Autor Tema: Grobničke "alpe"  (Posjeta: 69358 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #240 u: 19.11.2015., 20:25:06 »
kako nema ništa?
pa zar ne vidiš? cijela reportaža je tu, ili si ti opet blokiran?
A da, krivo sam gledao. :skartoc Odlična reportaža. :bravo :bravo3 Baš vam zavidim da nisam bio.

ima bojeh reporteri od mane pa će siguro ča stavit
:popcorn

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #241 u: 20.11.2015., 23:52:44 »
A ča triba pritisnut da bi se ta reportaža mogla vidit na ekranu, jer ja ovdi niš ne vidin?

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #242 u: 21.11.2015., 07:48:40 »
Trenutno sam u stisci s vremenom, još podosta stvari je na čekanju za objavu, pa kad stigne na red ... Inače bilo nam je super, uz ne previše pjesačenja, bili oko Nebesa, pa u partizanskoj spilji ispod, pa prohodali Nebesa, zatim preko Kamenjaka umalo izbili na Škrljevo, pa se vratili i plinovodom došli do mjesta polaska - Putnika. Ima Velebitsku pivu!  :bravo5
Fotke kad dospiju na red. Moram poć delat.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #243 u: 28.04.2016., 12:38:52 »
Za kraj proučavanja Grobničkih Alpi evo završnog prikaza kojega smo obavili neki dan.....jedan drugačiji pristup od Planinarskog....naime dosti san postova pročital ali va svakome se nešto falilo pa san odlučio da kompletiram izlet onako u avanturističkomu stilu.....moram se i ovim putem zahvaliti deckima koji su me pogurali da savladam onaj mali brig prilikom spuštanja nazad kada je Jeep otkazao poslušnost....a svakako Sandru na velikoj pomoći...i jasno mojoj ženi koja je donesla transfuzionu bočicu va potkilavac da Jeep sa svojim pogonom dođe do domi i održi svoju riječ da me nikada nije napustil na cesti...


Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #244 u: 28.04.2016., 21:17:12 »
Za kraj proučavanja Grobničkih Alpi evo završnog prikaza kojega smo obavili neki dan.....jedan drugačiji pristup od Planinarskog....

Potpuno razumijem tvog jeepa, prošao sam tuda motorom, netko bi rekao, lako tako, ali bio sam mokar dok sam došao do vrha a nije bio topao dan. Hlađenje je bitno na toj trasi  :justcuz

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #245 u: 28.04.2016., 22:09:40 »
Ma to je moja greška jer je motor mercedes kadi je trebalo skratit originalnu propelu i stavit manji hladnjak da to sve stane va sasiju tako da to kod normalne vožnje paše no kod ovakovih ekstrema je premalo hladenja. Morat montirat dodatni ventilator i rešit problem dok mi ni glava pukla.....

Inače je cesta katastrofa i dom pomalo ali sigurno postaje planinarsko utočište bez prisutnosti auta...

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #246 u: 24.05.2016., 19:07:25 »
http://www.schnee-hr.net/forum/viewtopic.php?f=42&p=77890#p77890

link na jedan drugi specijalizirani forum gdje je obrađeno dosta toga od Grobničkih alpi sa naglaskom na cestovne pravce i poneki uspon na poneki vrh... :g025...u biti ce biti obrađeni svi pravci...preko YTube :welcome pa tko je zainteresiran neka prati...ovo je početak...

ujedno hvala svima koji su mi pomogli da napravim ove materijale

 :welcome :treeswing :999

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #247 u: 01.06.2016., 22:44:26 »
Dosti ljudi ide  po planinarskim znakovima, no ima nas avanturista koji se sami probijamo uz Božju pomoć....pa evo nastavka ispod Obruča na Potkilavac.....

http://www.schnee-hr.net/forum/viewtopic.php?f=42&t=6802&p=78001#p78001

naime iz razgovora sa iskusnim planinarima došli smo do zaključka da ljudi planinare po znakovlju jer je tako najlakše va grupi su i imaju oznake pa ne mogu zalutat no ni lipšega gušta kada se sam probijaš va nepoznato...i otkrivaš bisere lokalne flore i faune...recimo kako od Klane probit na Potkilavac sa autom....po cesti.....priko Šćulca....a tu nima onih planinarskih znaki....u biti meni oni služe kao mete za pucat iz pištolja...koga nosim za samoobranu ako imam bliski susret treće vrste sa Medvjedicom koja vodi mlade....a često se srećemo no srićun zasad bez bliskoga susreta...ma da ni lip ovako va prirodi...ovo je onaj pravil Lički dlaka na hrptu crna...




