Autor Tema: Dal je moja kuca legalna?  (Posjeta: 31274 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #60 u: 03.04.2015., 00:58:21 »
zakon o policijski poslovima NN 92-14
članak 34.

pa kaže:pandur ti nemora reć zača te pita dokumenti ako prikuplja podatki za neko kazneno djelo

a ti dokaži na licu mesta da on ne prikuplja podatki

a sad gren luštrat pušku, duga je noć :e040

Offline z355ko

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.118
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #61 u: 03.04.2015., 09:15:19 »
fušer
idemo redom
ustav je iznad zakona
a svi su pred zakonom jednaki

Članak 32.
Svatko tko se zakonito nalazi na teritoriju Republike Hrvatske ima pravo slobodno se kretati i birati boravište.
Svaki državljanin Republike Hrvatske ima pravo u bilo koje doba napustiti teritorij države i naseliti se trajno ili privremeno u inozemstvu i bilo kada se vratiti u domovinu.
Pravo kretanja na teritoriju Republike Hrvatske, pravo ulaska u nju i izlaska iz nje može se iznimno ograničiti zakonom, ako je to nužno radi zaštite pravnog poretka, ili zdravlja, prava i sloboda drugih.
Članak 22.
Čovjekova je sloboda i osobnost nepovrediva.
Nikomu se ne smije oduzeti ili ograničiti sloboda, osim kada je to određeno zakonom, o čemu odlučuje sud.
Članak 20.
Tko se ogriješi o odredbe Ustava o ljudskim pravima i temeljnim slobodama, osobno je odgovoran i ne može se opravdati višim nalogom.
Članak 16.
Slobode i prava mogu se ograničiti samo zakonom da bi se zaštitila sloboda i prava drugih ljudi te pravni poredak, javni moral i zdravlje.
Svako ograničenje slobode ili prava mora biti razmjerno naravi potrebe za ograničenjem u svakom pojedinom slučaju.
Članak 14.
Svatko u Republici Hrvatskoj ima prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rođenju, naobrazbi, društvenom položaju ili drugim osobinama.
Svi su pred zakonom jednaki.
i za kraj
Članak 5.
U Republici Hrvatskoj zakoni moraju biti u suglasnosti s Ustavom, a ostali propisi i s Ustavom i sa zakonom.
Svatko je dužan držati se Ustava i prava i poštivati pravni poredak Republike Hrvatske.

taoisti tvrde da ni dobro više od 3 puta pucati mjesečno, no glancat je moreš kuliko god želiš, pazi samo da slučajno ne opali. :hello
 
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.118
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #62 u: 03.04.2015., 10:34:41 »
i jedan kratak citat iz knjige ŽELJEZNA MREŽA:

Drugim riječima, to je način poslovanja na crno, kako bi izbjegao plaćanje poreza,” komentirao je Jason, još uvijek se osjećajući pomalo ravnodušno.
”Da, između ostalih stvari,” odgovori David. ”E sad, ti na to gledaš kao da je to nekakav strašan grijeh, jer poput većine ljudi, vjeruješ kako svatko ima moralnu obvezu davati dio onoga što zaradi političarima i birokratima. I misliš kako je nečiji pokušaj da to plaćanje izbjegne – kriminal. Ukratko, vjeruješ kako svi mi pripadamo političarima – da smo njihovi robovi – i da oni imaju pravo uzeti nam koji god iznos odluče uzeti, da bi s tim novcem radili što god oni odluče.”
”Ma ljudi su ti koji odlučuju,” prigovori mu Jason. ”Možeš se kandidirati na izborima ako misliš da bi ti mogao_”
”Ja već posjedujem samoga sebe,” prekine ga David. ”I ne treba mi nikakav zakon koji kaže da to jest tako. Ne trebaju mi nikakvi izbori da to potvrde. Vidiš, ja sam toliko ekstreman, da vjerujem kako svi ljudi imaju ista neotuđiva prava, poput prava na život, slobodu i ostvarenje sreće     :hmm
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.498
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #63 u: 03.04.2015., 11:16:30 »
”E sad, ti na to gledaš kao da je to nekakav strašan grijeh, jer poput većine ljudi, vjeruješ kako svatko ima moralnu obvezu davati dio onoga što zaradi političarima i birokratima. I misliš kako je nečiji pokušaj da to plaćanje izbjegne – kriminal.

Na stranu iznos tih davanja, te način, tj opravdanost i korisnost od trošenja tako skupljenih sredstava, te jeftini pokušaji stvaranja moralne obveze (porez se plaća državi koju volite), bez poreza država ne bi opstala ni tri dana. Ne mislim da je to samo po sebi loše ali ne bi opstali ni svi dobri servisi koja ta država nudi a ne bi je zamijenilo idealno "ravnopravno" društvo nego bi u nastalu prazninu odmah uskočili "lokalni šerifi" i opet bi imali isto (plaćanje poreza za "zaštitu") samo na puno gori način.


