Autor Tema: HELP novi sajt  (Posjeta: 4298 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rijeka53

• Udruga
  • Hero Member
  • *
  • Datum registracije: Vel 2012
    • rijeka-apartmani
HELP novi sajt
« : 25.03.2012., 12:34:51 »
 :help1

TRAZIM nekoga tko zna, umije i moze ili me uputi na istoga, a da nije skup, za:

- napraviti novu WEB STRANICU, JEDNOSTAVNU, neku od onih besplatnih CMS APLIKACIJA,
bez potrebe znanja nekog programskog jezika HTML ILI PHP-A, u svrhu da samostralno mogu
uredivati text i stavljati-mjenajti slike, dakle uredivati kao BLOG.

- KOJI je najbolji, od trenutno tri najkorištenija besplatna CMS-a na svijetu: WordPress, Joomla i (Drupal-compliciran).
Ne sa stajalista nekoga tko razvija web stranicu nego autora, ilitiga JA, koji  zeli samo unositi sadržaj.

- perporuciti kakv jeftin  HOSTING, za moje, (mislim male) potrebe,  sada sam na  SHOPCENTAR.HR
i placam godisnje  340 KN, za 50 mb, jerbo su mi rekli da ima jeftinijih

- sto se desava sa postojecom domenom  alteaapartmani.com,  mogu li ju zadrzati ?

- baza mojih potreba je vidljiva na vec postojecj web stranici, sto ne znaci da se vidici ne mogu i povecati ?

- KAKO se prijaviti na trazilice ? :greensmile

- trebam li vise prostora zakupiti, kazu bar 250 mb i zasto ?

- broj domena- navodno da treba zastiti brend i otkupiti sve ?

- bandwidth ? ? ?

- MAIL nisam ni znala da imam preko njih ili je bolje ne vezati ga ?

- da treba PAZITI koje  CMS aplikacije su ponuđene zajedno sa hostingom i koje skripte podržava server,
jer ako je stranica rađena koristeći .Net onda treba Microsoft server a ne Unix server.

- BANER, mogucnost

- da sada postoje lakši i bolji načini nadogradnje od postavljanja datoteka na server putem FTP-a! ???

- i jos svastanesto  :pojmanemam

« Zadnja izmjena: 25.03.2012., 12:36:28 rijeka53 »

Offline elvis

• Global Moderator
  • Hero Member
Odg: HELP novi sajt
« Odgovori #1 : 25.03.2012., 13:36:31 »
- sto se desava sa postojecom domenom  alteaapartmani.com,  mogu li ju zadrzati ?

- trebam li vise prostora zakupiti, kazu bar 250 mb i zasto ?

- broj domena- navodno da treba zastiti brend i otkupiti sve ?

- bandwidth ? ? ?

- MAIL nisam ni znala da imam preko njih ili je bolje ne vezati ga ?

- da treba PAZITI koje  CMS aplikacije su ponuđene zajedno sa hostingom i koje skripte podržava server,
jer ako je stranica rađena koristeći .Net onda treba Microsoft server a ne Unix server.

Naravno da možeš zadržati svoju domenu, ja sam se već tri puta selilio sa svojom domenom  :D

Koliko ti prostora treba, to bi ti trebala znati, ali mislim daje ionako jeftin, meni provajder dignuo sa 100MB na 1GB bez ikakve nadoplate.

Mislim da se ne moraš bojati da će itko htjeti tu domenu pa da bi trebala zakupljivati i ostale .domene  :D

Za bandwith, pogledaj koliko ga koristiš sada pa procijeni da li očekuješ rast i koliki.

Eh za email ... nemam pojma, držao sam godinu dana domenu (dobio je besplatno na godinu dana) elvis@prezime.net ali kada je istekla godina, pustio sam je da "ode", jer sam zaključio da iako nije skupa, niti 100kn godišnje da mi uz gmail adresu ne treba nijedna druga. BTW možeš primati email, na svoju domenu preko gmaila.

Naravno da treba paziti da li tvoj blog/site ovisi o Microsftovim tehnologijama.

Offline rijeka53

• Udruga
  • Hero Member
  • *
    • rijeka-apartmani
« Odgovori #2 : 25.03.2012., 14:17:05 »
 :palacgore

Koliko ti prostora treba, to bi ti trebala znati,

Za bandwith, pogledaj koliko ga koristiš sada pa procijeni da li očekuješ rast i koliki.

Naravno da treba paziti da li tvoj blog/site ovisi o Microsftovim tehnologijama.

- kako da znam koliko sto tezine ima ili bolje rec ima li kamo se vidi koliko mi sajt TEZI

- kamo-kako se vidi koliko se koristi bandwith

- kako da znam da li moj provajder ovisi o Microsoftovim tehnologijama, pitam ih direkt

- jeftin HOSTING  :greensmile

Offline elvis

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odgovori #3 : 25.03.2012., 17:01:54 »
- kako da znam koliko sto tezine ima ili bolje rec ima li kamo se vidi koliko mi sajt TEZI

- kamo-kako se vidi koliko se koristi bandwith

Spoji se na cPanel, vidim da ga imaš. A spojiš se tako da na kraju adrese svoh sajta dodaš :2082, dakle  http://www.alteaapartmani.com:2082 , upiši svoj username i pass i na prvoj strani bi trebao biti podatak o potrošenom mjestu na disku kao i bandwithu.

