Autor Tema: Grobničke "alpe"  (Posjeta: 69310 vremena)

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

Online elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.552
Grobničke "alpe"
« u: 16.08.2012., 20:22:31 »
Zbilja je istinita ona pjesma "svi u planine jer tamo nema zime", barem 15.08 nema zime na Grobničkim "alpama"  :lol2

http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=3212423 ili http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1723994&code=1aaffd9e9afe8cd0596afc5029776629 vam pokazuju kako izgubiti nekih 5-6kg u jednom danu.

Mali planinarski izlet s kretanjem na kraju Podkilavca pa pravac Mudna dol, izlazak na krivu stranu pa umjesto po planinarskoj stazi uspon po brdu gdje samo divokoze idu (vidjeli dva stada), a da ne bi bilo dosadno uspon na vrh Vidalj i s njega nazad na pravu stazu za Hahliće. Spust od Hahlića po stazi "preko Čeke".

Ukupno nekih 7 sati pješačenja uz jedino pravo stajanje u Hahliću. I još nekih pola sata u dolasku i odlasku autom, ukupno nekih 8h bez vode i hrane pri ovim vrućinam i vaga pokaže nekih 6 kg manje  :happydancing ... još kada se ne bi vratilo u roku par sati "tankanja" izgubljene tekućine ... :lol1

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #1 u: 18.08.2012., 15:34:08 »
Što reći ... koju poruku poslati ... ajme ...   :eek :facepalm

Koliko si još frikova našao za ovaj pothvat? Bez hrane ok, ali bez vode ići gore! C c c ...  Nemam riječi!   A sad na  :beer2
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Online elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.552
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #2 u: 20.08.2012., 13:09:06 »
Išao je i brat ali on je popio nekih 2L tokom puta  :D

BTW ponovih ovo i na Obruču, od 15:30 do 22:30, bez vode  :djavo

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #3 u: 25.08.2012., 00:31:53 »
Što reći ... koju poruku poslati ... ajme ...   :eek :facepalm

Koliko si još frikova našao za ovaj pothvat? Bez hrane ok, ali bez vode ići gore! C c c ...  Nemam riječi!   A sad na  :beer2


mislim da ima i boljih načina za skidanje kila.

uzmeš vode i trčiš maraton.
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Online elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.552
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #4 u: 25.08.2012., 13:00:15 »
mislim da ima i boljih načina za skidanje kila.

Nije to radi skidanja kila, izgubi se samo voda. Čak i višednevno izgladnjivanje ima istu (ne)efikasnost.

Razlog je čisto praktičan - nemam baš mjesta u ruksaku za vodu a i strah me da se ne prolije po fotoopremi, pa iskorištavam "priliku" za testiranje granica moje izdržljivosti.

Kilažu spominjem samo kao mjerljiv podatak .

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #5 u: 26.08.2012., 09:09:23 »
razumijem, ja sam mislila na maraton čisto iz razloga jer ja volim samo trčanje. drugo niš a naravno obožavam i plivanje, od sportova i aktivnosti za skidanje kilaže.


 :bravo5 :yes

iako je offtopic : konačno mogu trčati jer sam skinula u 4 mjeseca cca 15 kilograma
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #6 u: 26.08.2012., 10:50:25 »
Elvise, znaš kako je to vojska rješavala?
Tobolac za čuturu oko pojasa, čuturicu tamo i bar imaš 1 litru vode sobom (ili rakije ili bilo čega) ... ne smeta u ruksaku, ne prolijeva se, i ne smeta za hodanje ... praktično, jednostavno i svrsishodno ... dakle, nabavi si nešto takvo, meni je moj komplet porcija za klopu i čuturica ostao iz 1991, a vjerujem da ima za nabaviti po povoljnoj cijeni ... možda se čak oko Klane i nađe štogod upotrebljivo ...

Na jesen idemo jedan čitav dan po kotama gdje su bile bitke, i tražimo ostatke ... ok?
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Online elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.552
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #7 u: 26.08.2012., 19:45:54 »
Na jesen idemo jedan čitav dan po kotama gdje su bile bitke, i tražimo ostatke ... ok?

Ja sam za  :palacgore  mada bez detektora ...

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #8 u: 30.08.2012., 03:42:52 »
ja bih se rado pridružila, ali mislim da ću radije za društvo birati ženske. ipak muški vole druženja sa istim spolom, barem u takvim akcijama koje spominje šef u svom prethodnom postu :grouphug1 :bravo5
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Online elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.552
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #9 u: 07.01.2013., 22:50:48 »
Ponovo na Hahlić, ali ovaj put "normalnijim" putem, tj autom do kraja asfalta pa pješke preko Kolci gore, pa Suhi vrh, nazad u Dom na čaj, Čunina glava, pa preko Podplanine nazad.
Fotografije ovih dana ... tjedana  :)

http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1972969&code=aa33a18d586ad26214101cc166a6b330


Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #10 u: 07.01.2013., 23:06:42 »
 :bravo2
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Online elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.552
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #11 u: 26.04.2013., 16:04:28 »
Konačno došao red na fotografije  :lol1

Auto se može ostaviti ovdje ali osim ako se ne ide preko Mudne Doli, Istočnog grebena ili Čeke - ne preporučam, jer do "pravog" planinarskog puta ima par kilometra asfalta (mjestimično oštećenog) a meni nije gušt planinariti po asflatu. Na putokazima možete vidjeti okvirna vremena planinarskih tura.



