Autor Tema: Dal je moja kuca legalna?  (Posjeta: 31275 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline grašćina

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Lip 2013
  • Postova: 535
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #30 u: 31.03.2015., 10:09:23 »
 :nocomment

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #31 u: 31.03.2015., 10:12:06 »
Meni je jasan temelj i smjer ovog što pišeš ali jbg ima puno nelogičnosti . Previše je za pisat. Bolje je to uz kafe

ali par pitanja ipak... zašto ako je nešto pisano velikm slovima automatski smatraš da je to tvrtka, koji je to moj (naš) kodni broj, od čega su to dionice i koju vrijednost i gdje možeš provjeriti.

Republika Hrvatska jest tvrtka čija je djelatnost javna uprava i ona podiže kredite (odnosno u njeno ime osobe koje su u trenutnom sistemu ovlaštene za to) i nije nikakva deluzija da se ona može zadužiti. Zadužuje se i moja tvrtka koja je u rangu nežive stvari tj. lustera ali je zadužuje živi čovjek ili osoba ne pitajući svoje zaposlenike kao što RH ne pita svoje državljanje jer je sistem takav da ih ne treba pitati. Ne opravdam sistem ali on je takav i tu je za sada jedini poznati.

Pisanjem na ovakav mističan i maglovit način neće pridonjeti da se državljanje ili vlasnike državljanstva "prosvijetli" da pridonesu stvaranju drugačijeg sistema od trenutnog koji je u cijelom svijetu  baziran na državama koje odlučuji u njegovo ime i kontroliraju svakog pojedinac tj. osobu već naprotiv stvorit će kontra-efekat kod svakog samomislećeg i, logičnog i inteligentnog pojedinca.

Ne smatram da sam kao državljanin rob države jer mogu ne raditi ništa,( nitko me ni na jedan način barem u ovoj državi ne može prisiliti da radim, pogotovo robovski tj. bez naknade) Možda sam rob ali u prenesenom smislu jer moram biti dio sistema dakle moram imati osobnu iskaznicu i adresu

Di smo otišli od Kigorove (i)legalne kuće :o090
« Zadnja izmjena: 31.03.2015., 10:14:40 od mušica »

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.498
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #32 u: 31.03.2015., 10:15:47 »
dakle osoba se "rađa " oko 7 dana nakon čovjeka(dakle nije sinonim), upisom u registar,osoba ima ime i prezime

Specijalni slučaj sinonima je istoznačnica, dakle riječi koje imaju potpuno isto značenje i mogu biti zamijenjenje u svakom kontekstu, npr tuga - žalost, većinom su sinonimi bliskoznačnice tj mogu biti zamijenjenje samo u nekim kontekstima, npr žena - supruga. Kada pogledamo u rječnik hrvatskog jezika, mislim da možemo zaključiti da  sučovjek i osoba bliskoznačnice, dakle djelomični sinonimi.

ȍsoba

1.   svaki čovjek pojedinačno
2.   fil. biće koje se izriče samo od sebe u činu u kojem shvaća, želi i ljubi
3.   v. lice (2)

Čini mi se da ti miješaš pravnu i "normalnu" definiciju. Npr. po pravnoj definiciji ja sam "suprug djetetove majke" svom djetetu  :lol1

živi čovjek se rađa iz biološkog tijela svoje majke i umire kad ispusti dušu. Čovjek ima ime i obiteljsko ime.
državljanstvo
državljanstvo se dobiva rođenjem, dakle rođenjem postajemo vlasnici državljanstva(a ne državljani, državljan = vlasništvo države, rob) čovjek je vlasnik državljanstva hrvatske države, a osoba je državljan REPUBLIKE HRVATSKE

Da li mi se samo čini ili ovdje vidim dvostruka mjerila?
Kao prvo dobivanje državljanstva rođenjem je samo jedan od (makar najčešći) načina stjecanja istog, a kao drugo u čemu je razlika da se kaže da čovjek rođenjem dobiva obiteljsko ime (kao i npr usvajanjem) ?

Meni se čini da je osoba rodno neutralan pojam koji označava i muškarce i žene i djecu i da se zato koristi u javnim poslovima. Npr u svim liftovima piše "Nosivost X osoba" (zanimljivo da svi računaju da jedna osoba ima 75kg) , puno lakše nego da se napiše da ima nosivost "X žena/muškaraca/rodno neutralnih/harmafrodita/djece...) .

nekretnina se ne može prodati, pa samim time ni kupiti, ali papir na kojem pišu podaci o toj nekretnini da

Nije govno nego se pas posra  :happydancing :lol1 :lol3 I Za sve praktične primjene sasvim isto.

