Autor Tema: Grobničke "alpe"  (Posjeta: 69343 vremena)

0 Članova i 23 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #105 u: 23.11.2014., 23:18:52 »
Naravno da nam nije dosadno citati ono sto napises (meni pogotovo jer je sire vezano uz temu)...uglavnom sve teme koje otvorim i koje me zanimaju rado i pročitam ;)
aboriđinka

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #106 u: 23.11.2014., 23:32:13 »
Ove su me ovce asocirale na grobnicki sir....
Sandro taj sam dio zaboravio kamo su bile po sir, ne sjecam se jer sam valjda bio skoncentriran na konja jer smo  ga i mi imali jer kompletna kola u originalnom izdanju kao i ham te samar i danas cuvam kao baštinu. uspio sam ih spasiti kada su prodavali nonicevu i noninu kuću.
Sve ove knjige imam skenirane negdje od 2005 ali u jpg format pa moram prepisivati nema copy paste...tako si dobro primjetio da sam pomiješao redosljed, svaka cast....baš sam mislio što mu je to žur... sjecam se pokojne none koja je radila sir...tada su još imali samo kozu...
Sta je najgore nisam skenirao planinarski vodič od Capljara i Poljaka te onu najzanimljiviju Starim cestama do mora.....
cemo nastavit...ima dosti toga za napisati...trenutno čitam o Krmpotama iznad Klenovice...

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #107 u: 24.11.2014., 00:27:37 »
To su bili ovi biciklisti
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.743641272339351.1073741962.289350801101736&type=1

čak ima i slika gdje ćakulamo s njima prije uspona  :palacgore


Sabina, super putopis. Na Nebesa i u Špilju možda bolje odi s nekim. Markirano je, ali ipak ... Ti si brza, dogovori se sa LLeonom, barem za taj dio, nije ni on bio gore, ali mu barem orijentacija ne predstavlja problem.

Svaka čast svima, bili ste super. Tura nije bila ni među lakšima ni među kraćima i dešava se da ljudi koji to ne prakticiraju inače, počnu pucati kao kokice. Polovica i ja smo se znali nagledati svega, od panike, suza, barufe, odvajanja od grupe itd. Planina voli izvući ono najgore iz čovjeka.

Na ovoj turi je moral bio za poželjeti, skroz do samoga kraja. Jedino sam ja gunđala na onih zadnjih 300 metara ceste pred auto :coolwink
Ponovilo se  :palacgore

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #108 u: 24.11.2014., 10:28:55 »
Zaista biciklisti su bili totalno ekstremni...oni su došli s istočne strane i prebacili se na zapadnu

Koliko vidim sa linka kojeg je stavio Sandro na njihovu Face stranicu, nisu išli tako "direktno". Onaj bunker koji se vidi na njihovim fotografijama je puno istočnije, a i po ostalim fotografijama pretpostavljam da su krenuli po Živenjskom putu do skretanja za "slijepu cestu", po istoj do kraja, prenijeli bicikle  do druge ceste s druge strane, tom cestom do bunkera, pa gore do "glavne ceset" tj ceste koja prolazi pored lovačke kuće Kripanj i vjerojatno stazom ispod Nebesa nazad dole do kraja Živenjskog puta.  :palacgore
 :bravo3

i dok sam se ja spuštala Istočnim grebenom cijelo vrijeme sam ih gledala na rubu zapadnog grebena i pičili su ko ludi. Voljela bih upoznati i taj Živenjski put jer je Istočni greben smrt za koljena (ipak nemam više dvadeset :P)

Zato ja ako ikako mogu biram najlakši put za nazad, čak i po zgradi gotovo uvijek idem pješke gore, ali liftom dole (dosadašnji rekord 10 puta pješke na 12 kat u toku dana i svaki put liftom dole) :greensmile  :301

« Zadnja izmjena: 24.11.2014., 10:37:12 od elvis »

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #109 u: 24.11.2014., 20:45:10 »
Istina je, i ja sam shvatila da mi je lakse uzbrdo nego nizbrdo.

@Asterix jest da sam brza ali nemam raketu u d00petu ko Leon  :greensmile da ga mogu pratiti. Može mi jednom pokazati polaznu točku, pa dati gas a dalje se ja već snađem nekako  ;) makar došla kući preko Seniorske staze  :lol2
aboriđinka

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #110 u: 24.11.2014., 22:51:44 »
@Asterix jest da sam brza ali nemam raketu u d00petu ko Leon  :greensmile da ga mogu pratiti.

