Autor Tema: Grobničke "alpe"  (Posjeta: 69315 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #30 u: 02.02.2014., 23:49:26 »
Pala je danas i Čunina glava :yes


 :bravo3 :bravo4 :bravo2 :bravo

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #31 u: 03.02.2014., 09:20:42 »


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #32 u: 04.02.2014., 21:18:52 »
Jazbac :bravo Još da je malo brži ritam. Ova me je skoro uspavala. :greensmile

Npr. ovako nešto:


Kako sam trenutno u fazi istraživanja Grobničkih alpi, istraživao sam puteve prema Hahliću. Ima nekoliko pristupnih puteva:
Pod planinu, preko kolci, kroz Mudnu dol, preko istočnog grebena i meni najdraži: preko čeke



Elevacija (preuzeto sa stranica PD Obruč):
Preko čeke


Pod planinu


Preko kolci


Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #33 u: 04.02.2014., 21:23:10 »
Čunina glava, Mudna dol, Pizdica  :greensmile sve to želim osvojiti  :bravo5 ... baš smo raznoliki a tek kako maštoviti u davanju imena  8)
aboriđinka

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #34 u: 04.02.2014., 21:35:30 »


Prošao sam "alpe" uzduž i popreko tako da su mi sve staze poznate. Jedna od ljepših i zanimljivijih staza mi je ova koju sam ugrubo ucrtao s plavom linijom. Staza nije markirana (ne znam iz kojeg razkoga  :help2 ) . Ja sam ju prošao sa našim pustolovcima dok sam još imao snage i volje pratit ih  :greensmile

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #35 u: 04.02.2014., 21:44:29 »
ova koju sam ugrubo ucrtao s plavom linijom.
Ili nešto ne valja s mojim monitorom ili... :hmm Gdje vidiš plavu crtu? Meni je sve crno- bijelo. :greensmile
A ovo što je podebljano je cesta za Hahlić. Naravno, prohodna samo za terence.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #36 u: 04.02.2014., 22:36:24 »
mi smo prošli sve osim istočnog grebena

zadnje što smo išli je kanjon Borovica, to je ovaj kanjon lijevo od Mudne doli, totalna nemarkirana divljaka  :pusiti

na žalost, kasno smo krenuli pa nismo stigli proći cijelog do kraja, ali nadamo se ponovnom susretu negdje u 3.mjesecu

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #37 u: 05.02.2014., 21:17:00 »

Kako sam trenutno u fazi istraživanja Grobničkih alpi, istraživao sam puteve prema Hahliću. Ima nekoliko pristupnih puteva:
Pod planinu, preko kolci, kroz Mudnu dol, preko istočnog grebena i meni najdraži: preko čeke

Preko čeke još nijednom nisam išao uzbrdo ali sam zato dvaput nizbrdo - a gore jednom kroz Mudnu dol, a drugi put preko Istočnog grebena.

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/600/5op4.jpg

Prošao sam "alpe" uzduž i popreko tako da su mi sve staze poznate. Jedna od ljepših i zanimljivijih staza mi je ova koju sam ugrubo ucrtao s plavom linijom. Staza nije markirana (ne znam iz kojeg razkoga  :help2 ) . Ja sam ju prošao sa našim pustolovcima dok sam još imao snage i volje pratit ih  :greensmile

Slika ti ispala crno bijela, ali ako ti je najbolja ona koja je označena debljom "svijetlo-tamnom linijom" za vas sa crno-bijelim televizorima, kako bi rekla Milka Babović  :greensmile nešto nije u redu jer (kao što je i Lleon rekao) to je široki makadam , jedino ako si išao biciklom?


Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #38 u: 05.02.2014., 21:28:18 »
 :skartoc krivo su mi bile postavke stavljene za prebacivanje iz grafičkog programa za crtanje. Ne mogu nać gps trag našeg uspona pa sam to odokativno, jer smo išli po muletijeri prije nego je cesta izgrađena. Nisam skužio da je to cesta. Ni vrag da su cestu probili po mulatijeri??? :pet

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #39 u: 07.02.2014., 21:33:16 »
eto ga na :(

Planinarsko društvo Obruč

Poštovani članovi, simpatizeri i prijatelji Planinarskog društva Obruč, ovim putem Vas obavještavamo da je dana 3. veljače 2014. Općina Jelenje na čelu sa načelnikom mr.sc. Ervinom Radetićem jednostrano raskinula Ugovor o korištenju planinarskoga doma Hahlić. Istekom roka od mjesec dana kojeg smo dobili za iseljavanje, dom će biti zatvoren po prvi puta nakon 34 godine neprestanog rada.
Također Vas pozivamo da se odazovete i sudjelujete na sastanku s novinarima Novog lista koji će se održati dana 10. 2. 2014. u 16 i 30 sati u prostorijama PD Obruča u Podkilavcu. Odazovite se i iznesite svoje mišljenje.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #40 u: 07.02.2014., 21:40:56 »
A ja sam mislila da je Planinarski dom Hahlić u privatnim rukama zato jer je super uređen (kako sam vidjela na slikama...naravno čekam da idemo i vidim uživo).
Čudno mi je da Dom više nikako ne radi i da ga nisu barem ponudili nekome u koncesiju...iako mi se čini da je najbolje kada se za planiarski dom brine planinarsko društvo
aboriđinka