BTW zanimljivo da anglosaksonci to koriste i dan danas, ne znam kako bi preveo "deed" - A deed (anciently an evidence) is any legal instrument in writing which passes, affirms or confirms an interest, right, or property and that is signed, attested, delivered, and in some jurisdictions sealed. It is commonly associated with transferring title to property.

(U pjesmi Santa baby   :palacgore, u tekstu se spominju želje za Djeda Mraza i jedna  je "deed on platinum mine", tj potvrda o vlasništvu nad rudnikom platine)

BTW to me dugo vremena intrigira kod robovlasništva, tj kako su kontrolirali tko je rob a tko robovlasnik? Jasno mi je npr u USA, da rob (crnac) nije mogao sam sebe proglasiti za robovlasnikom nad bijelcem, ali npr u doba starog Rima ...  Da li je postojao neki registar u kojem je bilo zapisano tko je rob a tko slobodan čovjek?  :hmm


REPUBLIKA HRVATSKA  je neživi entitet, ideja, napis na papiru, tvrtka i kao takva ne posjeduje niti mozak, niti ruke , niti oči , ništa, te je čista DELUZIJA da "ona" može nešto propisati, reći, napraviti(npr. zadužiti se), to je zapravo kao reći da ti je luster uzeo kredit, dakle čista deluzija i ljudi koji vjeruju da luster može podići kredit trebaju liječenje


Potpisujem 100%  :palacgore  :bravo3

Iz "Vražjeg rječnika" američkog novinara i književnika Ambrosea Biercea definicija korporacije se IMHO može primjeniti i na državu

Corporation
n. An ingenious device for obtaining individual profit without individual responsibility.

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #33 u: 31.03.2015., 10:19:19 »
samo čekam da se rasprava dotakne i chemtrailsa  :popcorn


Offline grašćina

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Lip 2013
  • Postova: 535
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #34 u: 31.03.2015., 11:05:11 »
samo čekam da se rasprava dotakne i chemtrailsa  :popcorn


A kad smo se već na nebu i chemtrailesima, ne bi bilo loše da se dotaknemo i crkvenog tumačenja "osobe" i čovjeka.Eto kamo se po ovoj temi krenulo i skrenulo :o090

Offline z355ko

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.118
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #35 u: 31.03.2015., 11:59:14 »
Grašćina, samo napred, baš me zanima što ćeš reći , no svakako počni od Pape Bonifacia VIII i 1302. godine kad je sve zapravo i počelo djelom Unam Sanctam
bolje biti vjetar nego list

Offline sijori

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 503
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #36 u: 31.03.2015., 12:12:44 »
 :bravo3 z355ko

