Autor Tema: Dal je moja kuca legalna?  (Posjeta: 31277 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline z355ko

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.118
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #45 u: 31.03.2015., 14:21:07 »
neš ti tajne
pa pedesetak zemalja svijeta je na isti način uništeno, treba li nekome uvid u tu knjigu?
prati samo sada slučaj Ukrajine, obrazac je uvijek isti
bolje biti vjetar nego list

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #46 u: 31.03.2015., 16:06:53 »
Z355ko, jako me zanima tvoja teorija o padu germanwingsovog airbusa ;)

Offline rijeka53

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.060
    • rijeka-apartmani
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #47 u: 31.03.2015., 16:42:06 »
... moran zet G.O. da se ovo gore procitan  :a015

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.510
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #48 u: 31.03.2015., 22:54:32 »
Odustajem. :kap :greensmile

Slažem se sa time da je Republika Hrvatska tvrtka, što kaže Mušica, čija je djelatnost javna uprava, ali kad mi netko kaže da ne mora poštivat zakon, jer on nije zaposlenik te tvrtke..  i da može prelazit cestu gdje on hoće jer on ima ustavom zajamčenu slobodu kretanja.. e tu mi se rolete spuštaju. :fluch :pet


samo čekam da se rasprava dotakne i chemtrailsa  :popcorn

To čekam. :yes Aj da vidim koji će prvi sa chemtrailsima, teorije zavjere, "truju nas".... :pet

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.196
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #49 u: 01.04.2015., 06:40:17 »
Gušteri? Anyone?  :popcorn :greensmile
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #50 u: 01.04.2015., 07:47:16 »
Kigore, crni Kigore...kakve to teme stavljaš na forum   :lol1

Offline z355ko

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.118
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #51 u: 01.04.2015., 08:41:00 »
samo kratak odgovor LLeonu
mi ne moramo poštovati zakon, već ga samo ne smijemo kršiti, dakle u svijetu osim slova zakona postoji i još jedan detalj u sudskoj praksi, a to je zakon zdravog razuma(common law)(btw ovo što spominješ u stvari nisu zakoni već statuti tvrtke i imaju jednaku vrijednost kao i statut tvrtke coca cola, )
zaposlenici tvrtke poput MUPa ili Suci MORAJU raditi po zakonu
Članak 5. Ustava
U Republici Hrvatskoj zakoni moraju biti u suglasnosti s Ustavom, a ostali propisi i s Ustavom i sa zakonom.
Svatko je dužan držati se Ustava i prava i poštivati pravni poredak Republike Hrvatske.  ( treba razlikovati prava i zakone, dakle ustav je iznad zakona)

Članak 14. USTAVA
Svatko u Republici Hrvatskoj ima prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rođenju, naobrazbi, društvenom položaju ili drugim osobinama.
Svi su pred zakonom jednaki.

ovo gore su citati, i to se ne može suspendirati statutom neke tvrtkice poput Mc Donaldsa , Konzuma ili MINISTARSTVA PRAVOSUĐA  pa čak i zaposlenici tvrtke REPUBLIKA HRVATSKA moraju poštovati ustav države Republika Hrvatska.(državni ustav čl 1) najprije su prava , a tek onda zakoni.
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.498
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #52 u: 01.04.2015., 10:35:36 »
dakle ustav je iznad zakona)

Stekao sam dojam da je Ustav više općenit "pojam" (tj zakon) a da se konkretna primjena "razrađuje" kroz (obične) zakone ....  :help2