Offline z355ko

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.118
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #64 u: 03.04.2015., 12:10:36 »
tu postoji jedna činjenica, uvijek će nekim ljudima trebati država i jednostavno države bi trebale radi njih postojati.
no ama baš nikome ne treba tvrtka koja glumi državu, jer u njoj sigurno ne postoje "dobri" servisi, svrha tvrtke je da ostvari profit za vlasnika.
puno puta sam pitao , pa i sad ovdje pitam, zna li neko tko je vlasnik tvrtke REPUBLIKA HRVATSKA, D.U.N.S. broja 500640570 sa adresom Trg sv. Marka 2
bolje biti vjetar nego list

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.591
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #65 u: 03.04.2015., 19:54:44 »
Primjećujem da je z355ko došao na svoje. Zašto ne otvoriti pogodnu temu za njegove teze, ili kako već. Mislim da ni onaj koji je otvorio temu, više nezna o čemu se radi  :pop

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #66 u: 03.04.2015., 21:34:56 »
timater...

pa on tuži blagajnicu ako mora čekat red na blagajne za platit aš mu ona ograničava kretanje...a i ravnopravnost pati aš je četrti va rede a neki drugi, jbg, ni to ravnopravnost ako su si isti. i zač blagajnica sme pritiskat botuni od kasi a on ne? nepravdaaaa..'ala kalimero

tornajte se tito i milicija, se smo van oprostili. more i duce i camicie nere. morebit još i boje
 :ruka
« Zadnja izmjena: 03.04.2015., 21:36:29 od fusher »

Offline z355ko

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.118
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #67 u: 05.04.2015., 13:10:11 »
malo ste me odvukli kojekakvim pitanjima od glavne teme, odnosno od onoga što je Kigor pitao pa sam se ponovo vratio na prvu stranu i na prvo pitanje.
u ovom komercijaliziranom svijetu sve je komercijalizirano , baš sve, pa tako i legalizacija kuća.
no treba razumjeti što to zapravo znači, neću se sad vraćati na objašnjavanje papinskih bula i prve trastove, ako nekog uopće zanima to neka malo progugla. A može provjeriti i UCC pravila(http://en.wikipedia.org/wiki/Uniform_Commercial_Code) znam zvuči stravično , i je stravično.
za sada je dovoljno znati što to znači legalizirati ili registrirati, dakle upisati u registar znači zasnovati sa REPUBLIKOM HRVATSKOM(u našem slučaju() trast, povjereništvo. Dakle na taj način dajemo svoje vlasništvo na upravljanje, a za uzvrat postajemo korisnici, povjerenici tog vlasništva(isto je i kad registiramo djecu, onda postajemo njihovi skrbnici i ako se dobro ne brinemo u svakom nam se trenutku mogu oduzeti). Ukoliko se ponašamo u skladu sa statutima i pravilima TRUST a, možemo doživotno biti korisnici , povjerenici, a nakon smrti možemo predložiti zamjenika.Samo da napomenem , povjerenik može biti samo osoba, dakle slamnati čovjek, ideja, a ne nikako živ čovjek, živ čovjek je po prirodi stvari iznad toga i vlasnik je registra.


malo više o osobi ili  slamnatom čovjeku u :   :g055
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.498
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #68 u: 05.04.2015., 17:48:06 »
u ovom komercijaliziranom svijetu sve je komercijalizirano , baš sve, pa tako i legalizacija kuća.
za sada je dovoljno znati što to znači legalizirati ili registrirati, dakle upisati u registar znači zasnovati sa REPUBLIKOM HRVATSKOM(u našem slučaju() trast, povjereništvo.

Od uvijek su neke stvari bile komercijalizirane.

Legalizaciji znači da si platio poreze državi. Nisu zasnovao ama baš ništa sa RH. Osim ako ne gledaš to "ja plaćam poreze a država me putem svojih institucija štiti".

Legalizacija je SAMO drugo ime za oporezivanje, uostalom kroz povijest je bilo razdoblja kada bi država, odnosno suveren prodali "koncesiju" za prikupljanje poreza pojedincima. Tek to je komercijalizacija!

Offline Kigor

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.046
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #69 u: 16.04.2015., 16:46:41 »
Pa nije da je tema zamrla a bila tako zanimljiva :)

Otisao ja dalje. Sredio dobar dio a za zadnji korak advokat ulazi u igru :)

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.581
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #70 u: 16.04.2015., 17:08:52 »
E taj zadnji, to ti je ustvari prvi korak u - Pakao.   :djavo
Samo pazi da se ne opečeš - previše. :)
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Kigor

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.046
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #71 u: 16.04.2015., 18:06:37 »
Bit ce zabavno i tko to zna koliko ce trajat. S nasim sudstvom sve je moguce

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #72 u: 16.04.2015., 21:58:00 »
kad pride do zadnje fazi, zovi mane, za mići šoldi rušin z konbinirkun kuće, garaži balkoni... :a045