odnosu na Živenjski ili Živenjskim dalje?  U obadava slučaje ne ide sa autom. Pravo gore po Živenjskom se prođe s motorom i to ne lako. A ovim prema Kripnju ni motorom osim ako nije pravi cross, sa prvim cross gumama. Znam da sam pogledao njegov "kraj" na strani prema Kripnju i odmah odustao. Nemam iskustva sa džipom pa ne mogu tvrditi ali prije bi rekao da se ne može nego može ...

Uz Živnejski put prema Gorničkom na kraju je ovaj malo uži ali ravan dio, pretpostavljam da džip  može tuda ...



Ali prije tog dijela je ovaj izlokani, znam da sam se namučil za proć motorom (OK 125cc u četverotaktnoj izvedbi i nije baš nešto pogotovo pod mojom kilažom), i na ovoj fotografiji se ne vidi najlošiji dio (iza zavoja je)




Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #176 u: 17.03.2015., 21:02:59 »
Ironično ali prvi put sam tuda prošao totalno na sreću, pogledal sam na Google Earthu otprilike kuda bi trebalo i nekako san pogodil. Slijedeći put, nakon leto ili dva san ga totalno promašil  :facepalm i na kraju otišal na sasvim drugu lokaciju ... Puno puteva prolazi tim dijelom i lako je skrenuti ili produžiti krivim.
Kako si mogao promašiti kad ide samo jedan put u brdo?

Ri, pisalo se već na forumu da je nastavak Živenjskog puta nula bodova za 4x4

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #177 u: 17.03.2015., 21:56:39 »
Kako si mogao promašiti kad ide samo jedan put u brdo?

Kada dođeš do tog jednog nikako ali prije ima puno prilika za fulat  :greensmile


Offline Kont

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 3.148
  • Nullius in verba
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #178 u: 19.03.2015., 14:31:48 »
Evo nešto i starijih slika s Obruča.Godina nepoznata.












Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #179 u: 25.03.2015., 19:28:57 »
 a evo i nešto friškoga....

prvi del


drugi del


a ima još i treci i cetvrti...