Autor Tema: Grobničke "alpe"  (Posjeta: 69331 vremena)

0 Članova i 15 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #135 u: 11.12.2014., 20:17:01 »
Kojega li zatišja na forumu, bit ce naši planinari dolaskom hladnijih dana ko i maćak drže se šparheta i spe na škatuli od drvi. Sad je pravo vrime za Lovce, Drvokradice i Off roadere va šumi....kada je prazna...

Lipo su opisali istocni dio, svaka čast,no meni je najlipši dio zvan Pakleno....cak su tri vrha tamo i svi tri se zovu pakleno a i krasna cesta golf VI more doc do gori a za kvarat ure san bil na vrhu Obruča...eh kojeg gušta...da bar auto more na vrh........pojil riblju konzervu kvarat kruha i jabuku a misli su bile na Maričinomu pijatu....onda lipo uz Grobnicki Sculac na Podjasun pa na potkilavac 15 km pravi off road pa onda vecernje kupanje na Bakarcu i pivica va kafiću na Korneru kako ga zove moja suseda Merikanka.....


Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195

Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #137 u: 03.01.2015., 09:48:52 »
Brojiš još sitno do game over :djavo

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #138 u: 04.01.2015., 21:41:01 »
Da mi RibrojčaniRR ne bi ostao svježih fotografija iz zavičaja, danaske sam napravio laganini uspon na Hahlić. Zapravo, FiumeRi mi je dao ideju za Hahlić. :wavey Ništa novoga, trasa stara, već puno puta pregažena- preko čeke. Na povratku sam se popeo na Čuninu glavu, pa dalje preko hrpta, natrag na put preko čeke.

Ovo je već pri vrhu. Snijega ima samo u zapusima.


Zaleđeni kalić na Hahlićima


Lokva ispod doma također zaleđena.


Dom se već nazire. U pozadini, a što drugo nego Suhi vrh i Fratar


Sa vrha Čunine glave- pogled na Obruč


Na desnom rubu fotografije se vidi automotodrom Grobnik, malo lijevo, onaj sa dva roga bi trebao biti Kamenjak :help2, a dalje su vrhovi Gorskog kotra.


Učka i Kvarner su u sumaglici, ali svejedno, pogled je izvrstan. :palacgore


Ovaj kolac je, logično, dio puta “po kolci”. :greensmile


Eto, vidiš Miliću što si propustio kad te Zoka po magluštini voda po Grobničkim alpama. :lol2 Trebaš mene slušat, svašta ja ovuda laprdam, nisam slatkorječiv, budem oštar i grub, ali neću te zaj... ;)


Na odlasku, pogled na Grobničke alpe iz Podkilavca


Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #139 u: 04.01.2015., 21:55:28 »
Zaleđeni kalić na Hahlićima


Prije par godina :




Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #140 u: 04.01.2015., 22:13:13 »
Na desnom rubu fotografije se vidi automotodrom Grobnik, malo lijevo, onaj sa dva roga bi trebao biti Kamenjak :help2, a dalje su vrhovi Gorskog kotra.

Nebi  baš rekao da se vidi Automotodrom, vidi se streljana i cesta od automotodroma prema naplatnima :pop
Eto, vidiš Miliću što si propustio kad te Zoka po magluštini voda po Grobničkim alpama. :lol2 Trebaš mene slušat, svašta ja ovuda laprdam, nisam slatkorječiv, budem oštar i grub, ali neću te zaj... ;)
Ići ćemo mi ponovo po suncu, ono je bio Hahlić u magli :greensmile

Daj mi reci, ima li snijega na uzbrdici (zavoju) prije kalića?

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #141 u: 05.01.2015., 06:46:56 »
Daj mi reci, ima li snijega na uzbrdici (zavoju) prije kalića?

Ima, i to dosta. Toliko da sam morao poprijeko, kratit zavoj, kao i svi ostali planinari, koliko sam vidio po tragovima.

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #142 u: 05.01.2015., 08:32:15 »
Hvala leone sve slike sam skinuo u komp pa kada me ulovi volja odem prošetat virtualno do Haleta....

Punih 10 godina sam planirao poć od Krasna na Mrkvište pa preko Štirovače na Bačićev kuk kroz onaj tunel u stijeni pa izaći van na ravni Dabar i Ledenik na cestu Karlobag-Gospić.....i punih 10 godina ovako dođem doma u siječanj baš 2 tjedna nakon prvog snijega....i uvijek bi naletio na zapuhe i morao se vracat nazad.....i onda konačno mislim negdje 2006 sam uspio ostvariti naum u 6 mjesecu.....a u 4 misecu kod Bilenkoga padeža sam naletio na zapuh visine skoro metar i pol sricom očišćen....

