Autor Tema: 16.03.2014. - Kružna tura Hartera, Žakalj, Katarina, Do It, Kalvarija, Hartera  (Posjeta: 2950 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Sastanak je bio oko 9 i pol u dnu Hartere - akademska četvrt naravno da se istolerirala. Pala je vođena tura novom šetnicom u sadašnjem stanju, uz odgovore kako se dalje planira. Uslijedio je prelazak korita Rječine, neki su malo ubrali medvjeđeg luka usput, palo je i malo bauljanje uz stare zgrade mlinova, pa najteži dio nakon strmine šetnice kod Hartere - penjanje strminom prema stražarnici i osmatračnici iznad kanjona Rječine, mali odmor za okrjepu i klopu tko je ponio, pa bauljanje Katarinom i prilično uspješno branje šparoga za dvoje iz teama, pa uz Limes u divljini, silazak u Oktavijana Valića (dio ekipe uz njurganje vlasnice vrta u kojem su izronili, a dio ekipe lijepo novim putem gdje nitko ne njurga, nema pasa, a bogumi ni ograda!  :palacgore), okrjepa u Do Itu uz pizze i pivca, pa pjege Kalvarijom i Klancem do Vodovodne, obilazak Vodovodne, prelazak na sušačku stranu, i šlag na tortu - tročlani ostatak ekipe još je sat istraživao napuštene hale Hartere.  Doma se stiglo oko 16 h.
Ocjena za turu - čista petica.

Slijede fotke i video od fotki s obilaska.

Ovo su Kigorove impresije složene u video:




O novoj šetnici pogledajte u našoj posebnoj temi na linku http://croinfo.net/forum051novi/index.php?topic=164.msg2116#msg2116  , ja tu nisam odapeo niti jednu fotku ...   :wavey

Također ni područje mlinova, tamo sam maltene svaki tjedan jednom...  i to smo obilazili već - link http://croinfo.net/forum051novi/index.php?topic=1892.msg26095#msg26095

Ovom smo strminom prošli većina nas prvi put u životu (osim Sabine i Bonda, kojem dodjeljujemo orden za hrabrost!)   :bravo4

A put uspona je manje-više bio ovaj:



A kako je izgledao uspon? Sabina je odjurila uzbrdo s Bondom prva, i čekala nas na dijelu sa stijenama gdje je Bonda trebalo malčice i dignuti, i usput maznula sendvič gledajući nas ostale kako se mučimo duboko dolje  :greensmile

Mi ostali, osim Ohane, koja je berući medvjeđi luk izabrala lakši serpentinasti put za gore i sasala nas u kuli gore, smo se strateški rasporedili i kavalirski pustili Riječanku naprvo, što se pokazalo kao odlična odluka, jer nije prošlo niti desetak metara uspona - već se htjela vratiti! No kako je vraćanje bilo opasnije od penjanja dalje, ipak smo je nas trojica iz pozadine nagovorili da nastavi ...   :bravo5 :yes :wavey

Ovo je trenutak kada kune i maši i oće da se vrati!






Nismo joj dali!  :djavo   Dalje nije toliko zahtjevna klisura sve do nekih pedesetak metara od talijanske stražarnice - tvrđavice nad Rječinom, gdje je palo i malo alpinizma 



Pogledi sa pola puta su prekrasni!

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Sada kako tko razvije film nek ubacuje fotke ...    :wavey

Evo par borilačkih ... bunkeri i osmatračnice utvrde Katarina A













Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Eto i malo herojskih osvajanja po Harteri - sam kraj ture ...







« Zadnja izmjena: 17.03.2014., 21:13:41 od zokxy »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Eto i malo herojskih osvajanja po Harteri - sam kraj ture ...





Gle forumskih šećerčića ... ja sam to prehodao i fotografirao stojećki sa obruča!  :bravo5

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.351
Gle forumskih šećerčića ...
  :e025
ja sam to prehodao i fotografirao stojećki sa obruča!  :bravo5
A nisi s motorom?  :djavo

Nego da nadopunim s par fotki Zokxya; Žakalj mi je divan i predivan i uvijek mu se rado vraćam  :kiss2





Dok sam slikala sve već slikano i Bonda ...



... Vrag je znao da me iza leđa čeka Vrag! (put za dalje)  :eek  :-X



Odustala sam čim sam vidjela.  :help2
Obzirom na to da ipak nisam odustala, sve moje gunđanje čuli su Kigor i Mušica, možda i Zokxy.  :facepalm
Ali dobro, trajalo je vrlo kratko za razliku od izleta na Sveti Križ zbog koje sam zaradila i muskulfiber. Pogled odozgo je platio sve. Svaka čast za ideju, potrefilo nas je i vrijeme a i dobro raspoloženje je bilo na nivou.  :palacgore
Veselim se druženju u Zalukima, mislim, šetnji u Rukavcu (tamo negdje) ;D
Pozdrav svima, slike iz Hartere sutra.  :wavey
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)