Mogu ja i sporo. :greensmile Ali da ću guslat 7-8 sati po planinama za turu od 15-20 km, a jok. Ispalio bih na živce. :fluch

Može mi jednom pokazati polaznu točku, pa dati gas a dalje se ja već snađem nekako  ;) makar došla kući preko Seniorske staze  :lol2
Pa na polaznoj točki si bila. Vjerojatno si na vrhu Istočnog prošla pored onog putokaza na pojilu. 100 metara iznad je put za Nebesa. (ako sam dobro shvatio, tamo ste se subotu razdvojili) ;)

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #111 u: 24.11.2014., 23:22:27 »
Da to pojilo nije slučajno......
Grobničkoga ovčara učio sam poznavati na Petrovo i Pavlovo g. 1885 uspev se na vrh Grleš (1325m) . U oči toga dana došao sam s lugarom u SGORNIČKO do šumarske kolibe. Prva nam bijaše da si iz vrela ŽIVICE priskrbimo pitke vode, a ja mu zato podah jednu

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #112 u: 24.11.2014., 23:23:46 »
Mogu ja i sporo. :greensmile Ali da ću guslat 7-8 sati po planinama za turu od 15-20 km, a jok. Ispalio bih na živce. :fluch


to je ok, u tome i je najveća razlika između planinarenja i planinskog trčanja ... na kraju priče, glavno da svatko uživa u onom što radi

Nas desetak je jednom išlo na južnu skupinu Samarskih stijena. Po markaciji, tu turu se prođe za cca 2-3 sata, no nama je bilo toliko nevjerovatno lijepo da smo tamo čilali i puštali korijenje punih 8 sati :kiss2.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #113 u: 25.11.2014., 08:20:04 »
da su dva mačka gledala z vrh krova kup mačk na dvorišću , i govori ovi mlaji mačak : zaletimo se doli primimo enu i.......
a govori stari mačak: pomalo ćemo se doli spustit i se ih ........  :hmm

bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #114 u: 25.11.2014., 08:46:40 »
Nije tu samo pitanje brzine ili sporosti nego da li treniraš ili ne ... išao sam par puta biciklom s bratom, a iako smo napravilo lijepu kilometražu (jednom 50km, drugi puta on 80 a ja 100km) to mi nije bio ni kardio trening jer mi je puls bio dobrim djelom oko 110-120 (trebao bi biti 130-140 za kardio a za bilo koji drugi tip treninga još i više)

Ne žalim se ali sam ipak zadnji puta kada smo išli na Slljeme "upalio raketu"  :greensmile i krenuo naprijed i došao nekih 20-tak minuta prije  :bravo5 ali što je važnije (meni) napravio malko jači trening umjesto da sam odradio "vožnjicu"  :palacgore

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #115 u: 25.11.2014., 18:12:44 »
Slike defekta koji se dogodio na pohodu na Vidalj i Nebesa ... tek da znate o čemu se radilo, ali bilo je NNNI pa se sve zacrtano i obišlo






Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #116 u: 25.11.2014., 18:43:00 »
Slike defekta koji se dogodio na pohodu na Vidalj i Nebesa ...

BTW vidio sam po tracku od Asterix da ste išli "krivim" putem s Vidalja na Nebesa, ima li neki poseban razlog zašto ste odabrali put kojim promašite jedno 3 ili 4 Rupnika, zapravo njihovih ostataka ali ipak .. ?  :help2 :greensmile

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #117 u: 25.11.2014., 19:15:12 »
Slike defekta koji se dogodio na pohodu na Vidalj i Nebesa ...
Pa trebao si javit. Ionako sam bio na poslu, dostavio bih ti par kila tutkala direkt na Nebesa. Ne da ti potplat više nikad ne bi otpao, nego ni cipela ne bi sa noge, a možda ni ti sa Nebesa. :lol3



Offline sandro

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2014
  • Postova: 1.016
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #118 u: 25.11.2014., 20:37:07 »
Prva nam bijaše da si iz vrela ŽIVICE priskrbimo pitke vode, a ja mu zato podah jednu smotku.
Pitao sam danas gdje bi to moglo biti, rečeno mi je da je žive vode bilo na Nebesima i ispod Osoja (zapušteno)
Kad su Talijani radili bunkere i kasarne, svaki izvor vode koji je bio blizu su očistili i uredili,

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #119 u: 25.11.2014., 20:41:10 »
Slike defekta koji se dogodio na pohodu na Vidalj i Nebesa ...

BTW vidio sam po tracku od Asterix da ste išli "krivim" putem s Vidalja na Nebesa, ima li neki poseban razlog zašto ste odabrali put kojim promašite jedno 3 ili 4 Rupnika, zapravo njihovih ostataka ali ipak .. ?  :help2 :greensmile

1. Nisam vidio track, je li ga stavila ovdje ili??? :pojmanemam

2. ZAšto ne komplicirati već zakompliciranu situaciju?   :wavey :a015
Don't drive faster than your guardian angel can fly!