Autor Tema: Velebit 1 (V1) - skladište streljiva i oružja Delnice  (Posjeta: 7769 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.196
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Velebit 1 (V1) - skladište streljiva i oružja Delnice
« Odgovori #30 u: 31.07.2016., 16:36:31 »
Šteta krovne građe!  :nocomment





Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.196
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Velebit 1 (V1) - skladište streljiva i oružja Delnice
« Odgovori #31 u: 31.07.2016., 16:45:05 »
Kako je na planu obrane označen još jedan obrambeni položaj, uputio sam se kroz raslinje tražiti ga ... prošao sam ovuda - vidite trag? A dva metra od mene je udubina bar pola metra dubine, vjerojatno rov ... vjerujte mi na riječ, je!  :pet




E onda sam odustao od forsiranja zelene mase i vrati se u zgradu broj 2 i s njenog otvora poslikao u pravcu rova pod travom i sumnjive stijene koja mi se čini ima puškarnicu ili osmatračnicu ... eto, pa sami zaključite:




Povećano:




S ovom fotografijom ja završavam sa fotoreportažom. Još bih samo pripomenuo da oko ovog skladišta više nema komada bodljikave žice za razliku od V2 i V3 gdje je itekako ima, koliko sam uspio primijetiti, niti onih zakrivljenih betonskih stupova nosača iste. Da li su bili pa srušeni?  :pojmanemam

 :thankyou


Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.196
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Velebit 1 (V1) - skladište streljiva i oružja Delnice
« Odgovori #32 u: 11.12.2023., 22:37:55 »
Primio sam upit na koji trenutno ne znam odgovor. Ako tko može pomoći, javite!

Poštovani,

zamolio bih Vas da mi javite, ako ste u mogućnosti povijesno vrelo koje citirate na topicu

https://croinfo.net/forum051novi/index.php?topic=3150.0

a koje navodi:   
   O zbivanjima početkom studenog 1991. godine brigadir Antun Rački kaže: „U to vrijeme većini postrojbi diljem hrvatskih bojišnica nedostajalo je streljivo, te je donesena odluka da se vojni objekti, a poglavito vojno skladište JNA u Delnicama, poznatije pod nazivom „Velebit 3“ u kojem je bilo preko šest tisuća tona raznog ubojitog materijala oslobode i stave na raspolaganje hrvatskim vojnim i redarstvenim snagama. Dva su čimbenika bila bitna u realizaciji odluke, meteorološke prilike (op. vrijeme s niskom oblačnosti) i plan akcije koji je imao za cilj zavarati neprijatelja u njegovim prosudbama“

To bi mi bilo potrebno za citiranje u monografiji o Domovinskom ratu koju trenutno pišem.

Unaprijed zahvaljujem.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!