Offline z355ko

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.118
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #53 u: 02.04.2015., 11:47:33 »
dugujem odgovor Asterix i Lleonu u vezi kemijskih tragova
dosta sam čitao o tome, no jednostavno nemam neku svoju tvrdnju za to. Neki kažu da nas truju, neki da je to zbog klime, neki da se na taj način kompenzira manjak ugljičnog dioksida u atmosferi, no nijedna teorija dosad mi nije ponudila neko dobro objašnjenje, a da postoje , postoje i sam sam napravio nekoliko fotki istih iznad Istre
što se tiče palog aviona sve što mogu reći je da mi je žao tih ljudi koji su poginuli, ali to me je sve podsjetilo na jednu dobru staru sf trilogiju pod nazivom Kapija od Frederika Pola pa ako neko voli sf neka svakako pročita, tamo se dosta toga opisuje što mi sada živimo , kao nekakvo proročanstvo.
bolje biti vjetar nego list

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.591
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #54 u: 02.04.2015., 12:14:16 »
Ova legalna legalno/nelegalna Kigorkuća me uopće ne interesira, ali čitajući sve ovo, čini mi se da z355ko daje više argumenata. Možda zato što je u manjini ...

Offline z355ko

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.118
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #55 u: 02.04.2015., 12:44:20 »
m, da
zaboravio sam u svemu tome reći da je jako važno poštovati ljude, čak ako su oni u ulozi sluga raznoraznih entiteta, jer zapravo svi oni misle da samo rade svoj posao.
e da
našao sam i članak o čovjeku koji je sam napravio svoje tablice tj sam sebi registrirao auto, evo linka:http://zvono-istine.org/kako-postici-da-nas-sluge-sustava-puste-na-miru/
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.498
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #56 u: 02.04.2015., 13:23:47 »
našao sam i članak o čovjeku koji je sam napravio svoje tablice tj sam sebi registrirao auto, evo linka:http://zvono-istine.org/kako-postici-da-nas-sluge-sustava-puste-na-miru/

Prije par godina se moj imenjak nije gnjavio izradom svojih tablica ... sa neregistriranim autom, s oduzetom vozačkom je na pješakom prijelazu zgazio djevojčicu ... Izuzeci potvrđuju pravila, na svakog zbilja poštenog i odgovornog "samoregistratora" dolaze vjerojatno stotine kojima bi to bila dobra izlika da uštede na održavanju auta.

BTW kakva je ono fora s traženjem osobne od policajca? Zar se policajca ne bi trebao tražiti broj značke?  :help2


Offline z355ko

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.118
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #57 u: 02.04.2015., 14:44:50 »
fora je u tome da nema zakona koji propisuje da te policajac smije kontrolirati, odnosno smije samo ukoliko postoji osnovana sumnja u krivično djelo.
dakle iz čista mira on to ne smije raditi, nema osnova za to, već to oni rade prema nekakvom društvenom ugovoru koji niko nikad nije vidio. što znači da se svatko tko pokaže osobnu iskaznicu dobrovoljno indentificira sa svojom osobom i pristaje na robovski odnos, odnosno dokazuje da je zaposlenik tvrtke i da ga oni imaju pravo kontrolirati. Okrene li se proces i postaviš li se u ulogu vlasnika državljanstva stvar se mijenja, tada je policajac tvoj zaposlenik. odnosno ti njemu daješ prijedlog za ugovorni odnos. Pa priča ide ovako( uz najveću moguću ljubeznost i poštovanje jer treba znati da su to ljudi koji rade vrlo opasan i odgovoran posao u državnoj zaštitarskoj tvrtci i obično su naoružani i osposobljeni za borbu) kad policajac bez razloga zatraži osobnu treba pitati _
tko ste vi?
odgovor je uobičajeno POLICIJA
poštovanje gospodine policija, što želite od mene?
molim vašu osobnu iskaznicu
je li to vaše naređenje?
da
tada vas molim da se predstaviti sa svojom službenom iskaznicom
i tad počinje poslovna transakcija i pogađanje
obično se spomene članak 3. stavak 2 . pravilnika o načinu postupanja policijskih službenika, članak 14 policijskog kodeksa
dakle sve si vidio tamo u članku na zvonu(:http://zvono-istine.org/kako-postici-da-nas-sluge-sustava-puste-na-miru/)
no cilj je saznati što više podataka o onome tko te gnjavi, po mogućnosti najbolje je saznati oib
neki rade tako da uruče odmah  policiji opće uvjete poslovanja sa cjenikom prema kojem se napravi račun i pošalje na adresu policajca s rokom plaćanja 8 dana
ali već sama prijetnja da će ga se tužiti zbog nepropisnog zaustavljanja ili da će mu se to naplatiti brzo ih otjera
jasno to ne vrijedi ukoliko postoje elementi štete ili neke kaznene odgovornosti čak i kod same sumnje na to, no to ti je dužan prema ustavu ,sam policajac reći čim ti pristupi
ako kaže da je redovna kontrola , imaš ga, možeš mu naplatiti gledanje tvoje osobne iskaznice :p015(mislim da je nekakva uobičajena tarifa 100kn za gledanje, 2000 kn za uhićenje itd)
bolje biti vjetar nego list