ima nas još koji grebemo ispod površine  :grouphug2

"istina će nas osloboditi"    :wavey

Offline z355ko

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.118
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #37 u: 31.03.2015., 12:17:56 »
za mušicu:
Nisam baš savršen, pa tako i ne mogu u nekoliko rečenica objasniti količinu iluzije koja nas okružuje,
Ukoliko neko želi saznati puno puno više neka krene proučavati edukativnu platformu: http://zvono-istine.org/
I naravno brojne linkove za stranice  u svijetu vezano za ovu tematiku.
Verzalom se pišu imena tvrtki, zašto se neživi entiteti pišu verzalom postoji objašnjenje, no sad neću stići naći gdje, mislim da su to u jednom dijelu zvona objasnili. Kodni broj se nalazi na originalnom rodnom listu i taj se broj može provjeriti na burzi(nisam išao provjeravati je li tako, ako se kome da neka ode i provjeri) pročitao sam na jednoj stranici (mislim da je riječ o OPPT Italia) da jedna osoba u Italiji vrijedi oko 2000000 € i na temelju broja registriranih osoba , državljana se zna do koje se mjere može neku takvu tvrtku zadužiti(da , da  i Italija je tvartka), to je zapravo vrijednost koju može ta osoba- tvrtka proizvesti(koristeći svog zaposlenika čovjeka) u toku svog života
Dakle deluzija je da se ona može zadužiti, ali posve je logično da se nju može zadužiti, pa tako i ti svoju firmu zadužuješ, ali se ona sama ne može. Primjeri su brojnih deluzija u našem svijetu. Pa tako sud izdaje rješenja i donosi presude( a stvarno to čini sudeći sudac). Policija te tuži. Policija te čuva(fol). Općina se brine itd itd. U principu je to stoga jer se izbjegava odgovornost, a kako je sve komercijalizirano i sve se svodi na plaćanje, postoji opasnost da se naplati tom sucu šteta za krivo donesenu presudu(ili policajcu)
Kad bi neki sudac donio presudu i tako napisao tad bi mogući odgovor mogao biti
Poštovani gospodine Bilić , donjeli ste presudu u predmetu br.xxxyyyblatruć bez moje dozvole, mene koji jesam živ čovjek i time mi nanjeli štetu u iznosu od blatrućblatruć. Tražim od Vas da mi odmah , a najkasnije u roku od 8 dana dostavite dokaze da ste imali pravo pokrenuti uopće postupak protiv mene i to pravovaljani ugovor potpisan mojom rukom i ovjeren mojim pečatom kojim se Vama zaposleniku tvrtke OPĆINSKI SUD U Rijeci dopušta suđenje u postupcima koji se tiču mene i moje imovine ili moje mjerljive energije itd itd
Ukoliko mi ne dostavite tražene dokumente smatrat ću da ste presudu donijeli nezakonito  i zlonamjerno , te tako namjeravali prevarom steći……..blatruć,  biti ću prisiljen istu štetu naplatiti Vama, u skladu sa mojim uvjetima poslovanja sa osobama i entitetima, a koja će iznosti ttrostruki iznos od štete koju ste mi uzrokovali takozvanom presudom u takozvanom postupku, računato u uncama zlata kao međunarodno priznatoj valuti.
Što se tiče robovlasništva to je dovoljno reći da je najpouzdaniji rob onaj koji uopće toga nije svjestan
A ukoliko namjeravaš ne raditi ništa , tada bi bilo dobro upoznati se sa praksom koju koriste breterijanci ili kakosetovećzove. :treeswing
(http://sinner.bloger.index.hr/post/bretarijanci/358977.aspx)
bolje biti vjetar nego list

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #38 u: 31.03.2015., 12:21:15 »
Što mi sad ovdje otkrivamo toplu vodu.
Definirali smo da država nije živo biće i ona ne može odlučiti ništa, niti propisati.
Ajme što smo pametni..pa naravno da ne propisuje firma RH nego oni koji su na vlasti i koji su na vlast došli ovim ili onim putem.
Pa naravno da je jedna od funkcija države kao instrumenta vlasti određenog kruga vlastodržaca da drže ovce u toru.

Ista stvar su i korporacije..pa zar netko puši spike o viziji, misiji, održivom razvoju, otvaranje radnih mjesta. Otvaranje radnih mjesta da ali ne iz altruizma nego da se kupuje i troši i vraćaju pare natrag tim istim korporacijama i državama-firmama.

Mene zanima alternativa tome...imali je u praksi a ne u filozofskim idejama

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.498
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #39 u: 31.03.2015., 12:41:59 »
Kodni broj se nalazi na originalnom rodnom listu

Tek ovo je deluzija prve klase  :lol1 :lol2 :rollin2

 Što bi uopće bio originalni rodni list i tko ga izdaje i čisto elementarno pitanje iz baze podataka, tko dodijeljuje brojeve da ne dođe do prekrivanja, tj kako se osigurava jedinstvenost primarnog ključa?

 :popcorn

Poštovani gospodine Bilić , donjeli ste presudu u predmetu br.xxxyyyblatruć bez moje dozvole,

Zar bi npr  trebali tražiti dozvolu od lopova da mu smijemo suditi?  :lol1 :lol2 :lol3

Ljudi imaju sporove, vrlo brzo se ustanovilo da je najbolje da to rješava neka neutralna osoba (da se strane u sporu mogu dogovoriti ne bi ni bili u sporu). S vremenom se funkcija suca profesionalizirala pa je od  seoske starješine ili nekog lokalnog "mudraca" kojemu su svi vjerovali preko vlastelina/kraljeva i sl  rješavanje sporova prešlo u ruke sudaca. Nema tu nikakvih elemenata zavjere (naravno da su neki kroz povijest zloupotrebljavali  sustav) ali što je alternativa ? Priznajem samo sud svoje partije?

