Koncert Dijete je jutro sutrašnjeg dana
Osnovna škola Gornja Vežica pokrenula je humanitarnu akciju u sklopu koje će biti održan koncert Dijete je jutro sutrašnjeg dana, s ciljem prikupljanja sredstava za nabavku kombi vozila za prijevoz učenika s cerebralnom paralizom, koji pohađaju tu osnovnu školu. Humanitarni koncert će se održati u srijedu, 18. travnja 2012. godine, u 19 sati, u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku.
Koncert su najavili Bojana Matešin, ravnateljica Osnovne škole Gornja Vežica, Tatjana Brumen Marčina, voditeljica Produženog stručnog postupka u Osnovnoj školi Gornja Vežica, Sanda Sušanj, pročelnica Odjela za odgoj i školstvo Grada Rijeke te Filip Vuković i Lorena Gazić učenici Osnovne škole Gornja Vežica.
Osnovnu školu Gornja Vežica pohađaju učenici s cerebralnom paralizom, a humanitarna akcija je organizirana zbog nabavke kombi vozila za njihov prijevoz.
Humanitarni koncert održat će se u srijedu, 18. travnja 2012. godine, u 19 sati, u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku. Ulaznice po cijeni od 60 kn, mogu se kupiti u Školi te u Turističkom informativnom centru na Korzu, a na dan koncerta i na ulazu u HKD na Sušaku.
Kako je pojasnila Tatjana Brumen Marčina, voditeljica Produženog stručnog postupka, Odjel za produženi stručni postupak djece s cerebralnom paralizom djeluje je od 1990. godine radi potrebe edukacije i rehabilitacije djece s područja grada Rijeke i ostalih općina. Trenutno školu pohađa 21 učenik, a do sada je u proteklih 21 godinu kroz Odjel prošlo oko 120 učenika. Djeca su integrirana u svoje razrede, uz posebnu dodatnu defektološko-psihološko-medicinsku pomoć koju pruža 11 djelatnika raznih struka: logopeda, defektologa, medicinske sestre i tri vozača koja ih dovoze u školu i vraćaju kući.
Poseban odjel u kojem se provodi produženi stručni postupak omogućuje djeci s cerebralnom paralizom da uz nastavu imaju odgovarajuće rehabilitacijske postupke te da razvijaju izvannastavne aktivnosti u interesnim skupinama učenika (likovna i scenska radionica te zbor). Škola surađuje s udrugom PEGAZ pa djeca korite terapijsko jahanje, a dio njih se bavi i boćanjem.