« Zadnja izmjena: 01.06.2016., 22:54:31 od RI898RR »

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #248 u: 02.06.2016., 09:12:01 »
Dosti ljudi ide  po planinarskim znakovima, no ima nas avanturista koji se sami probijamo
 ljudi planinare po znakovlju jer je tako najlakše va grupi su i imaju oznake pa ne mogu zalutat no ni lipšega gušta kada se sam probijaš va nepoznato...i otkrivaš bisere lokalne flore i faune...recimo kako od Klane probit na Potkilavac sa autom....po cesti.....priko Šćulca..

Kao šečerćići idu kroz šumu a pravi avanturisti  se probijaju u nepoznato po cesti  :lol1 :lol3 :rollin2 :pusiti

pištolja...koga nosim za samoobranu ako imam bliski susret treće vrste sa Medvjedicom koja vodi mlade

Zavisi od pištolja (kalibar, zaustavna moć metka i sl) pa pripazi da ne završiš kao onaj talijanski oficir koji je iz onog njihovog pištoljčića (IIRC  Beretta M1935) pripucao na medu pa ga je isti tek tada razjaren "išamarao".

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #249 u: 02.06.2016., 11:48:15 »
a koliko je tek šećerasto ići sa pištoljem po šumi (i to u autu), bolje da ni ne komentiram  :facepalm

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #250 u: 02.06.2016., 11:55:52 »
i još pucat na putokaze, kako  :cool2 :bravo
bolje biti vjetar nego list

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #251 u: 02.06.2016., 21:52:43 »
Ja sam lovac još od 1987.......pa mi je nošenje oružja ko da nosim telefon - sasma normalna stvar....a da bi bio dobar strijelac treba trenirat....na žalost u zadnje vrijeme stalno nalijećem na medvjedice sa mladima koje u obrani svojih mladunaca napadaju....stoga budite oprezni i uglavnom kada se krećete šumom budite glasni da vas ona može čut i na vrijeme ukloniti mladunce...

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #252 u: 03.06.2016., 09:23:39 »
svakodnevno 30tak šumara rade po cijelom tom teritoriju od Obruča do Šverde, od Lisca do Platka, a  isto tako i dalje samo od drugih šumarija i NIJEDAN nema potrebu nositi oružje iako ih je većina lovaca i ne osjećaju se ugroženi niti ih je strah. Da doista postoji ikakva opasnost tada bi se u sve ove godine(zadnjih 35 koje ja pamtim) dogodio bar jedan , bar majušni , incident. No nije se dogodio nijedan, osim susreta kad se riječima rješava situacija " bježi medo, ja nemam kamo:-) :facepalm
bolje biti vjetar nego list

Offline RI898RR

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ruj 2014
  • Postova: 195
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #253 u: 03.06.2016., 21:34:35 »
Hm hm hm dat ču ti broj od telefona od mojega kolege lovca Hreljana kojega ja nepala medvjedica i to s leđa. Sriča da je imao karabin i odmah je ohladio. Kaže da nije mogao vjerovati da ga je napala s leđa....govori okrenem se a ono medo na mene....
Sumari koji rade su u grupi, pile motornim pilama, voze traktore...itd pa ih životinje na vrijeme uoče i izbjegavaju...a ja idem sam recimo na vrh Obruča onako u tišini...u zadnje vrime nosim zviždaljku i svako malo zažvidim da me čuje...


No pustimo tu temu jer ima dosti ljudi koji mrze lovce...i oružje pa sa takvim ljudima obićno izbjegavam ovu temu jer se samo mlati prazna slama...držimo se teme a to su ceste grobničkih alpi koje su planinarima špansko selo ....ja koristim i ceste i planinarske staze....no obično idem onuda kuda želim jer se odlično snalazim po šumi pa mi znakovlje i nije potrebno...

uostalom ovo je tipičan primjer...sa kojim sam započeo temu...



nastavci za zainteresirane slijede ovdje...

http://www.schnee-hr.net/forum/viewtopic.php?f=42&p=78001#p78001





Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Grobničke "alpe"
« Odgovori #254 u: 05.06.2016., 16:22:06 »
.držimo se teme a to su ceste grobničkih alpi koje su planinarima špansko selo ....ja koristim i ceste i planinarske staze....

Mislim da se iz donje mape vidi da imam nekog pojma o toj materiji :p015 No svejedno ne znam niti za jedan planinarski put koji barem jednim dijelom ne ide po "cestama grobničkih alpi". Tako da IMHO ne stoji da planinari nemaju pojma o cestama na ovom području.

I ja sam počeo prvo po cesti, samo na dva kotača - motorom, a onda postepeno počeo i planinariti. U početku samo kao produženje motorističke ture, a na kraju i samo pješke.