Offline z355ko

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.118
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #40 u: 31.03.2015., 12:42:08 »
Da Elvis, riječ je o pravnom jeziku, koji je samo sličan književnom, no značenja su mu skrivena , mistična i dopusti mi reći okultna(nije li sudac obavezan biti u sudnici u crnoj odori).
Državljanstvo se automatski dobiva rođenjem, a državljanom se može i poslije postati
Što se tiče obiteljskog imena ono se svakako može i dobiti primanjem u obitelj
Važno je razlikovati da osoba ima ime i prezime, a čovjek ime i obiteljsko ime ta da se na sudu moraju iznositi činjenice. Ako se predstaviš imenom i prezimenom tada se predstavljaš kao osoba(dakle lažno) i vlasništvo si države, ukoliko kažeš da si čovjek imena Elvis i obiteljskog imena ___________, tada si u poziciji vlasnika državaljnstva ,dioničara države, a sudac je tvoj zaposlenik i neka dobro promisli kako se vlasniku obraća.
Što se tiče ovog načina robovlasništva bili bi dobro proučiti stare papinske bule odnosno najbolje da pročitaš: http://zvono-istine.org/svi-putevi-vode-u-rim/
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.118
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #41 u: 31.03.2015., 12:55:07 »

,
[/quote]

Zar bi npr  trebali tražiti dozvolu od lopova da mu smijemo suditi?  :lol1 :lol2 :lol3

Ljudi imaju sporove, vrlo brzo se ustanovilo da je najbolje da to rješava neka neutralna osoba (da se strane u sporu mogu dogovoriti ne bi ni bili u sporu). S vremenom se funkcija suca profesionalizirala pa je od  seoske starješine ili nekog lokalnog "mudraca" kojemu su svi vjerovali preko vlastelina/kraljeva i sl  rješavanje sporova prešlo u ruke sudaca. Nema tu nikakvih elemenata zavjere (naravno da su neki kroz povijest zloupotrebljavali  sustav) ali što je alternativa ? Priznajem samo sud svoje partije?
[/quote]

Kada postoje dokazi o šteti dozvolu nije potrebno tražiti, no tada spor ne pokreće sudac već tužitelj, odnosno čovjek kojem je šteta nanesena i ako si nanio štetu nekom čovjeku pravedno je tu štetu i nadoknaditi i niko te ne može spasiti od toga.

problem je u postupcima bez štete, tada svakako treba dokazati nadležnost, jer nema oštećenog čovjeka, nema štete, a opet sudac pokreće postupak.
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.498
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #42 u: 31.03.2015., 13:11:20 »
Važno je razlikovati da osoba ima ime i prezime, a čovjek ime i obiteljsko ime

BTW da li si svjestan da ljudi nisu imali obiteljsko ime do unazad nekoliko stotina godina?  :knjizevnost

Tek jozefinskim patentom u 18st. obvezujuće je upisivanje prezimena, pa se tada formira i većina današnjih prezimena. Na pravoslavnom istoku prezimena nastaju tek krajem 19. stoljeća.
Najčešće prezime u Hrvatskoj je Horvat, što znači Hrvat. Toliko o jedinstvenosti obiteljskih prezimena  :greensmile

Što se tiče ovog načina robovlasništva bili bi dobro proučiti stare papinske bule odnosno najbolje da pročitaš: http://zvono-istine.org/svi-putevi-vode-u-rim/

Zašto bi trebao proučavati nešto egzoterično kada točno znamo kada je službeno ukinuto robovlasništvo (i kmetstvo). Isto će se vratiti kada netko bude imao snage i načina da ga uvede a ne zbog nekakve papinske bule. Ili drugim rječima kada odgovor na pitanje čike Čelika bude višenamenkasti -"A koliko taj Papa ima divizija"  :greensmile

Kada postoje dokazi o šteti dozvolu nije potrebno tražiti, no tada spor ne pokreće sudac već tužitelj, odnosno čovjek kojem je šteta nanesena i ako si nanio štetu nekom čovjeku pravedno je tu štetu i nadoknaditi i niko te ne može spasiti od toga.

"Poštovani gospodine Bilić , donjeli ste presudu u predmetu br.xxxyyyblatruć bez moje dozvole, mene koji jesam živ čovjek i time mi nanjeli štetu u iznosu od blatrućblatruć. Tražim od Vas da mi odmah , a najkasnije u roku od 8 dana dostavite dokaze da ste imali pravo pokrenuti uopće postupak protiv mene i to pravovaljani ugovor potpisan mojom rukom i ovjeren mojim pečatom kojim se Vama zaposleniku tvrtke OPĆINSKI SUD U Rijeci dopušta suđenje u postupcima koji se tiču mene i moje imovine ili moje mjerljive energije itd itd"

Zašto ovaj odgovor gore ne bi vrijedio i u slučaju stvarne štete. Tko je sudcu "Biliću" dozvolio da meni sudi zato što sam npr tebi ukrao auto. Neka predoči "pravovaljani ugovor potpisan mojom rukom i ovjeren mojim pečatom kojim se Vama zaposleniku tvrtke OPĆINSKI SUD U Rijeci dopušta suđenje u postupcima koji se tiču mene i moje imovine"


problem je u postupcima bez štete, tada svakako treba dokazati nadležnost, jer nema oštećenog čovjeka, nema štete, a opet sudac pokreće postupak.

