Povezani Događaji

• Otvorenje izložbe Claustra – Skrivena ostavština starih Riml: 07.11.2017

Autor Tema: Claustra – Skrivena ostavština starih Rimljana  (Posjeta: 179 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline milić

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Datum registracije: Tra 2012

Pozivamo vas da nam se pridružite u utorak, 7. studenog 2017. u Pomorskom i povijesnom muzeju Hrvatskog primorja Rijeka na
Otvorenju izložbe Claustra – Skrivena ostavština starih Rimljana i projekciji filma Claustra, s početkom u 19.00 sati.
Otvorenje izložbe “Claustra – skrivena ostavština starih Rimljana“, čiji su autori Jure Kusetič i Tina Lah iz Narodnog muzeja Slovenije, omogućava da posjetitelji vide digitalne rekonstrukcije, zemljovide i različite ilustracije koje pričaju priču o skrivenoj ostavštini starih Rimljana i upoznaju posjetitelje s kulturnom baštinom izuzetne važnosti – claustrom Alpium Iuliarum, kasnoantičkim obrambenim sistemom. Nakon otvorenja izložbe, slijedi predstavljanje projekta Claustra+ od strane partnera te projekcija filma o Claustri, u produkciji Udruge Žmergo i Udruge Ukus. Izložba i film nastali su u sklopu projekta „Claustra – Kameni branici Rimskoga Carstva”, uspješno realiziranoga u sklopu Programa europske teritorijalne suradnje OP Slovenija-Hrvatska 2007. – 2013., te je projekt Claustra+ nastavak tog projekta.
Izložba će biti otvorena do 30. studenog.
« Zadnja izmjena: 04.11.2017., 16:16:03 milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Datum registracije: Vel 2012
Odg: Claustra – Skrivena ostavština starih Rimljana
« Odgovori #1 : 05.11.2017., 17:13:48 »
kulturnom baštinom izuzetne važnosti – claustrom Alpium Iuliarum, kasnoantičkim obrambenim sistemom

Mada se meni ova tema jako sviđa  :palacgore , ne vidim baš na temelju čega bi granični zid, onako na prvu se sjetim berlinskog zida, a na drugu - zida oko palestinskih teritorija ili onog zida što Trump obećava napraviti (ali ne na Trampovom bregu), bio kulturna baština  :pojmanemam

Offline LLeon

• Udruga
  • Hero Member
  • *
  • Datum registracije: Ožu 2012
« Odgovori #2 : 07.11.2017., 12:16:18 »
Naravno da je to kulturna baština, jer štiti kulturu i civilizaciju od barbarizma i divljaka sa druge strane zida. Npr. Kineski zid, Hadrijanov zid, zid na Pogledu...  :d020

U vezi trumpovog zida, nisam baš siguran sa koje strane je kultura, a sa koje barbari.  :hmm

Offline elvis

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Datum registracije: Vel 2012
« Odgovori #3 : 07.11.2017., 14:15:35 »
Naravno da je to kulturna baština, jer štiti kulturu i civilizaciju od barbarizma i divljaka sa druge strane zida.

S  koje strane berlinskog je bila kultura i civilizacija?  :pusiti

Offline milić

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Datum registracije: Tra 2012
« Odgovori #4 : 07.11.2017., 18:17:10 »
Mene više od toga je li to kulturna ili građevna baština brine koliko je love sprašeno i u što. Sjećam se da sam bio osupnut kad sam negdje (ma u Novom listu, gdje drugdje) vidio koliko je love vrijedio taj interregionalni projekt. Između ostalih zapamtio sam i udrugu Žmergo, što mi više djeluje kao neka karnevalska udruga nego arheološka. :c050
Prošeći se z manun okolo Trsata.