- kako da znam da li moj provajder ovisi o Microsoftovim tehnologijama, pitam ih direkt

Bitno je da li tvoj sajt ovisi o MS tehnologijama ili ne, ali koliko vidim sada si na Apache web serveru,  pa vjerojatno koristiš linux.

- jeftin HOSTING  :greensmile

Preporuku za ovo bi i ja volio čuti  :D

BTW sada sam "otkrio" da mi provjader nudi i Forum, da pokrenem i ja jedan?  :lol1

Offline rijeka53

• Udruga
  • Hero Member
  • *
    • rijeka-apartmani
« Odgovori #4 : 28.03.2012., 15:36:07 »
Bitno je da li tvoj sajt ovisi o MS tehnologijama ili ne, ali koliko vidim sada si na Apache web serveru,  pa vjerojatno koristiš linux.

NE, koristim Microsoft

Evo jedna hosting ponuda, neke stavke-boldano, neznam cemu zluze, more malo objasnjenja
i taj bandwidth cemu konkretno sluzi i kako se to on trosi  :pojmanemam

3 web stranice ili domene
 1 domena besplatno*
 2500 MB disk prostora
80 GB prometa mjesečno
FTP web prostor
 bez limita POP3 e-mail
 20 poddomena
4 MySQL baza podataka

:knjizevnost

Offline elvis

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odgovori #5 : 28.03.2012., 16:00:40 »
NE, koristim Microsoft

Koristiš MS na svom PC-iju ili na serveru? Međusobno se ne isključuju, tj možeš imati MS Win na PC-iju a linux na web serveru.

Evo jedna hosting ponuda, neke stavke-boldano, neznam cemu zluze, more malo objasnjenja
i taj bandwidth cemu konkretno sluzi i kako se to on trosi  :pojmanemam

Troši se prebacivanjem podataka, tj kada bilo tko, uključujići i tebe ode na tvoje stranice, podaci putuju sa servera a brojač to broji. 80GB je ogroman bandwith (za manji server),  mislim da je Zokijev portal trošio nešto preko 10GB mjesečno, vjerujem da je sa forumom negdje oko 20-30GB (?).

MySQL baza podataka je upravo to - baza podataka (koristi ju npr forum) , nije ju loše imati, mada sumnjam da ti trebaju 4 komada ali kad su "badava" neka ih  :D

Offline rijeka53

• Udruga
  • Hero Member
  • *
    • rijeka-apartmani
« Odgovori #6 : 28.03.2012., 21:34:21 »
Troši se prebacivanjem podataka, tj kada bilo tko, uključujići i tebe ode na tvoje stranice, podaci putuju sa servera a brojač to broji.

... a svasta se ovdeka nauci, dakle ovo je mac sa dvije ostrice, ako te vise clickaju pozicija ti raste,  :palacgore, al ti zato trose bandwidth. :palacdole
Onda cemu ugradivati mini SEO za optimizaciju i bolju pozicije na tražilicama  :pojmanemam

Offline elvis

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odgovori #7 : 28.03.2012., 22:13:10 »

Onda cemu ugradivati mini SEO za optimizaciju i bolju pozicije na tražilicama  :pojmanemam

Da bolje prodaš 1) svoj proizvod/uslugu 2) reklame   :) Bandwith je ionako relativno jeftin a imaš i provajdera koji dajeu flat rate.

Offline rijeka53

• Udruga
  • Hero Member
  • *
    • rijeka-apartmani
« Odgovori #8 : 29.03.2012., 09:50:38 »

Offline FiumeRi

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Riječke poštanske marke
« Odgovori #9 : 29.03.2012., 12:06:10 »
Imam pitanje:
Da li bi ti smetao "znakić" i link na wix.com gore desno kao na ovoj stranici: http://fiume-book.net/Rijeka/
Ako ti ne smeta onda je ovo najveftinija izrada stranica za koju znam.
Tu stranicu sam napravio za moji grupu iz engleskog jezika.
Stranica je potpuno free ako imaš taj njihov znakić. Jako lako se naprave odlične flash stranice a ne moraš se niti brinuti oko SEO i drugih optimizacija.
Treba samo platiti domenu i hosting (koji već imaš). Moja .com domena i hosting me koštaju 170 kn godišnje (70 kn domena + 100 kn najjeftiniji hosting meni sasvim dovoljan).
Poslužio sam se trikom i u moju domenu ubacio stranicu wix.com.
Ako ti smeta njihov znakić možeš naručiti profi verziju koja košta 100 USD godišnje u čemu dobivaš i domenu i hosting koji bi ovako platila 170 kuna.
Vidi malo a možeš se i logirati na wix.com pa malo istražiti.  :wavey

Offline rijeka53

• Udruga
  • Hero Member
  • *
    • rijeka-apartmani
« Odgovori #10 : 29.03.2012., 12:55:02 »
 :bravo3... krasan ti je ovaj uradak,

nis ti mene ne smeta, samo mi treba jedan malo "mirniji" template,
sad cu malo pogledati linkove pa se javin

:wavey

Offline Vedrana

• Udruga
  • Sr. Member
  • *
  • Datum registracije: Ožu 2012
« Odgovori #11 : 09.04.2012., 13:40:23 »
pogledaj i  ... http://www.321sajt.com/  :)
kmnm