Preventiva? Npr. Pokazalo se kroz povijest da kada ljudi pretrčavaju cestu gdje god žele da ima puno više nesreće nego kada se prelaženje ceste regulira semaforima i pješačkim prijelazima. Isto se pokazalo kod upotrebe kaciga, sigurnosnih pojaseva, ... Također bude puno manje nesreća ako se auti redovito kontroliraju (tehnički pregledi). 
Bez kazni za "postupak bez štete" (neće svaki neispravan "auto" izazvati nesreću, niti će svako pretrčavanje ceste završiti loše), tko bi se ikada pridržavao tih sigurnosnih procedura?

Uostalom zašto se npr ispred škole ne bi moglo voziti 100km/h ili više ako je ravan komad ceste, tko ima pravovaljani ugovor potpisan mojom rukom i ovjeren mojim pečatom kojim se zaposleniku tvrtke OPĆINSKI SUD U Rijeci dopušta suđenje u postupcima koji se tiču mene i naplaćivanja kazne za prebrzu vožnju jer time se krši i moje ustavno pravo na slobodu kretanja!

 :lol1 :lol3 :rollin2

Ne kažem da su svi zakoni ni dobri ni doneseni u najboljoj namjeri, ali u globalu stvar funkcionira i mogu pustiti dijete u školu relativno siguran.  Zaboravio sam točnu brojku, ali vrtila se oko stotinjak poginule djece u jednoj godini  :eek  :palacdole u Nizozemskoj 70-tih u prometu. Reagirali su, promijenili zakone, pooštrili kriterije, tj smanjili dopuštene brzine, vjerojatno podigli i kazne, pojačali kontrolu i smanjili broj poginule djece na ili gotovo nulu (uvijek će netko poginuti, zakon velikih brojeva).
Iako nisu od vozača/stanovnika Nizozemske tražili prije toga "pravovaljani ugovor potpisan mojom rukom i ovjeren mojim pečatom kojim se Vama zaposleniku tvrtke OPĆINSKI SUD U Haagu/Amsterdamu/... dopušta suđenje u postupcima koji se tiču mene"


Offline z355ko

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.118
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #43 u: 31.03.2015., 13:53:00 »
Elvis
napomenuo sam da nekima ovaj sistem treba, nekima ne
svakako bi bilo jako loše nekome nametati nešto što ne želi
ukoliko ti smatraš da je za tebe ovaj sistem dobar, ja to prihvaćam, no napominjem ti da noćnu moru ne možeš promjeniti, čak i da je djelomično promijeniš , to bi i dalje bila noćna mora. Dakle treba se probuditi.  :297
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.498
Odg: Dal je moja kuca legalna?
« Odgovori #44 u: 31.03.2015., 14:14:10 »
Postoji knjiga, dvije hiljade stranica debela, u kojoj je zapisan tajni plan za porobljavanje Hrvatske. Njen sadržaj zna samo nekoliko ljudi na svijetu, njeni autori su nepoznati: svaki Pisac radio je na svom poglavlju, ne znajući što je u ostalima i tko ih piše. Vidjeti Knjigu ne može svatko, pročitati je ne smije nitko: svega par Hrvata imalo je priliku ući u Tajnu sobu u kojoj se čuva, i držati je u rukama.

Čak i njima, međutim, nije bilo dopušteno da je pročitaju. Nakon što im je odobren uvid, nakon što su pročitali petnaest stranica upozorenja, potpisali ugovor o tajnosti i obavezali se da nikome nikada i ni pod kojim okolnostima neće odati njen sadržaj, te pred pripadnicima osiguranja odložili mobitele, kamere i sve elektronske naprave, ušavši na kraju konačno u Tajnu sobu za prelistavanje Knjige imali su, naime, samo i točno dva sata. I to pod budnim okom službenika osiguranja, koji je pomno pratio svaki njihov pokret.

Gospodari su smislili zaista pakleni izazov. Imate, dakle, pred sobom Knjigu s detaljno zapisanim tajnim planom za Hrvatsku, dvije hiljade stranica i samo dva sata: što ćete čitati, odakle početi? Hoćete li letimično prelistati sve, i tako ne shvatiti ništa, ili ćete se pomno posvetiti samo jednom poglavlju, ne znajući što je u ostalima? I tako, jasno, ne shvatiti ništa? Što je, jasno, i bio Njihov cilj.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/279393/Default.aspx