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #58 u: 02.04.2015., 15:13:32 »


zač san šal ovo čitat? zač??

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.498
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #59 u: 02.04.2015., 23:02:01 »
što znači da se svatko tko pokaže osobnu iskaznicu dobrovoljno indentificira sa svojom osobom

Ostatak teksta mi ima smisla, i možda ako koji put budem imao vremena isprobam postupak  :palacgore ali ovaj dio gore  :help2, osoba je u hrvatskom jeziku neutralni izraz za ljudsko biće,  a ne drugo ime za roba ... izgleda da u srpskom jeziku može označavati (vojnog) zaposlenika:

ȍsoba

ȍsoba ž


1.   svaki čovjek pojedinačno
2.   fil. biće koje se izriče samo od sebe u činu u kojem shvaća, želi i ljubi
3.   v. lice (2)



líce

líce sr


1.   a. prednja strana glave čovjeka od čela do brade [bucmasto lice; lijepo lice] b. prošireno, lice kao izraz raspoloženja [vedro lice; kiselo lice; pokazati lijepo lice (komu) biti ljubezan, susretljiv prema komu] c. pren. karakter, narav [pokazati svoje pravo lice; čovjek s više lica]
2.   meton. sama osoba [poznato lice; sama nova lica]
3.   pren. poseban i prepoznatljiv aspekt čega [dva lica pravde; neprihvatljivo lice kapitalizma]
4.   prednja strana čega [lice zgrade pročelje, fasada; lice tkanine, opr. naličje]
5.   uloga u dramskom djelu
6.   srp. osoba, v. [vojno lice, pov. u SFRJ, profesionalni vojnik; osoba zaposlena u vojsci, vojna osoba (oficir, podoficir ili vojni službenik)]
7.   gramatička kategorija koja označuje osobu koja govori, kojoj se govori i o kojoj se govori (u jednini i množini)
8.   lice osobe nalik na neku životinju [mišje lice]


∆ govorno (prvo) lice gram. lice koje govori o sebi (jedem, jedemo);
konjsko lice 1. duguljasto lice jačih vilica, izduženo četvrtasto lice 2. v. horseface;
lisičje lice antipatično lice prepredene osobe;
negovorno (treće) lice gram. lice koje ne govori o sebi niti mu je govor upućen (jede, jedu);
ptičje lice sitno lice, lice sitnih oštrih crta i obično šiljata nosa;
sugovorno (drugo) lice gram. lice kojem je govor upućen (jedeš, jedete)


⃟ čovjek (osoba, žena) bez lica onaj čija fizionomija ništa ne govori, onaj koji ima prazno lice, nemarkantna osoba, onaj koji je zbrčkan u licu;
licem u lice, usp. oči u oči, v. ȍko1 ⃟;
na licu mjesta služb. admin. na mjestu događaja;
reći u lice reći otvoreno, bez oklijevanja;
s dva lica imati lice i naličje izrađeno tako da se jednako mogu nositi izvana