Puno je bolje (IMHO) parkirati otprilike ovdje ili par stotina metara prije, gdje završava asfalt. BTW lijevi put vodi prema granici iz 1920/24, a desni prema Hahlićima i vrhovima u okolici.




Prateći desni put dolazi se do slijedećeg raskrća, na kojemu se može odabrati po putokazu: lijevi - lakši ili desni - strmiji put. Neka vas ne zavara prvih nekoliko stotina metara desnog puta koji su bitno blaži od početka lijevog, prava strmina tek slijedi.



Kao i svaki put do sada odabrao sam desni, odnosno strmiji jer više preferiram imati strminu pri usponu nego pri silasku.
Desni put je u biti sasvim solidna makdamska cesta, jednom sam naišao na ekipu koja je došla sa Fiat Uno do kraja a odna dalje pješke, kraj makadama je ovdje, a ova stazica desno je pravi strmiji dio:



Put je porpilično strm i nije lako "uloviti " odnosno prikazati strminu na fotografiji, sjetite se prijenosa skijaških trka gdje na TV-u izgleda da skoro idu po ravnom a u stvari je strmina po kojoj se ide četveronoške. Ovdje nije toliko strmo, osim na par mjesta, gdje pomaže sajla.
Nakon par stotina metara je prvo ... i jedino "pravo" odmorište. Možete pomisliti, koja budala stavila odmorište nakon svega par stotina metara - ali u tih par stotina metara se savlada solidna vertikalna udaljenost, tako da uopće nije bez veze :



Sa strane su lijepi vidici a i divljač nije rijetkost, ovaj put krdo jelena/košuta:






Prije zadnjeg uspona na Kolčani put malo olakšanje, put vodi kroz malu šumicu gotovo pa ravno:



No nakon toga strmina "raste" toliko da je potrebno koristiti  sajlu. Zapravo se prođe bez problem i bez ali samo kada je suho, kada je mokro ili sa snijegom, bez sajle bi se teško prešlo preko ovog kamenog strmog dijela:



Nakon još par minuta nešto ne baš sasvim bezopasnog uspona se konačno izbije na početak kolčanog puta, s kojeg ima samo 2h do Dražica  :D





Online elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.552
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #12 u: 26.04.2013., 16:09:57 »
A Kolčani put je ispred:







Kolčani put nije prestrm ali nije ni najmanje lagan, tako da nisam fotografirao tijekm tog uspona ali zato je na malom prijevoju pravi trenutak (kao i dobar trenutak za oblačenje jer  nakon što se ugrijete prilikom uspona i oslobodite po kojeg komada odjeće, prelazi na sjevernu stranu na kojoj često ima vjetra pa se potrebno zaštititi)

Pogled prema Kvarneru, Učki, ...



Pogled prema Kamenjaku



Pogled prema Nebesima i dalje



Pogled prema Hahlićima , a iza s tri vrha, redom slijeva na desno Suhi vrh, Fratar, Dnić



Pogled prema Hahlićima, iza Suhi vrh



Hahlići, 1100mnm , valjda zao što sam južnije i vidi se more, čini mi se da sam manjoj visini od Plataka,  a u stvari je obratno.





Pogled prema Kamenjaku, oblaci se drže ruba Gorskog Kotara ...



Prođe se okolo ili kroz planinarski domai izbije na put prema Suhom vrhu i Fratru (i dalje prema Platku i ostalim vrhovima, ali ovaj put ne idemo tamo)



Desno je Platak, Mudna dol i sl (mada se može i lijevim putem) a Suhi vrh i Frata su lijevo.




Sunce lijepo grije kroz krošnje bez lišća :




Laganim usponom se dolazi do skretanja za Suhi vrh (lijevo) a Fratar je ravno naprijed:





Do samog vrha ne postoji "pravi" put, kako je vrh gotovo potpuno kamenit, nema zemlje i trave koja bi se mogla utabati i tako napraviti staza. Može se ići po želji ili pratiti oznake koje ipak pokazuju malo lakši put.







I konačno vrh













Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #13 u: 26.04.2013., 16:14:43 »
aha, taman sam te htjela pitat kad si to bio, u nadi da je okopnio snijeg pa vidim da se fotke odnose na izlet od pred par mjeseci

super fotopis  :bravo

duskom

  • Gost
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #14 u: 26.04.2013., 17:26:57 »
Preljepa repotraža !! Hvala, kao da sam bio s tobom. !!! :palacgore