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #41 u: 05.04.2014., 08:48:56 »
Jučer sam napravio laganu trail turu do Hahlića i po okolnim brdima. Malo trčanja, malo šetnje… trebalo je biti više trčanja… ali… nabralo se kilometara zadnjih dana… pa… je na kraju ispao više turistički obilazak. :P
Krećem od mosta u Potkilavcu. Most preko suhog korita Zale. Za one koji ne znaju;  prođe se do kraja sela, do okretišta autobusne linije 16 i zatim još 200 metara dalje cestom prema šumi.


Odavdje kreću svi putevi za Hahlić. Ok, ne baš svi, može se na Hahlić i sa Platka. ;D Trenutno smo na 320 mnm.


Nakon 500- 600 metara dobrog makadama križanje: lijevo Čeka, desno Mudna dol i Istočni greben. Ja ću naravno- preko Čeke. Moj standardni uspon.


Prvi kilometar je vrlo blaga uzbrdica, a ovdje počinju muke. Preostalih 750 m elevacije na 4 km puta.  Otprilike ucrtan smjer uspona.


Najprije moram prijeći preko suhog korita potoka (pronašao sam na nekim topografskim kartama da se potok zove nekako na “B”, ali ne mogu se sad sjetit). To je onaj gdje sam zadnji put prao noge. :greensmile Inače, pritok Sušice, a Sušica je, logično, pritoka Rječine.


Ovaj dio izgleda kao iz nekog filma apokalipse. Naime, još 2003. su si lokalni dečki htjeli napravit roštilj, koji su potpalili borovim češerima. Češeri u vatri postaju projektili. Ti “projektili” su zapalili suhu travu, trava šumu…. a posljedice se vide i nakon više od 10 godina. :facepalm Ovdje negdje je bila i lovačka čeka koja je tom prilikom izgorila, ali se ovaj put za Hahlić i dan danas tako zove.


Na brdu se točno vidi dokle je bio požar.


Sve je dobro markirano
:palacgore

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #42 u: 05.04.2014., 08:52:51 »
Uspon je čista brutala.


Pogled je prekrasan, a tek sam na 660 mnm.  Industrijska zona Kukuljanovo, autocesta, aerodrom, automotodrom… Ne znam čemu služi ova zgrada u obliku slova “U”. Pretpostavljam neki stari vojni objekt. :pojmanemam


Čisto da se ne izgubimo. :greensmile


Desno je cesta koja vodi do planinarskog doma. Prohodna samo za terence. Osobnim autom se ne bih usudio gore. Markacije vode lijevo, po livadi.


Pogled unatrag


Lijevo je greben koji se spušta sa Čunine glave (tuda ću se vraćat), u sredini je Suhi vrh, a desno je Dnić.


Opet pogled unatrag


Negdje sam pročitao da su Hahlići dobili ime po ovim kalićima (lokvicama vode). Negdje mi to u glavi stoji, ali računajte na to kao neprovjerenu informaciju. :hmm

« Zadnja izmjena: 05.04.2014., 13:28:24 od LLeon »

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #43 u: 05.04.2014., 08:55:04 »
Planinarski dom Hahlić. S lijeve strane Suhi vrh, zdesna Fratar.

   


Pogled sa terase


Slijedeći cilj- Dnić (1190 mnm)


Nisam sam. Ima još trailera. :greensmile


Proljeće je i ovdje stiglo


Pogled za uživanje. Šteta da je takva  sumaglica u zraku.


Grad u daljini. Do Towera skoro 14 km zračne linije.


Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #44 u: 05.04.2014., 08:56:58 »
Leone...puno ti hvala  :rose

Sada vidim i ovu kartu gore gdje se točno vidi šta se s čime spaja a i ovaj tvoj opis i slika od kuda se kreće će mi jako dobro doći. Prvom prilikom kad ne bude organiziranog izleta idem istražiti to što mi je već duže vrijeme želja.
Sada znam gdje moram doći (Hahlić) a vidim i od kuda treba krenuti s ove strane pa vjerujem da će to biti lijepo istraživanje  :wavey


hahahaha a ovog trailera možeš i uzjašit  :P
aboriđinka