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #143 u: 05.01.2015., 13:43:01 »
A jesi se popeo na vrh Bačić kuka? Do gore vodi fanjska uzbrdica, lojtrice i sajla, ali je pogled s njega nezaboravan. U blizini, negdje na pola puta između Visibabe i Bačića nalazi se ruševina doma u koji su nekad davno išla djeca sa respiratornim problemima

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #144 u: 05.01.2015., 13:51:15 »
Za planine po Velebitu ti je Aster majstor, ja sam za ceste malo manji. Par puta sam kratio put ovim spomenutim pravcem Krasno - Štirovača -Kugina kuća - Dabrovi - Šušanj prema Baškim oštarijama, imao u isto vrijeme gradilišta u Štirovači ili u prašumi usput i kod Velebnog, i cesta je fantastična. Čak sam jednom naletio kad je bager štemao za proširenje tunela. A jednom sam i produžio prema Gospiću kroz planine i izbio van na Jadovno.  :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #145 u: 05.01.2015., 20:41:06 »
Na desnom rubu fotografije se vidi automotodrom Grobnik, malo lijevo, onaj sa dva roga bi trebao biti Kamenjak :help2, a dalje su vrhovi Gorskog kotra.

Nebi  baš rekao da se vidi Automotodrom, vidi se streljana i cesta od automotodroma prema naplatnima :pop


Vidi se i komadić automotodromske piste, vidi se. :a015
Jbg, fotkano je iz ruke, bez zooma, a zračna udaljenost do piste je 7km.


Još bliže


Za lakšu orjentaciju (znam da tebi ne treba, ali za ostale)


Daj mi reci, ima li snijega na uzbrdici (zavoju) prije kalića?

Ima, i to dosta. Toliko da sam morao poprijeko, kratit zavoj, kao i svi ostali planinari, koliko sam vidio po tragovima.
Pretpostavljam da govorimo o istom zavoju. Taj zavoj je IMHO najteži dio za 4x4 uspon.
Crveni track je moj jučerašnji uspon (vidiš kako sam izbjegavao zavoj zbog snijega, nažalost nemam fotki), plavi je jučerašnji spust, a zeleno je put "Po kolci".


Imaš na još par mjesta snježnih zapuha na cesti. Uzmi lopatu, za svaki slučaj. :greensmile


Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #146 u: 06.01.2015., 00:07:18 »
Naše "Alpe" krajem 2014-te u panoramskom formatu ...




Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #147 u: 06.01.2015., 12:50:25 »
Vidi se i komadić automotodromske piste, vidi se. :a015
Jbg, fotkano je iz ruke, bez zooma, a zračna udaljenost do piste je 7km.
I sa povećalom ja tu ništa ne vidim :djavo
Daj mi reci, ima li snijega na uzbrdici (zavoju) prije kalića?
Ima, i to dosta. Toliko da sam morao poprijeko, kratit zavoj, kao i svi ostali planinari, koliko sam vidio po tragovi
Pretpostavljam da govorimo o istom zavoju. Taj zavoj je IMHO najteži dio za 4x4 uspon.
Taj zavoj je najgori dio za proći sa 4x4, sad počinje biti problem i dio iznad tog zavoja jer je voda jako skopala put
Imaš na još par mjesta snježnih zapuha na cesti. Uzmi lopatu, za svaki slučaj. :greensmile

Kroz taj snijeg šta si slikao prolazi se bez lopate, problem je kad snijeg smrzne i 4x4 ne propade u njega, e onda počinje klizanje :e050

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #148 u: 06.01.2015., 13:16:28 »
Off topic (ili ipak on)  :djavo

Črčkarija narodnog umjetnika (pretpostavljam) na cvjećarni u centru Dražica, nacrtane su znamenitosti Općine Jelenje - PD Hahlić, izvor Rječine, Brunov mlin, Kovačija (i u njoj san bil dok je stari kovač bil živ, iskoval mi je peku tamo, mi se čini da je na putu pješice od jedne Vele Gospe pred dosta godina pao i poginuo ?)


Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #149 u: 12.01.2015., 08:15:20 »
Evo Sandro prezimena RAk sa Rakova sela na sceni va Grobnišćini....Kolindičina teta...citan danas va N Listu...
« Zadnja izmjena: 12.01.2015., 14:50:22 od RI898RR »